Sestry

Sestry https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/398124/bmid_sestry-FEj-398124.jpg 4 1333 341

Martin Servaz série

Květen 1993. Začínající policista Martin Servaz se účastní neúspěšného vyšetřování dvojnásobné vraždy sester oblečených v šatech k prvnímu svatému přijímání. Místo činu nápadně připomíná scénu z knihy Erika Langa, známého autora thrillerů, kterého se však nepodaří usvědčit. O pětadvacet let později je Servaz povolán k vyšetřování záhadného úmrtí v domě stejného spisovatele. Podaří se najít souvislost mezi oběma případy a dopadnout vraha?... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , XYZ (ČR)

Soeurs , 2018

VeFab
01.08.2021 5 z 5

Nepřekonatelný závěr. Skvělé!

Nikini11
06.07.2021

Přiznám se, že tento příběh byl pro mě moc "překombinovaný".

galinek
05.07.2021 5 z 5

Zajímavé, doporučuji,.....

dlabikk
14.06.2021 5 z 5

Patý případ Servaze a opět vynikající.

dalia1769
11.06.2021 4 z 5

Konečně opět klasická detektivka bez již okoukaného tématu nezničitelného Juliana Hartmanna. Líbilo se mi prolínání několika dějových linií a pohled do Servazovy minulosti a do jeho policejních počátků. Napínavé, čtivé, pouze závěr mne trochu zklamal, takže hvězdička dolů.

pazdy15
31.05.2021 5 z 5

Přečteno za pár dní. Pecka děj, má to spád a je to fantasticky a logicky vysvětlené a dává to smysl. Prakticky je pro mě Minier mistr detektivek a předčil mnou obdivovaného A. Olsena. Smekám klobouk.

Palus
16.05.2021 5 z 5

No tedy, "fičák"...a to jsem si říkala, že si ji musím šetřit! Jednoznačně doporučuji, velmi překvapivý konec...

MARTh
02.05.2021 5 z 5

Bernard Minier prostě umí psát, to se musí nechat. Vtáhne Vás do děje, jím předkládaný příběh budete hltat a na konci zažijete překvapení.

V knize Sestry mě zaujalo propojení tří časových pásem - krátkého (rok 1989), delšího (1993) a navazujícího nejdelšího (2018). Každé má svou podstatnou roli na formování příběhu - a v prostředním se navíc dozvíme alespoň něco málo z období odcizení Martina a Alexandry.

Ačkoli jakési indicie k hlavnímu podezřelému má čtenář předloženy vcelku brzy, přesto na konci zažijete překvapení.....dál raději k ději nic neuvedu.....přečtěte, rozhodně to stojí za to!

Gemma88
27.04.2021 5 z 5

Moje první knížka od tohoto autora. Líbí se mi jak je rozsáhlá a podařilo se jí vtáhnout mně do děje. Zajímá mně předchozí život Servaze ne jenom jeho případy.

kokosek
19.04.2021 3 z 5

Vlastně jsou to dvě knihy, první je o prvním případu Martina Servaze a druhá je současnost, která se po 25 letech protne s tím prvním díle. Je to zajímavý styl, většinou se u knih setkáváme s tím, že se oba příběhy prolínají ale tady jde opravdu jen o dva příběhy příběhy, které se nakonec protnou.
Ale přiznejme si, že tohle nebude ten nejlepší díl z téhle série. Možná by to už chtělo najít jiného nrdinu, Martin už je prostě unavený. A i když tady žádné jasné propojení s minulými knihami není (jedna vzpomínka a Marinův syn), pro pochopení je dobré znát minulost, takže pro ty co minulé díly nečetli jsou tři hvězdičky moc a měli by si minimálně půl hvězdy odečíst.

ladyba
27.03.2021 3 z 5

Je to moje první zkušenost s Martinem Servazem a chybí mi tedy souvislosti na to, co prožil před tím, teď je ale velmi trendy, přes detektivky a thrillery ventilovat minulost napříč tituly o sto šest, takže v tomto kontextu jsem byla trochu mimo. Samotná zápletka mi přišla dost přitažená za vlasy a pachatel očekávatelný už z anotace. Konec moc teatrální a klišovitý. Kniha sama se ale dobře čte. Nic těžkopádného. Případy Martina Servaze mi přijdou po sérii severských detektivek jako odpočinková četba - prostě nenáročné čtení.

martineden
26.03.2021 4 z 5

Napínavý jako kšandy, ale nevím proč na mě tento díl nepůsobil tak silně jako předchozí Minierovy knihy. Až se jednomu z těch zvratů zatočí hlava.

Jani23
20.03.2021 3 z 5

Čekala jsem od knihy trochu vice. Konec me zklamal.

Baruš111
19.03.2021 5 z 5

Tato kniha mě uchvátila jako předešlé díly. Doporučuji k přečtení.

juliesze
12.03.2021 2 z 5

Za mě Sestry asi nejslabší díl. Ne samotnou podstatou propracovanosti zločinů a vyšetřování. Ale tak nějak mi připadalo, že Martin byl úplně nějaký celý divný. Možná to bylo těmi průsvity do minulosti, kde samozřejmě vůbec nebyl tak skvělý vyšetřovatel. Nicméně mně to nějak nesedlo. Námět byl zajimavý a zase se dostávám do zcela jiného tempa, úvah, což se mi na této sérii líbilo. Hvězdičky ubírám za to, že mě to prostě nevtáhlo, nebudila jsem se nedočkavostí a tak nějak se mi nelíbilo ani nezodpovězení mnoha otázek. Jsme zvědavá na Údolí - čím mě zase překvapí.

Syda
05.03.2021

Nenadchla mě a tak jsem ji odložila, ale vyšlo Údolí a já ty Sestry musím dát.

Nunynka
02.03.2021 4 z 5

Tentokrát jsem nebyla z knihy tak odvázaná jako z jeho předešlých. Začátek se nějak vlekl. Ale i tak je to za mě jeden z nejlepších autorů. Vždycky se na jeho knihy moc těším.

Jordanka9
01.03.2021 5 z 5

Jako všechny další knihy tohoto autora napínavé čtení od začátku do konce.

Kristi_čte
01.03.2021 4 z 5

Opět jsme tady měli zajímavé vraždy a případy a byla jsem spokojená i s tím, jak kniha tentokrát byla rozdělena na dvě části a že jsme se s Martinem mohli setkat i na počátku jeho kariéry. Ale přiznávám, že raději ho mám v současné podobě.
Když jsem s Minierem začínala, tak jsem s ním měla trochu problém, protože se mi zdálo, že se děj zbytečně táhne, ale postupem času jsem si jeho knihy opravdu oblíbila a těším se na každý další díl. A ani tady tomu nebylo jinak.
Ovšem ani po přečtení Sester se nic nemění a mou nejoblíbenější knihou z této série zůstává Tma.

Mirek240
23.02.2021 5 z 5

Pro me velmi pozitivni zmena v porovnani s predchozimi dily. Velmi dobra zapletka, kombinace stareho a noveho sveta, skoro zadna zminka o Julianovi... tempo ubihalo rychle, precteno behem 5 veceru...

vraždy Francie francouzská literatura napětí sérioví vrazi

Bernard Minier
francouzská, 1960