Sestry

Sestry https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/398124/bmid_sestry-FEj-398124.jpg 4 1336 341

Martin Servaz série

Květen 1993. Začínající policista Martin Servaz se účastní neúspěšného vyšetřování dvojnásobné vraždy sester oblečených v šatech k prvnímu svatému přijímání. Místo činu nápadně připomíná scénu z knihy Erika Langa, známého autora thrillerů, kterého se však nepodaří usvědčit. O pětadvacet let později je Servaz povolán k vyšetřování záhadného úmrtí v domě stejného spisovatele. Podaří se najít souvislost mezi oběma případy a dopadnout vraha?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , XYZ (ČR)

Soeurs , 2018

chrudas
12.03.2023 5 z 5

Opět Martin Servaz a jeho tým nezklamali. Zápletka dobrá, četlo se samo. Jen kdyby to skončilo o cca dvě kapitoly dříve. Přišlo mi to už zbytečné, epilog to trochu zachránil.

terimila
13.01.2023 2 z 5

Tohle bylo fakt divný. Nějak mě to pořád ne a ne vtáhnout. Linka z roku 1993 byla jaksi odosobnělá, stručná, obětí vraždy mi nějak vůbec nebylo líto, přišly mi divné a že svému osudu vlastně šly naproti... a nějak jsem nepochopila ty šaty k přijímání. Spousta motivů jako by tentokrát neměla logiku.
Linka ze současnosti byla snad ještě divnější. Motivace vraha/vrahů nejasná, propojení dalších postav nevěrohodné, jejich jednání nedávalo smysl. A ten závěr... achjo. Vyumělkovaný, přehnaný... Teda, on Minier obecně rád některý věci přehání a dovádí do krajnosti. Ale většinou mu člověk na tu hru může přistoupit a užívá si to. Tady to nejde. Bída, bída.
Vychází mi tady z toho dvě možnosti: buď je to tak nepoutavě a divně psáno, že jsem nedokázala vnímat souvislosti (odfláknutá forma zabila obsah), anebo jsou postavy tak pitomě prokreslené, že člověk nedokáže pochopit jejich motivace a jednání (obsah je odfláknutej). Tak či tak, za mě dobrá knížka takhle fakt nevypadá.
Když to srovnám třeba s Kruhem, nebo třeba i s Údolím, ať zůstanu u těch novějších věcí, tak by jeden nevěřil, že to stále je jedna série jednoho autora. Dlouho jsem dumala, jestli dám hvězdy dvě nebo tři, ale když si vezmu, jak těžce mě to nebavilo... tak se nedá svítit. Snad příští setkání se Servazem bude lepší.

Miška74
06.01.2023 4 z 5

V této knize se vrátíme i do začátků Martina Servazem, což se mi celkem líbilo. Děj je velmi zajímavý, ale zápletka mi přišla celkem nereálná. I tak se mi knížka četla moc dobře a i mě bavila. Už se těším na další díl.

TomHr
22.12.2022 2 z 5

Tahle kniha začíná tak dobře! Mladý Servaz, poměry na kriminálce, zajímavý případ, vypadá to na povedený detektivní příběh bez superhrdinů, kosmických programů a transplantací jater. Záhy se děj přenese do současnosti, je čím dál méně uvěřitelný a končí Servazovou smrtí mozku, protože jinak si závěr neumím vysvětlit. A jako by nestačilo, že je druhá polovina knihy takový blábol, ještě do ní autor vetknul filozofické úvahy a své enviromentální názory, tedy nudu a klišé. Vyzkoušel jsem tento díl detektivní série s tím, že se třeba autorovi podařilo posunout Servaze do realističtější a „civilnější“ polohy. Nepodařilo. A už to zkoušet nebudu.

Bakana
09.12.2022 4 z 5

Na detektivku velice dobré. Žádné brutální popisy vražd - to mi vyhovuje. Martin trochu pruďas (on byl takový vždycky?) a konec jako obvykle u detektivek trochu přitažený za vlasy, ale jinak dobré. Líbila se mi ta restrospektiva s mladým Martinem, i když ta popisovaná policejní brutalita mi přišla jako zbytečné klišé.

Lka
07.12.2022 5 z 5

Audiokniha :
Opět další skvělý díl ze série Martina Servaze.

Siwan
31.10.2022 5 z 5

Velmi překvapivě se mi tento díl líbil nejvíc....respektive nečekala jsem, že mě to bude tak bavit, když už se zde vůbec nerozebírá motiv s Hirtmanem. Samotnou mě překvapilo, že to bylo právě naopak. Perfektní od začátku do konce. A tentokrát mě bavil i konec a rozuzlení i když se v něm s Minierem většinou neshodnu. Takže navnazení na další díl proběhlo na výbornou a jdu na to. :)

malen
26.10.2022 5 z 5

Já jsem byla spokojená, napínavé i dobře vykreslené postavy, četlo se jedním dechem.

david5746
25.10.2022 1 z 5

Jak jsem předchozí díl chválil, jak se zvyšuje čtivost a že je Minier lepší a lepší, tak Sestry se děsně nepovedly a dočíst to bylo pro mě fakt utrpení. Rozvleklý děj, který je překombinovaný na kvadrát. Kdyby to byl jen případ z minulosti s tím, že se dozvíme, jak se stal Servaz tím super dokonalým detektivem, tak by to asi mohlo být docela fajn. Ale tady se prvně vleče linka z minulosti, pak se vleče linka z přítomnosti, do toho ještě čistě meditační kapitoly. A celé se to hodně moc pomaloučku plazí k finále, které je fakt už padlé na palici. Všemu dává korunu celoživotní vypočítavost Ambre a chování Servaze v úplném finále, tady už soudný čtenář pochybuje, proč takovej blábol vlastně čte.

Hodnotím hrozně přísně, ale tady se prostě sečetla hromada dějových pitomostí a děsivá uspávací nuda. Nad dalším dílem budu teda hodně váhat.

postrach
05.09.2022 4 z 5

(SPOILER) Ty vrazdy manipulace pomsta pomateny fanousek....Povedeny komplikovany pribeh.

beata-betsy2310
24.08.2022 5 z 5

Bernard Minier je môj obľúbený autor, vždy nedočkavo čakám na ďalšiu jeho knihu. Tak som sa tento víkend znovu vrátila k jeho tvorbe (tento krát som siahla po knihe v ktorej sa Martin Servaz nenaháňa za Julianom Hirtmannom a teda sa dá čítať i samostatne) a opäť som sa "nechala vlákať do pasce autorových myšlienok a obrazov, ako do pavučiny, hoci pavúk zostal neviditeľný" a s pocitom nervozity a strachu som znovu prežívala dej. Dej je napínavý, temný i keď občas pritiahnutý za vlasy (ale veď čítame fikciu) s prekvapením v závere... Veď prečítajte, určite stojí za to.

daja51
20.08.2022 5 z 5

Tak tímto příběhem se autor opět vrací do dobré formy /předcházející kniha Noc byla pro mě tak trošku zklamáním/- celý příběh je pěkně propracovný, plný napětí až do samého konce- doporučuji.

martousek
18.08.2022 5 z 5

Některé případy jsou až neuvěřitelně promyšlené, ale vždy perfektně vtáhnou do děje. Minier patří mezi moje oblíbené autory. Doporučuji.

Layyen
16.07.2022 5 z 5

Výborné, promyšlené, první kniha tohoto autota kterou čtu :-) stálo to za to až do konce :-) závěr překvapil :-)

absa2611
08.07.2022 1 z 5

Nesdílím nadšení mnoha předchozích recenzentů. Dle mého názoru se tato kniha velmi vymyká předešlému způsobu Minierova psaní a do série se vůbec nehodí. Ano, dozvěděla jsem se něco o prvním Servazově případu, který rozluštil až po pětadvaceti letech, ale nic mi to, kromě nudy u rozvláčného děje, nepřineslo.
Druhá polovina knihy, která se odehrává v současnosti a přináší vyřešení případu, to zklamání z první půlky už zvrátit nedokázala a konec se mi nelíbil.
Ostatní díly série byly víceméně skvělé; pátá část se prostě nepovedla.

Toňula
21.06.2022 5 z 5

Po delší pauze jsem znovu sáhla po dalším případu, vlastně případech Martina Service. A opravdu, kromě Mrazu asi nejlepší díl. Napětí, originální zápletka, sympatický vyšetřovatel..Co víc si přát...

VerczaV
15.06.2022 5 z 5

Tenhle díl byl pecka. Řekla bych nejlepší díl.

sladkovka
22.05.2022 5 z 5

Je to prostě Minier, co jiného dodat. Ten nikdy nezklame. Moc povedené.

Čmeláček
11.05.2022 5 z 5

Výborný thriller, dobře napsaný. Naštěstí mám bráchu a ne sestry :))).

Hany.Honey
24.04.2022 4 z 5

Výborný! Je možné zabít dvakrát jednu a tu samou ženu? Je. A to je na tom nejdrsnější!

vraždy Francie francouzská literatura napětí sérioví vrazi

Bernard Minier
francouzská, 1960