Mráz

Mráz https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/233093/bmid_mraz-G7y-233093.jpg 4 3007 737

Martin Servaz série

Saint-Martin-de-Comminges je malé městečko ve francouzských Pyrenejích, kde jsou zimy kruté a kde se nikdy nic moc neděje. Až dokud pracovníci vodní elektrárny nenajdou jednoho zimního dopoledne mrtvolu koně bez hlavy, částečně staženou z kůže, zavěšenou na nosném stožáru lanovky, která je jedinou přístupovou cestou na toto místo. Není to obyčejný kůň – patří totiž místnímu magnátovi Ericu Lombardovi. Martin Servaz, čtyřicetiletý velitel regionální kriminální jednotky v Toulouse, je naštvaný, že byl odvolán z vyšetřování brutální vraždy bezdomovce, aby se ujal tohoto nejpodivnějšího případu své kariéry. Ve stejnou dobu přijíždí do nedalekého Wargnierova institutu, jež se specializuje na mimořádně nebezpečné a duševně choré vrahy, psycholožka Diane Bergová, která postupně zjišťuje, že ředitel ústavu využívá neortodoxní metody. Detektiv Servaz na mrtvole koně brzy identifikuje DNA, která patří jednomu z chovanců Wargnierova institutu. Ústav je ale tak zabezpečen, že není možné, aby se někdo z chovanců mohl dostat ven. A za několik dní je nalezeno první mrtvé lidské tělo. Martin Servaz s kolegyní Irene Zieglerovou musí využít všech svých schopností k vyřešení děsivého tajemství… Vynikající kombinace série skutečně strašidelných zločinů, mrazivé atmosféry a houževnatého policisty dělá z této knihy napínavé čtení, během kterého budete až do konce hádat, kdo je vrah.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , XYZ (ČR)

Glacé , 2011

Jezinkabezinka
17.03.2024 4 z 5

Napínavý příběh, horší kresba.

JaniMa
05.03.2024 4 z 5

Jedna z nejnapínavějších knih, které jsem kdy četla. Příběh je umně servírovaný, takže není těžké odpustit autorovi občasnou nelogičnost v chování postav, relativně pomalý vývoj a skutečnost, že charaktery v knize jsou vesměs exoti (bez ohledu na to, zda mají nálepku padoucha nebo ne). Moc mě bavilo mezi nimi pátrat po pachateli, a přestože jsem měla několik tipů, až do konce jsem si nebyla jistá. V podezření se mohl s uplynutím pár řádků ocitnout téměř každý. Od Miniera si určitě ráda přečtu něco dalšího, jen se trochu bojím pokračovat v sérii, ve které je hlavním vyšetřovatelem bázlivec Servaz.

emilieselden
04.03.2024 4 z 5

Napínavá a čtivá detektivka, od které se nejde odtrhnout. Prostředí zajímavé, hlavní hrdina sympatický... Není co vytknout.

Lucijáš276
01.03.2024 5 z 5

S klidným pocitem mohu říci, že se jedná o nejlepší detektivní knihu, jakou jsem kdy četla! Přiznám se, že mě kniha i místy děsila. Každopádně se to četlo opravdu samo a vy vlastně ani do poslední chvíle pořádně nevíte, kdo je vrah. Prostě BOMBA!!!!!

MaggieR
16.02.2024 3 z 5

Veľmi dobre sa čítalo, akurát boli všetky postavy povahovo rovnaké: nadpriemerne inteligentne, pokojné, so zmyslom pre spravodlivosť a tak ste som si nakoniec obľúbila všetkých vrátane vrahov. Nemám potrebu siahnuť po ďalšej časti.

zanekzoltecu
15.02.2024 5 z 5

Špica, betelný počtení, doporučuju!

raphelia
13.02.2024 5 z 5

Tuto knihu jsem si pořídila a poprvé četla v době, kdy u nás poprvé vyšla - byl to tehdy velký hit a všude se o ní psalo. Od té doby uplynulo 8 let a já si stále pamatovala, kdo je vrah - což je u detektivky fakt průšvih. I proto, když jsem po ní teď opětovně sahala, jsem byla rozhodnutá ji po přečtení "poslat dál". Jenže - nepošlu. Protože je naprosto famózní!!!
Originální námět, atraktivní prostředí, děj plynoucí tempem "tak akorát" a na závěr pořádně gradující, do toho vysoká dávka stupňujícího se napětí vyvolaná jak samotným dějištěm, tak schopností autora vše napsat tak, že čtenář ani nevnímá obracení stran.
Za sebe proto ani nemohu souhlasit s některými komentáři, že kniha je příliš dlouhá. Jistě, zkrátit by šla - ale na úkor prožitku ze čtení, což by byla vážně škoda.

katallinka
05.02.2024 3 z 5

Kniha byla na můj vkus příliš dlouhá a i na konci jsem se ztrácela v množství jmen. Vyšetřování bylo originální a rozhodně jsem neodhadla, jak to dopadne. Epilog byl pro mě naprostým zklamáním ubral jednu hvězdičku.

alkazemka
21.01.2024 5 z 5

Parádní detektivka! Bylo tam všechno co má být, nic nechybělo, nic nepřebývalo, čtení bez hluchých míst, což není u takového tlusťocha jen tak. A když vám navíc hlavní hrdina mluví z duše: "Měl pocit, že ztratil klíč. Přesně tak na něj působil dnešní svět. Kdyby se na stroji čau vynořil v osmnáctém století, necítil by se větším cizincem," je o skvělou zábavu postaráno. Vřele doporučuji všem milovníkům napětí, dostane se vám jej! Škoda, že už je konec....
Hned se jdu mrknout, co pan Minier ještě napsal, musím si to totiž určitě přečíst!

"Proč mu připadá, že příslušník kmene z Nové Guineje má víc zdravého rozumu než většina lidí, s nimiž se denně potkává?"

Dasa1313
12.01.2024 4 z 5

Knihu jsem si chtěla přečíst už dlouho, ale poté, co jsem narazila na Chrise Cartera a musela jsem přečíst celou sérii, šla tato kniha do pozadí.
Ale teď jsem na ni narazila při hledání krimi. Počet stran je trošku vyšší a může to děsit, ale mně se četla kniha velmi dobře, těšila jsem se na každou další stránku i na konec příběhu.
Neříkám, kniha by mohla být o trochu kratší a to, co nemá s příběhem a dějem něco společného by se dalo vypustit. Ale i tak se kniha četla velmi dobře a budu se těšit na další díl.

ninano
25.11.2023 4 z 5

Kniha byla napínavá, bavila mě, ale souhlasím s některými komentáři, že občas bylo tempo vyprávění příliš pomalé a prospělo by jí zkrácení.

Iva095
25.11.2023 1 z 5

Kniha se snaží být tajemná, napínavá a mrazivá, ale za mě byla neuvěřitelně zdlouhavá a nudná.

Elapheg
21.11.2023 5 z 5

(SPOILER) Možný spoiler:
Je to moje první setkání s autorem i jeho detektivem Martinem Servazem a chci říct, že to bylo skvělé, o to příjemnější, že zápletka je velmi inteligentní, nechybí dějové zvraty a i když konec je začátkem pro další putování s Martinem Servazem a s Irene Zieglerovou snad taky, tak mi to ani nevadí, naopak se těším na další díl. Myslel jsem, že autor bude ostrostí někdě jako Helen Fieldsová, která je taky výborná, avšak Minier je mírnější, což mi vyhovuje. Tím ale nemíním zatracovat Fieldsovou, jen podotýkám, že Bernarda Miniera jsem dlouho nečetl z obav, že to nedám a jsem rád, že jsem měl ještě rezervy navíc. Obdivuji autora, jak dokázal skloubit dvoje vyšetřování Martina Servaze a sice vraždu bezdomovce s mrtvým koněm na lanovce, který je na tak nepřístupném místě, že je přímo záhadou, kdo a za jakým účelem ho umístil právě na tam a jak. Kůň navíc patří místnímu magnátovi Ericu Lombardovi a k tomu je blízko elektrárny Wargnierův institut, kde se nachází ti největší psychouši, kteří jsou střeženi několika bezpečnostními systémy, takže je nemožné, aby utekli. Přesto však se na další mrtvole, tentokrát lidské, najde DNA, která patří právě jednomu chovanci Wargnierova institutu. K tomu víc zde máme čerstvě nastupující doktorku do Wargnierova institutu, Diane Bergovou, která brzy zjistí velmi podivné události právě v tomto institutu. Najde Martin Servaz a jeho kolegyně Irene Zieglerová stopu, která odhalí pozadí všech zločinů a vysvětlení všech záhad, kterými je případ obestřen? Mrtvý bezdomovec, mrtvý kůň, DNA pacienta na místě, kde se nachází zavraždění lidé. Zde bych chtěl ještě jednou vyzdvihnout skvělou detektivku, která si právem zaslouží pět hvězd a doporučení a poděkování všem mým knižním přátelům, že mě k autorovi přivedli a dali cenné recenze. Moc vám všem děkuji. :-) Za mě maximální spokojenost.

katasukivasukim
04.11.2023 4 z 5

Tak,vůbec to nebylo špatné. Jen mi přišlo trochu moc zbytečných stránek.Ale Martin příjemný,člověk s obyčejnými problémy.Trochu mě zarazila frekvence homosexuálů v řadách policie,ale nakonec.....proč ne.

RADIN
31.10.2023 4 z 5

Ten záver ma sklamal,slabučký veľmi.

janina66
20.10.2023 5 z 5

Je to už několik let, kdy jsem tuto knihu četla.
Teď jsem zvolila audioknihu. Jediné, co jsem si pamatovala byl nález koně, a "akce" u starého soudce, této situace jsem se bála. Ostatní děj už zapadl v zapomění.
Postava Juliana Hirtmanna mi trochu připomíná postavu Julka Waltra od Keplera v řadě Joona Linna.

Ferratka
16.10.2023 2 z 5

Miniera a jeho Martina Servaze mám ráda, ale Mráz mě neskutečně nudil. Škoda.

honza0876
01.09.2023 4 z 5

Kdybych to nedočetl připadal bych si jako matematik který nevyřeší příklad. Nevím jak to máte vy, ale já když už si vyberu detektivku ke čtení tak jí dočtu. Prostě chci znát výsledek. A potom se můžu rozhodnout jestli se pustím do dalšího dílu série . A já to udělám. Normálně kultivovaně přečtu přez 600 stránek za pár dní. Dobře tak jako čuně v ložnici,v kuchyni,v obýváku,ve vaně,v autě ,před domem na ulici. Hrozný zvíře sem.

zd0981
15.08.2023 odpad!

Kdybych to dočítal, byla by to zbytečná ztráta času.
Skutečnost, že toto "dílo" má v hodnocení 85% spokojenosti je ve střetu se všeobecně rozšířenou představou, že jsme vzdělaný, kultivovaný národ, který si potrpí na hodnotnou literaturu
Pro zajímavost:

Evelin
11.08.2023 5 z 5

Za mě super, dobře se kniha četla. Jdu na další díl.