Lov

Lov https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/479226/bmid_lov-61z-479226.jpg 4 619 149

Martin Servaz série

Ďalší mrazivý triler s detektívom Martinom Servazom v hlavnej úlohe V opare mesačného splnu sa z lesa vynoril jeleň. Zviera má ľudské oči. No nie je to divé zviera, na ktoré poľujú v temných lesoch Ariege... a nie je to ani prvá poľovačka. Ale je to prvá obeť, ktorá neplánovane skončila pod kolesami auta a vyniesla na svetlo božie sériu hrôzostrašných vrážd, o ktorých dosiaľ nikto ani len netušil. Napínavé vyšetrovanie, pri ktorom Servaz opäť bojuje nielen o svoju česť, ale napokon aj o holý život.... celý text

Literatura světová , Thrillery

Vydáno: , Lindeni

La Chasse , 2021

janina66
janina66
24.06.2022 3 z 5

Už předešlá kniha Údolí, se mě moc nelíbila, ale tato byla ještě slabší. Spíše než detektivka, je to román zaměřený na současnou politickou situaci ve Francii. A politiku, zejména v knihách Miniera, zrovna nemusím. Tak snad příště.

Zlajda95
Zlajda95
23.06.2022 3 z 5

Tenhle díl byl jiný než předešlé. Autor se zde přestal soustředit na Servazovy vnitřní pochody (což nebylo na škodu) a upřel svou pozornost na současné problémy Francie. Nebylo to špatné, ale nedokážu to úplně docenit.

katka134
katka134
15.06.2022 3 z 5

Zajímavý případ, ale ty předcházející byly mnohem lepší.
Francouzskému čtenáři, popisovaná politická situace byla jistě bližší.

MarianP
MarianP
13.06.2022 3 z 5

Super námet autor vôbec nevyužil, miestami sa mi zdalo, že čítam iného autora. Tento raz slabšia kniha...

Metroušek
Metroušek
09.06.2022 3 z 5

Oceňuji, jak dobře a řemeslně autor píše, jak dokáže vtáhnout do děje, a také reálie postmoderní, stále do větších problémů zabředávající Francie, ačkoli tam mohl autor ještě trochu politicky nekorektněji přitvrdit. Nicméně Minierovo přemoudřelé, nesmrtelné alter ego mi je čím dál tím nesympatičtější, a opravdu se těším, že ho snad někdy autor nechá zemřít hrdinskou smrtí. Vyvrcholení svých děl podle mě absolutně nezvládá, a ani tato kniha není výjimkou. A bez toho sice může být úspěšným a bohatým autorem, ale nikoli vynikajícím spisovatelem. Škoda, měl by na to.

Avila
Avila
09.06.2022 5 z 5

Ano, kniha je trochu jiná než předešlé to musím uznat ale v žádném případě jí to na čtivosti neubralo. Mě osobně zmínka o rouškách a pandemii nevadila jak někteří v komentářích zmiňují.... Ta doba tu byla a autor jí jen využil v příběhu.
Dále se mi líbí že Minier se tak trochu nebojí "šlápnout do vosího hnízda" a popisuje v knize problémy se kterými se Francie potýká....
A díky tomu je příběh věrohodnější.... Takže za mě spokojenost a už se těším na další knihy od autora.

Ajina76
Ajina76
05.06.2022 2 z 5

Popravdě. Čekala jsem asi něco víc. Po předchozích knihách jsem se namlsala. Tato se dala číst, ale podle mě jí chyběla jiskra.

astra3
astra3
04.06.2022 5 z 5

Jako vždy čtivé, aktuální, napínavé, smutně pravdivé.

bigben
bigben
03.06.2022 3 z 5

Z prvních čtyř knížek jsem byla úplně nadšená, ale mám pocit, že mají sestupnou úroveň. Sám proti všem zločincům, kteří jsou navzájem propojeni a mají síť kontaktů, jsou o krok napřed. Pro mě nesympatický nový policista, který sehrál v závěru klíčovou roli...I přesto si určitě přečtu další pokračování, tedy pokud bude:-)

karaliene
karaliene
02.06.2022 4 z 5

Syrová Francie dnešních dní. Jsem ráda, že ještě existují autoři, kteří se nebojí nahlas psát o tom, co je veřejnou šuškandou.
Příběh přiměřeně napínavý, přiměřeně ordinérní, přiměřeně k zamyšlení.

Bedřich63
Bedřich63
31.05.2022 3 z 5

Nesdílím pochvalné komentáře k této knize. Už k předchozí knize této série Údolí jsem napsal, že to podle mě byla nejslabší kniha, teď se musím opravit, tato byla ještě slabší.
Nejedná se o klasickou detektivku, ale o politicky angažovaný román. Čekal jsem něco jiného, proto i moje hodnocení podle toho vypadá. Moje chyba, mohl jsem si více prostudovat názory ostatních čtenářů na tuto knihu.
Autor neustále poukazuje na roušky na obličejích. Inu prožili jsme si to všichni, nechci se vracet a doufám, že se to nevrátí. Nesmyslná a nepochopitelná opatření mnoha vlád a států světa korespondují se situací, kterou tady autor lehce nastínil ve Francii. Z těchto opatření se budeme vzpamatovávat léta, jejich dopady vnímáme každý den.
Do nedávné doby jsme měli minimální zkušenosti s vyloučenými lokalitami, jak je autor popisuje ve své knize. Toto je dědictví koloniální politiky mnoha zemí a následných zcela mylných rozhodnutí v otázce imigrace. Autor tuto problematiku otevírá, nastiňuje v kontextu nedávných událostí ve Francii a vyjadřuje obavy. Oprávněné obavy.
Pokud bych to chtěl hodnotit jako detektivku, tak vše kolem případu se postupně odhaluje v průběhu knihy, žádná překvapení se nekonají, napětí jsem necítil. Konec velmi očekávaný.
Je třeba si jen položit otázku. Kdo vlastně zvítězil a vítězí? Co bude následovat?
Třeba se další kniha této série bude zabývat hladomorem, sociálními nepokoji, životem bez aut, letadel, neustálým dohledem a rozdělením lidí podle jejich poslušnosti do několika úrovní......
Knize by také slušelo hustější řádkování, takto je text zbytečně roztažen na více než 450 stran.

čef
čef
27.05.2022 5 z 5

Kniha na výši dobrého průměru tohoto spisovatele. Hranice žánru se však autorovi překročit nepovedlo, ani se o to asi nesnažil. Najdeme zde tedy známé zápletky s bandou, která se rozhodne vzít zákon do svých rukou. Kniha vypadá značně obšírně, ale čte se rychle bez zadrhnutí.

Liss93
Liss93
26.05.2022 2 z 5

(SPOILER) Když jsem viděla nízké hodnocení, tak mě to sice trochu zarazilo, ale neodradilo, protože Minier je přece Minier. Lov působí jako úplně jiná kniha a ne jako pokračování Servazových "dobrodružství". Nebýt posledních pár stran, dala bych o něco vyšší hodnocení. Celkově je téma zkorumpovaných poldů, kteří berou spravedlnost do vlastních rukou poměrně profláklé, nic nového pod sluncem. Z popisů scén bylo patrné, že autor by svou knihu rád viděl zfilmovanou, jenže v knize tyto popisy působí strojeně. A jak už jsem zmiňovala, konec bohužel celý příběh zkazil. Četbu další Minierovy knihy si hodně rozmyslím.

Ajuszka
Ajuszka
25.05.2022 3 z 5

Bohužel musím říct, že tuto knihu hodnotím jako Minierovu nejslabší. Co mi hodně vadilo, tak bylo nesmyslné a neustále poukazování na pandemii, roušky, zákazy.. Bylo to po dobu 2 let součástí života nás všech a já osobně jsem před tím utíkala právě do knih.. A myslím si, že tady by se to klidně obešlo.. Příběh by neztratil na kráse, kdyby se policajt pouze usmíval a ne usmíval přes roušku..

Příběh samotný mě také moc nebavil, jelikož nemám ráda tohle dokazování si moci..
Bohužel jsem si knihu opravdu moc neužila..

EE
EE
20.05.2022

Vždycky jsem knihy od Miniera milovala a nedočkavě čekala na další. Postupně ale knihu od knihy dočítám horko těžko a zdají se mi horší a horší. Mrzí mě to, tak snad další to napraví.

VeFab
VeFab
18.05.2022 5 z 5

Perfektní jako vždy!!

Hella
Hella
18.05.2022 1 z 5

Co to jako bylo za příšernou splácaninu? To nemá s detektivkou a už vůbec ne s thrillerem vůbec nic společného, to je sociálně-společenské úpění nad tím, jak to tam desítky let vedli a co z toho teď mají. A ne, nečte se to nijak dobře, notabene když si nemůžete pomoct a fandíte těm "zlým". Do toho stokrát omílaný covid a roušky.....Ne, nedoporučuji, zkazíte si dojem z většiny předchozích Minierových knih.

Littlemonday
Littlemonday
16.05.2022 3 z 5

Lov - Bernard Minier

Knizka, ke ktere jsem se dostala diky stafete.

A jak na mne pusobila?

Pekne ctive napsana detiktivka se skvelym napadem! Spousta scen popsanych naprosto uchvatne, skoro jako byste stali na miste cinu.
Detektiv samozrejme chytry, zije praci, sotvaze stiha osobni zivot, skoro nespi. Sympaticky tym mu pomaha, co to jen jde.
Taky je tam jedna opravdu zvlastni eroticka miniscenka, nad kterou jsem se pozastavila, kdo cetl nebo bude cist, tak na 100 % bude vedet, o ktere pisu.

No a ted bohuzel musi prijit:

ALE!

Zhruba do pulky knizky jsem opravdu hltala stranku za strankou. Sama jsem detektivne premyslela, kdo je zaporak, co se to doopravdy deje, jak to vubec vsechno dopadne. A pak to prislo - autor to proste postupne vsechno odhalil. Zbyvalo mi jeste asi 100-150 stran a ja si rikala, co jako ted budu delat, ze vlastne uz neni duvod to docitat.

Tak chvili bylo v knize takovy hluchy misto, ze jsem se uz hnala ke konci, at to mam za sebou. Pak prisla akce a najednou brutalne zrychleny konec (Musela jsem si ho precist dvakrat, abych pobrala, co se v tech par strankach stihlo vsechno stat.)

Na zaver me ale cekalo alespon male a mile prekvapeni ve vedlejsi dejove lince, takze jsem knizku zavirala s usmevem na rtech.

A celkove hodnoceni… No kdyby autor alespon trochu pozdeji vyslepicil, jak se veci maji a tolik neuspechal ten zaver, byly by to 4 hvezdy, ale bohuzel, takhle musim dat takovy prumer:

3/5

Budu moc rada, kdyz me pro dalsi recenze budete sledovat i na IG: @little.monday !

tami1
tami1
12.05.2022 5 z 5

Lov je trochu komornější a uzavřenější než ostatní knihy od Miniera. Přesto má skvělou, děsivou atmosféru, která graduje k překvapivému závěru. Autor perfektně zapracoval covidovou krizi a bezmoc lidí, kteří jsou omezování na svých svobodách. Z "válečného" stavu, který ve Francii panuje mi bylo úzko.

Čmeláček
Čmeláček
12.05.2022 3 z 5

Tohle bylo jako co, Bernarde? Fakt docela slabý, tak teda doufám, že se příště zase polepšíš. Ruku na to? :)))

Bernard Minier
francouzská, 1960