Kruh

Kruh https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/264964/bmid_kruh-loI-264964.jpg 4 2165 447

Martin Servaz série

Druhý díl detektivní trilogie s komisařem Martinem Servazem, jež se stala bestsellerovou senzací ve Francii! Uvnitř domu je nalezena mrtvá žena. Spoutaná a utopená ve vaně. U bazénu v zahradě sedí její žák a milenec, který je pod vlivem sedativ. Je to vrah? Na nic si nepamatuje… Marsac je zdánlivě klidné městečko v Pyrenejích, známé díky elitní univerzitě. Dokud ovšem není zavražděna jedna z přednášejících a dokud není o pár dní později nalezeno tělo místního chovatele psů, které roztrhali na kusy jeho vlastní zvířata… Kdo a proč rozpoutal v tomto univerzitním městečku šílenství smrti? Mohly by být vraždy dílem uprchlého sériového vraha? Stačí jeden tajemný email a telefonát a komisař Martin Servaz je vtažen do vyšetřování. Hlavním podezřelým se stane syn jeho bývalé lásky z místní univerzity. Když Servaze požádá, aby se případu ujal, nemůže odmítnout… Aby vrchní komisař Servaz případ vyřešil, musí se ponořit do své vlastní minulosti a znovu otevřít své staré rány. Bude to jeho nejnebezpečnější a nejosobnější vyšetřování dosud!... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , XYZ (ČR)

Le Cercle , 2012

janina66
23.09.2020 5 z 5

I mně se tento díl zdál krapet slabší než Mráz. Ale opět perfektní, napínavé čtení. Od poloviny velmi napínavé až do konce. Výborná zápletka a propletence vztahů Martina s minulostí. Líbila se mi podlinka uprchlého vraha Juliana.

Jolina
19.09.2020 5 z 5

Mráz lepší, ale ani toto nezklamalo.

DuchDoby
12.09.2020 1 z 5

Nuda, nuda, nuda, šeď.

m_martina
09.09.2020 4 z 5

Druhý případ s Martinem Servazem se mi zdál lehce slabší než předchozí Mráz. Ale stále ještě je to hodně dobrá kniha, kterou jsem přečetla jedním dechem a která se mi líbila.

pazdy15
08.09.2020 5 z 5

Po prvním dílu "Mráz" jsem se nemohl dočkat tohoto, druhého! A moje očekávání se splnilo s přehledem. A že to bylo očekávání... Mráz nastavil spisovatelskou laťku hodně vysoko. Děj samotný, jeho tempo, logika, niance a souvislosti... prostě pro čtenáře fajnšmekry ;) Když se dočítám v komentářích - a to nejen u této knihy - o zbytečné délce a "hluchých" místech v ději, mám na to jiný názor. Mě absolutně nevadí rozvité věty a souvětí, ba naopak, avšak pod jednou podmínkou !! Když se těmito lecky sáhodlouhými pasážemi produktivně dozvídám důležité a zajímavé novinky v příběhu. A to mi prosím pěkně nikdo nevymluví.. ať už u Miniera nebo u Kinga. Tato kniha jednoznačně 5 z 5.

ydnac
02.09.2020 5 z 5

Minier je famózní autor. Má to příběh, napětí až do konce. Všechny jeho knihy zbožňuji.

sioux
18.08.2020 5 z 5

Mimier je prostě kvalita. Napínavé, kvalitně psané, uvěřitelné postavy. Hlavní linie příběhu mi už přišla lehce přes míru uvěřitelnosti, ale kvalita to překryla.

knihomolka78
02.08.2020 4 z 5

Druhý díl série o mjr. Servazovi byl mnohem lepší, ale stále mám pocit, že 600 stran je zbytečných. Rozjezd je stejně jako u první knihy pomalý, spousta věcí je tam zbytečná a trochu mi vadí, že to od počátku není 1 příběh, ale že je jsou paralelně popisovány 2 až 3 příběhy, které se pak sice spojí v jeden (i když ne úplně, protože situace se sériovým vrahem Hirtmannem, který uprchl v minulém díle, je stále nevyřešena a některé věci zůstaly neobjasněny), ale mě to tam ruší. Zápletka byla dobře vymyšlená, ale byla velmi složitá a zdlouhavá.

Kopec91
06.07.2020 4 z 5

Poslouchala jsem jako audioknihu, každopádně mě u ní nesčetněkrát mrazilo. Plánuji si ji také přečíst, protože mi mohly uniknout nějaké maličkosti, takže až dočtu nálož z knihovny, volba bude jasná :)

Corso
05.07.2020 3 z 5

Nemozem dat viac ako tri zvizdecky. Uvod putavy, zaver a rozuzlenie dobre, az ...pateticke. Ale ta vata v strede. Mam proste rad detektivky priamociarejsie. A to preskakovanie z osoby na osobu, co ma akoze sposobit rychlejsi a akcnejsi dojem, ma rusi. Niekolko krat som sa pristihol ze som nevedel o ktorej postave Minier pise. Ono dakedy aj take veci, ako zacat oddiel takto nasekanych kapitol vetou "Servazovi zvonil mobil" "Anca si spociatku neuvedomovala kde je." je na nieco dobre. Inak cela zapletka a motivacia konania niektorych postav...no nebralo mi to. Myslim ze vzhladom na to kolko knih mam nasyslenych a cakaju na citanie, som s Minierom nadlho skoncil. Mozno navzdy :)

ViolettaCh.
26.06.2020 5 z 5

Druhý díl série o mjr. Servazovi, stále pátrajícím po sériovém vrahovi Hirtmannovi, který uprchl v minulém díle Mráz, ale v tomto díle se mihnul jen okrajově. Samotná dějová linie Kruhu byla skvěle vymyšlená, napínavá, dobře propracovaná. Jednoslovné názvy jednotlivých dílů (Mráz, Kruh, Tma, Noc) jsou krátké a úderné. Líbí se mi i prostředí francouzských Pyrenejí, které je pěkně popsáno, byť - jak autor v dovětku uvádí - samotná konkrétní místa jsou fiktivní. Je to vždycky nálož, u každého dílu přes 600 stránek, ale stojí to za to. Takže hurá na další díl!

Anetiina
22.06.2020 4 z 5

Autor mě prvním dílem série příliš nenadchnul, ale Kruhem to zdárně napravil. Linie s Hirtmannem mě moc nebaví, ale samotná zápletka tohoto druhého dílu je velmi povedená.

kamila5406
21.06.2020 4 z 5

Tak mám dotčeno a můžu říct že zajímavé

david5746
13.06.2020 4 z 5

Druhá kniha s Martinem Servazem. Kniha je dobrá, tak akorát správně a vlastně i uvěřitelně zamotaná a vrata otázek nechává klasicky dokořán směrem k dalšímu dílu.
Plný počet ale dát nemůžu, protože ten pocit, že mě kniha strhla přišel tak 150 stránek před koncem, pak se odložit nedala, do té doby spíše taková pozvolná příprava k tomu konci.

v.e.v.er.ka
30.05.2020 5 z 5

Jako vždy skvělý minier

Katania
26.05.2020 5 z 5

Druhy díl byl stejně dobrý jako první! Tuhle sérii opravdu můžu!

m.valova
19.05.2020 5 z 5

Detektiv Martin Servaz,můj další oblíbenec..tentokrát je mu příběh ušitý více na tělo a po kouscích autor začíná odkrývat i trochu z detektivovy minulosti.Neuvěřitelný příběh, opět tak trochu z prostředí elitní školy ve Francii a propletenec postav z prvního dílu se mi líbí..s napětím očekávám co nabídne ten další.

PetaZ
17.05.2020 5 z 5

Tak druhy dil byl jeste lepsi, nez prvni, tak nemuzu hodnotit jinak nez plnym poctem a jdu hned na dalsi, i kdyz to nedelam, ze bych neprokladala serii, ale nejake otevrene mi to prislo a zvedavost je silna

ivanaci
17.05.2020 3 z 5

Četla jsem všechny knihy autora, s komisařem Servazem, a tato mi přišla nejslabší, ale hodí se do letošní knižní výzvy. :-)

burei
29.04.2020 4 z 5

Druhá kniha od autora, první díl se mi líbil víc, ale dočetla jsem. Rozuzlení zajímavé.

francouzská literatura thrillery sérioví vrazi

Bernard Minier
francouzská, 1960