Kruh

Kruh https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/264964/bmid_kruh-loI-264964.jpg 4 2167 447

Martin Servaz série

Druhý díl detektivní trilogie s komisařem Martinem Servazem, jež se stala bestsellerovou senzací ve Francii! Uvnitř domu je nalezena mrtvá žena. Spoutaná a utopená ve vaně. U bazénu v zahradě sedí její žák a milenec, který je pod vlivem sedativ. Je to vrah? Na nic si nepamatuje… Marsac je zdánlivě klidné městečko v Pyrenejích, známé díky elitní univerzitě. Dokud ovšem není zavražděna jedna z přednášejících a dokud není o pár dní později nalezeno tělo místního chovatele psů, které roztrhali na kusy jeho vlastní zvířata… Kdo a proč rozpoutal v tomto univerzitním městečku šílenství smrti? Mohly by být vraždy dílem uprchlého sériového vraha? Stačí jeden tajemný email a telefonát a komisař Martin Servaz je vtažen do vyšetřování. Hlavním podezřelým se stane syn jeho bývalé lásky z místní univerzity. Když Servaze požádá, aby se případu ujal, nemůže odmítnout… Aby vrchní komisař Servaz případ vyřešil, musí se ponořit do své vlastní minulosti a znovu otevřít své staré rány. Bude to jeho nejnebezpečnější a nejosobnější vyšetřování dosud!... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , XYZ (ČR)

Le Cercle , 2012

zimaa77
29.01.2021 3 z 5

Docela neobjasněné některé scény a vzkaz: hledejte v minulosti? Proč tak složitě?

juliesze
12.01.2021 5 z 5

Druhý díl Servaze byl mnohem lepší než první, ale to se dalo očekávat! Autor si totiž v prvním díle připravil půda a tentokrát vysadil božskou úrodu. I když nemám ráda, když záporáci přecházejí díly v sérii do dalších dílů (tady narážím tedy zejména na Keplera a jejich nezabitelného zločince). Příběh měl spád, byl zajímavý, promyšlený, protkaný plno detaily i historií Martinového mládí. Božský! Opravdu vydařené dílo! Jsem zvědavá, kam to Martina zavane příště. Vyšetřovatelé jsou různí - zbrklí a technicky založený, konzervativní s věčně vybitými mobily. A překvapivý zvrat konce? Neskutečně!

vera4669
08.01.2021 5 z 5

Tak mám za sebou druhý díl a líbil se mi ještě více než první... i přes velký počet stran se to čte skvěle, nechybí napětí a já tedy vůbec nedokážu skoro do konce odhadnout, co se za příběhem skrývá a kdo a tady mi teda před koncem spadla brada a pustím se brzo do dalších dílů :-) velice povedená série

Evča123441
03.01.2021

Možná zbytečně dlouhý a překonbinovaný.Jestě mám další tři díly,tak se s Martinem ještě užijem.

Lenia1606
27.12.2020 5 z 5

Za mě parádní. Minier překvapil. Je to mé první setkání s autorem a určitě ne poslední. Kniha má 634 stran, ke konci mi bylo líto, že už příběh končí :) Zápletka napínavá, na konci všechno pěkně zapadlo.

Faila
19.12.2020 4 z 5

Až na pár drobností mě tenhle díl velmi bavil. Měl spád, byl napínavý, se zajímavými postavami a plný překvapení a zvratů. Ale nic šíleného a neuvěřitelného. Minier se drží pěkně při zemi, nijak to nepřehání, ale i přesto dokáže uchvátit.

Agnesita
16.12.2020 5 z 5

Mně se to líbilo a víc než Mráz.

VerczaV
13.12.2020 3 z 5

Za mě byl první díl lepší. Určitě si ale přečtu i další díly. Vyhovovaly mi kratší kapitoly. Kniha mohla být kratší, opět bylo pro mě zbytečné některé věci rozepisovat.

lucie9734
27.11.2020 5 z 5

další skvělé čtení,napětí od začátku až do konce,spisovatel Bernard Minier je můj favorit

Eicherik
22.11.2020 4 z 5

Taky patřím ke čtenářům, kterým se první díl líbil více. V tomto druhém nás čeká mrtvá učitelka, prostředí lycea, mistrovství ve fotbale a Mahler. Mám velmi rád objemné knihy, ale obsah musí odpovídat objemu. Tady tomu tak zcela nebylo. Pustím se i do třetího dílu, ale nebudu na něj pospíchat.

el-zbych
16.11.2020 5 z 5

Kniha absolutní pecka. Je tu málo hvězdiček abych mohl dat hodnocení, které bych rad.

Keika
08.11.2020 5 z 5

Čtení na dlouhé zimní večery. Na začátku mi vyhovovaly kratší kapitoly, potom se klasicky prodlužovaly, což mi trochu vadí. Ale jinak se to čte rychle, ani nepostřehnete, jaká je to vlastně bible. Problém je, že teď klasických 300 stran mi stačí na pár dní.

petrpospa
05.11.2020 4 z 5

Druhý díl lepší než první? Třetí díl lepší než druhý? A první díl lepší než třetí?.... Vypadá to jako matematický rébus, ale jen jsem tím chtěl naznačit, jak snadné, povrchní a zavádějící může být porovnávání těchto (i jiných) knih. I kdyby z knihy odstranili vazbu a přejmenovali Serváce (třeba na Bonifáce), ve všech případech poznáte, že je to Minier. A to je hlavní. Dlouhé, ale čtivé, přiměřeně napínavé, nesnažící se šokovat a přehánět...prostě dobrá detektivka...
Jen mám strach, aby nám to imanigární Hirtman časem nepřeválcoval :-(

orinka3
19.10.2020 4 z 5

Možná jsem si Miniera naložila příliš, čtu jeden díl za druhým, tak jsem trošku zmlsaná. Ale opravdu se mi Kruh zdá o fous méně napínavý a o fous více rozvleký. Dost často se tu rozebírá Martinův nezájem o fotbal, naopak vášeň pro hudbu. Vyšetřuje se tu zločin, který se vztahuje k místní škole. Hirtman straší v povzdálí a sleduje Servaze, ke kterému paradoxně cítí citovou vazbu. Pak jsou tu kapitolky, které líčí věznění Hirtmanovy oběti a poněkud nepochopitelně tím kniha začíná. Takže je přeskočený čas? No, ale i tak jsem četla s chutí a Martinovi odpustila i to jeho hloubání nad propastí nakonec.

DericCaster
17.10.2020 5 z 5

Další skvělá kniha. Autorův styl mi prostě sedí. Knížka mne bavila od začátku do konce a už teď se těším na další...

Ester71
15.10.2020 5 z 5

Pěkné, napínavé a vůbec mi nevalilo, že je to bichle... :) Těším se na třetí díl.

Kachlička
14.10.2020 5 z 5

O něco slabší díl v porovnání s prvnim, ale i tak se řadí ke špičce. Už asi nikdy nebudu poslouchat Mahlera????

markinho962
09.10.2020 5 z 5

Docela povedené pokračování

miklis
05.10.2020 4 z 5

Když jsem začala číst, říkala jsem si, že od “Mrazu” je cítit velký posun směrem kupředu. Pak následovalo velké nic, zbytečně protahované, místy až vysloveně nudné a otravující, protkané dialogy a situacemi, které mě nutily sem tam protočit panenky. Nicméně konec naprosto brilantní, takže nakonec dávám (slabé) 4*.
Možná je chyba, že jsem nejprve četla Tmu a Zkurvenej příběh, teď jsem na Miniera asi moc přísná ;-).
PS: Zajímalo by mne, jestli některé přihlouplé dialogy jsou vinou autora nebo je to dílo překladatele. Překladatelských chyb se tam několik najde. A korektor by si měl zopáknout češtinu.

lencin
30.09.2020 4 z 5

Druhý příběh M. Schwarze.
(2016)

francouzská literatura thrillery sérioví vrazi

Bernard Minier
francouzská, 1960