Martin Paz

Martin Paz https://www.databazeknih.cz/img/books/95_/955/bmid_martin-paz-955.jpg 3 18 3

Nezkrácené vydání s francouzskými ilustracemi. Děj novely se odehrává v peruánské Limě v době indiánského povstání proti španělským kolonizátorům. Indián Martin Paz se zamiluje do Sáry, dcery bohatého židovského obchodníka Samuela, kterému však jde pouze o zisk. Po vypuknutí povstání se Martinova láska dostává do tragického konfliktu s jeho povinností pomoci bojovníkům za svobodu.... celý text

Dobrodružné , Pro děti a mládež

Vydáno: , Návrat

MARTIN PAZ , 1852

Kakho-Oto
Kakho-Oto
06.08.2019 4 z 5

První povídka nemá sice happy end, přesto se mi líbila. Jedná se o zajímavou indiánku z pera Julesa Verna. Povedl se rovněž příběh situovaný do ledna 1863, kdy byla válka Severu proti Jihu téměř v polovině. Poslední povídka je hororově laděná (skutečně na styl Edgara Allana Poe), s ohledem na Vernovu tvorbu se jedná o celkem atypický příběh. Všechny tři povídky jsou velmi čtivé (každé z nich uděluji čtyři hvězdy). Celkově: 80 % (4 hvězdy)

Eigis
Eigis
06.09.2013 5 z 5

Kniha obsahuje tři povídky:

Martin Paz je povídka, která se odehrává na pozadí indiánského povstání v Peru. Má dobrý děj, který není prošpikovaný obvyklými geografickými popisky. Má sice tragický konec, ale to vůbec nevadí.

Prorazili blokádu je povídka o obchodní lodi, která pronikne blokádou unie do obleženého Charlestownu, kde prodá svůj náklad a naloží nový. Zároveň osvobodí vezně z konfederačního vězení, takže při spáteční cestě se musí dostat přes baterie obou válčicích stran.

Mistr Zachariáš je hororová povídka ve stylu E. A. Poea. Vypráví o geniálním švýcarském hodináři, jehož život je spojem s chodem hodin, které sestrojil. Když jeho hodiny přestávají postupně jít, onemocní a nakonec je ochoten obětovat štestí své dcery aby dosáhl nesmrtelnosti.

vitavita
vitavita
06.04.2012 2 z 5

Tragický příběh, ale velmi čtivý ...