Martin Paz

Nezkrácené vydání s francouzskými ilustracemi. Děj novely se odehrává v peruánské Limě v době indiánského povstání proti španělským kolonizátorům. Indián Martin Paz se zamiluje do Sáry, dcery bohatého židovského obchodníka Samuela, kterému však jde pouze o zisk. Po vypuknutí povstání se Martinova láska dostává do tragického ... celý text

Nezkrácené vydání s francouzskými ilustracemi.

Děj novely se odehrává v peruánské Limě v době indiánského povstání proti španělským kolonizátorům. Indián Martin Paz se zamiluje do Sáry, dcery bohatého židovského obchodníka Samuela, kterému však jde pouze o zisk. Po vypuknutí povstání se Martinova láska dostává do tragického konfliktu s jeho povinností pomoci bojovníkům za svobodu. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/95_/955/martin-paz-955.jpg 3.413
Originální název:

MARTIN PAZ (1852)

Žánr:
Dobrodružné, Pro děti a mládež
Vydáno:, Návrat
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Přidat komentář
Eigis
06.09.2013

Kniha obsahuje tři povídky:

Martin Paz je povídka, která se odehrává na pozadí indiánského povstání v Peru. Má dobrý děj, který není prošpikovaný obvyklými geografickými popisky. Má sice tragický konec, ale to vůbec nevadí.

Prorazili blokádu je povídka o obchodní lodi, která pronikne blokádou unie do obleženého Charlestownu, kde prodá svůj náklad a naloží nový. Zároveň osvobodí vezně z konfederačního vězení, takže při spáteční cestě se musí dostat přes baterie obou válčicích stran.

Mistr Zachariáš je hororová povídka ve stylu E. A. Poea. Vypráví o geniálním švýcarském hodináři, jehož život je spojem s chodem hodin, které sestrojil. Když jeho hodiny přestávají postupně jít, onemocní a nakonec je ochoten obětovat štestí své dcery aby dosáhl nesmrtelnosti.

vitavita
06.04.2012

Tragický příběh, ale velmi čtivý ...