Lotosové blues

Lotosové blues https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/252155/mid_lotosove-blues-mXg-252155.jpg 4 343 75

Martin Benner série

Venku lije jako z konve a do advokátní kanceláře Martina Bennera přijde zoufalý muž, který tvrdí, že jeho sestra potřebuje pomoc. Má to ale jeden háček. Jeho sestra je totiž mrtvá. Než spáchala sebevraždu, přiznala se k pěti vraždám. A její bratr teď chce očistit její jméno a najít jejího zmizelého syna. Martin Benner má všechno, co si může přát. Skvělou práci, krásné ženy a malé dítě. Má ovšem i své slabosti. Například nedokáže odolat výzvám. A při hledání pravdy se dopustí strašlivého omylu. Z úspěšného advokáta se stane pouhou figurkou v závratně vysoké hře, jež vyústí v tu nejděsivější noční můru.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Kniha Zlín

Lotus Blues , 2014

ajasin
17.01.2018 3 z 5

Série s Alexem a Fredrikou se mi líbila o dost více. Ale to neznamená, že tato série nestojí za přečtení. To rozhodně ano. Jen se prostě nemohu vyhnout srovnávání a tím pádem nemohu hodnotit lépe.

mats379
08.01.2018 3 z 5

I pro mě to bylo lehké zklamání, hlavní hrdina nesympatický, protivný, egoistický...doufám,že se to v dalším dílu/e zlepší, protože otevřené konce u vražd je dost chucpe!!!

maličkán
04.12.2017 5 z 5

Kniha se velmi dobře četla, jak už mi autorka předvedla v knize Nechtění. Čekala jsem na rozuzlení a to nepřišlo, tak se musím podívat po dalším dílu. Už se na něj těším.

slunečnice777
28.11.2017 5 z 5

Kristinu jsem si oblíbil už od minulé detektivní série. Příběh se skvěle čte, je velmi dobře promyšlený. Sice déle mě trvalo se začíst, ale byl jsem naprosto spokojen. Opravdu skvělá knižní jízda. Chystám se na další knihu v sérii.

dzafik
16.10.2017 5 z 5

Příběh se mi strašně dobře četl, akorát (pozor SPOILER)... Ten pocit, když zhltneš knížku a na konci si uvědomíš, že ses vlastně vůbec nic nedozvěděl...:-)

ivusse
23.08.2017 4 z 5

Fajn čtení. Oceňuji, že zatím nemám tušení, kdo v tom všem má prsty. U některých knih tuším dopředu a pak nejsem tak napnutá. Tady se to neděje. Už se těším na pokračování :-)

šipek
13.07.2017 5 z 5

Tak jsem přečetl všechny knihy od této autorky a tato byla poslední. Jak se říká to nejlepší nakonec. Za mě jasných pět hvězdiček. Kniha se výborně čte, má spád a pomalu se nedá odložit jak je čtenář zvědavý na pokračování. Udělal jsem ale velkou chybu, že jsem tuto sérii s Martinem Bennerem nečetl postupně. Knihy na sebe dost navazují což jsem nevěděl. Doporučuji číst postupně.

Klára90
15.06.2017 4 z 5

Jelikož jsem nečetla anotaci knihy (šla jsem čistě po autorce), tak mě v první chvíli nemile překvapilo, že nejde o další z případů Alexova týmu. Nicméně kniha mě už od prvních stránek chytla a hltala jsem ji po celou dobu. Styl jakým je kniha napsaná mě bavil a dobře se mi to četlo. Konec mi přišel krapet takový překombinovaný, ale bavila jsem se a dneska se hned pouštím do čtení druhého dílu, protože jsem zvědavá, jak to tedy celé dopadne.

Danago
07.06.2017 3 z 5

Věděla jsem , že knížka má navazující druhý díl, takže toto mě nepřekvapilo, mám ho a můžu plynule navázat. Ale na tento styl psaní nejsem u této autorky zvyklá a ze začátku mě to dost vadilo. Popravdě podle mě knížka dostane trochu spád až za druhou polovinou. Po předchozích knížkách od této autorky je to pro mě zklamání.

Evišťátko
04.05.2017 4 z 5

Tak ne že by kniha neměla spád, i když místy to lehce dřelo, ale otevřený konec mě zklamal.

kahuda01
24.04.2017 5 z 5

Dobré to bylo, myslel jsem, že se dozvím kdo je Lucifer, ale asi v dalším dílu... Už se nemohu dočkat.

St.Evelin
26.03.2017 4 z 5

Do knihy pro mne bylo velice těžké se začíst, na což, popravdě, nejsem u této autorky zvyklá. Nicméně, kniha dostala spát, vtáhla mě do děje a já jsem na sebe naštvaná, že nemám doma pokračování!

rubit
08.03.2017 4 z 5

Mě se kniha líbila. Prostě sto knih, sto různých názorů, každý jsme jiný. Určitě si přečtu následující díl a věřím, že se dozvím odpovědi na všechny nedořešené otázky. Sice tu chyběl takový ten moment překvapení, ale knize ani ději to neublížilo. Také, jak psali jiní, sem tam skřípe to, že hlavní hrdina je chlap a spisovatelka žena. Ale nevadí, jako celek velmi dobré.

Mali88
22.02.2017

Knihu jsem dostala k Vánocům a rovnou ji zařadila do čtenářské výzvy.
Samotný děj nebyl špatný, líbilo se mi provázání děje a rozhovoru s novinářem. Ale konec byl otevřený a shrnutý moc rychle. Navíc mi tam chybělo něco..takové to něco, abych se nemohla od knihy vůbec odtrhnout.
Ze zvědavosti si ale přečtu i druhý díl, abych věděla, jak to celé dopadne a hlavně to, kdo je ten tajemný Lucifer (ikdyž typ už mám) :)

myskula
26.01.2017 1 z 5

Nedočteno,nedokázala jsem se začíst.

Verrrunka
25.12.2016 4 z 5

Když jsem zjistila, že je další díl, trochu se mi ulevilo, protože jinak jsem byla kvůli tomu konci fakt vzteklá. Další kniha, kde je mi hlavní hrdina naprosto nesympatický a nedokážu si ho podle popisu ani nijak normálně představit, ale děj mě bavil, přišlo mi to dost napínavé a nutilo mě to číst dál a dál. Styl autorky mi fakt sedí, trochu škoda toho utnutého konce. Ale chápu, jako lákadlo na další díl je to dokonalé.

katka_dv
06.11.2016 1 z 5

Vysoké hodnotí této knihy nechápu, souhlasím s "knihomolem 61". Úvodní dialog láká na zajímavé téma a významné zvraty, ale kniha nemá vůbec žádný spád, dočetla jsem jen proto, že jsem zrovna měla čas, neměla jsem u sebe nic jiného na čtení a fakt jsem tomu chtěla dát šanci, protože série s Alexem Rechtem byla dobrá. Ale i závěr byl pro mě zklamání, když jsem zjistila, že je dořešená jen napůl; dalšímu rozvleklému dílu už ale čas nehodlám obětovat.

Pavlnka
27.10.2016 5 z 5

Super kniha od skvělé autorky, i když mě překvapila úplně jiným stylem psaní. Hned jdu do dalšího dílu.

macer1991
24.10.2016 4 z 5

Priznam sa , že mám rozporuplné pocity . Na začiatku akoby to ani nebola detektívka .....potom prišiel záujem , kam sa kniha bude uberať .......a otvorený koniec budí vo mne zvedavosť . Miovo blues mám našťastie pripravene v knižnici .

Lindulinek
20.10.2016 4 z 5

Trošku zklamání z otevřeného konce, ale jinak je kniha hezky napsána a je napínavá. Autorka nezklamala.

sebevražda vraždy severská krimi švédské detektivky

Kristina Ohlsson
švédská, 1979