Lotosové blues

Lotosové blues https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/252155/mid_lotosove-blues-mXg-252155.jpg 4 343 75

Martin Benner série

Venku lije jako z konve a do advokátní kanceláře Martina Bennera přijde zoufalý muž, který tvrdí, že jeho sestra potřebuje pomoc. Má to ale jeden háček. Jeho sestra je totiž mrtvá. Než spáchala sebevraždu, přiznala se k pěti vraždám. A její bratr teď chce očistit její jméno a najít jejího zmizelého syna. Martin Benner má všechno, co si může přát. Skvělou práci, krásné ženy a malé dítě. Má ovšem i své slabosti. Například nedokáže odolat výzvám. A při hledání pravdy se dopustí strašlivého omylu. Z úspěšného advokáta se stane pouhou figurkou v závratně vysoké hře, jež vyústí v tu nejděsivější noční můru.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Romány

Vydáno: , Kniha Zlín

Lotus Blues , 2014

kadgam
22.11.2019 3 z 5

Napínavý príbeh z kôpky, kde na dej knihy zabudnete po dočítaní.

Vlaďkaa4
02.11.2019 5 z 5

Má to slusny spad..... Uz beru do ruky dalsi dil......

broskev28
07.08.2019 4 z 5

Severská krimi v kombinaci s texaskou minulostí, to se hned tak nevidí. Hlavní vyšetřovatel, jinak též právník, mulat tmavé pleti, asi ve Švédsku taky nebude typickým detektivem. A do třetice: případ, který by měl - na rozdíl od švédské policie - konečně objasnit, vypadá velmi nestandardně, včetně samotné "objednávky".
Od začátku pátrání jsem si připadala jako v urychlovači, protože na scéně se objevují další a další postavy, svědci, informace, důkazy; vycházejí najevo nové skutečnosti. Nebýt rozhovorů s nezávislým novinářem, které vždy uvozují novou část knihy, asi bych nedokázala dobrovolně zvolnit a přestat hltat vlastní příběh. Tady, a právě jen tady, při těchto rozhovorech, jsem se aspoň na chvíli zastavila, ohlédla, srovnala jsem si doposud známé údaje a přemýšlela jsem, kam a kudy dál.
Takže určitě doporučuju, pro mě to byla silně návyková četba. Na druhý díl jsem opravdu zvědavá!

PavkaHu
10.07.2019 2 z 5

Vadila mi forma zpovědi a hovorový jazyk. Také jsem nebyla úplně spokojená s inteligencí vypravěče / hlavní postavy (neustále opakování faktů, myšlenkové kolotoče, důvěra v každou novou informaci, ať už byl zdroj sebedivnejsi...). Snad jen závěr byl napínavý, ale konec mě nepotěšil.

astroweb
26.06.2019 2 z 5

Začalo to pěkně čtivě a nápaditě, postupně moje nadšení ubývalo, až otevřený konec docela všechen dobrý počáteční dojem naprosto zkazil.

pungoš
04.05.2019 5 z 5

Jedna z nej detektivek!

martousek
07.04.2019 4 z 5

Mám štěstí, že v knihovně čekaly oba díly, zatím jenom čtyři hvězdy, Alex s Fredrikou, aspoň mě, chytili mnohem víc. Dostává šanci druhý díl.

Januli
18.03.2019 4 z 5

Celkem dlouho jsem čtení knihy odkladala a udelala jsem chybu. Líbila se mi vice, jak série s Alex a tím, že mám hned po ruce druhý díl mi vůbec otevřený závěr nevadí. Během čtení jsem měla několik teorií a ne všechny byly správně ???? no nic jdu na druhý díl...

janastok
15.03.2019 4 z 5

Jiný styl než předchozí autorčiny knihy, ale velmi dobré, napínavé a dobře vystavěné. Kdo nemá rád otevřené konce, ať si rovnou připraví další díl, po půl roce už bych se asi neorientovala. Hlavní hrdina připomíná postavu ze starších detektivek, jako byli Marlowe či Lew Archer. Taky pěknej hajzlík,
příznivkyně dnes moderních proženských hnutí by ho rozcupovaly na kousky. Ale stejně mu fandím. Mám lehce ujetou teorii kdo je Lucifer, tak rychle šup do dalšího dílu.

Anita8
27.02.2019 1 z 5

Nebavilo ma to. Chvíľami som sa pristihla, že ani neviem o čom čítam. Druhu polovicu knihy som len dolistovala .. pre mňa infantilný dej pritiahnutý za vlasy a nezáživný štýl písania.

Vesina
10.02.2019 5 z 5

Bomba. A teď? Není jiné volby než zjistit, jak to vlastně všechno bylo..... pokračujeme !! Miovo blues .... Yes !!

orinka3
06.02.2019 5 z 5

Perfektní, úžasné, napínavé. A moc mě potěšilo, že můžu okamžitě po přečtení navázat druhým dílem. Jak se může rázem všecko zvrtnout. Společensky úspěšný, bohatý, fešný a lehce arogantní advokát tmavé pleti dostane zvláštní návštěvu. Ta ho požádá o službu, do které se mu dvakrát nechce. Ale pak ho začnou zajímat souvislosti, ten případ mu vrtá v hlavě a nepustí ho. Už uvízl drápkem. Jenže případ není pouze zajímavý a zašmodrchaný. Čím dál tím víc nahání strach.

Kerberos
06.02.2019 5 z 5

S novou sérií zvolila autorka jiný styl.Napínavé,člověk se nedokáže odtrhnout.Otevřený konec nás přinutí hned sáhnout po dalším dílu.Určitě doporučuji.

luis20
26.01.2019 5 z 5

Napětí od začátku až do konce. Četla se velmi dobře. Těším se na další pokračování.

bigben
12.09.2018 4 z 5

Výborná detektivka, děj trochu zauzlený, sympatický právník.

111moni
29.08.2018 5 z 5

Tak tady autorka překvapila, skoro jsem měla chuť tu knihu obracet, zda nechybí stránky. Velmi kvalitní zápletka, čtenář stále udržován v napětí,výborná kniha, postav tak akorát,aby se čtenář neztrácel, tajemství, minulost...

March
24.08.2018 5 z 5

Jedním slovem WAU! Skvělá, napinava detektivka. Absolutní spád, dej strhující a zápletky bez chyby. Tesim se na druhý díl, MB mě fakt baví.

SilvieSisinka
20.08.2018 5 z 5

Tak to byla jizda,jen skoda ze to ma pokracovani...uz ho drzim v ruce a jdu na vec ;-)

Dajine
21.07.2018 5 z 5

Tato paní spisovatelka začíná být mojí oblíbenou.

Milly22
16.04.2018 5 z 5

Nečekala jsem, že mě tato kniha ještě tak moc nadchne, ale byla dost dobrá.

sebevražda vraždy severská krimi švédské detektivky

Kristina Ohlsson
švédská, 1979