Klamstvá, ktoré hovoríme

Klamstvá, ktoré hovoríme https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/408628/bmid_klamstva-ktore-hovorime-u6r-408628.jpg 4 270 56

Martin Benner série

Žena obvinená z piatich vrážd je mŕtva. Právnika Martina Bennera, ktorý sa o jej prípad zaujímal, vtiahli proti vôli do pátrania po jej zmiznutom štvorročnom synovi Miovi. Kým sa chlapec nenájde, nenechá ho bezohľadná mafiánska organizácia na pokoji. Martin zúfalo sleduje každú jednu stopu, no tých je žalostne málo. Čo sa vlastne stalo v posledný deň v Miovej škôlke? Chlapcovo zmiznutie však nie je Martinov jediný problém. Musí zistiť, kto sa snaží dostať ho do väzenia za vraždu, ktorú nespáchal. S každým pribúdajúcim dňom je paranoidnejší. Kto ho môže sledovať zblízka a pritom sám zostať neviditeľný? Honba za pravdou postaví Martina pred nepríjemnú dilemu. Dokáže zachrániť Mia a aj samého seba? Alebo musí obetovať ešte viac, aby sa dočkal vytúženého pokoja? Klamstvá, ktoré hovoríme je pokračovaním románu Pochované klamstvá.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Ikar (SK)

Mios Blues , 2015

SimonaP
09.09.2023 2 z 5

Kniha překombinovaná, neuvěřitelná, navíc jiný styl vyjadřování, než v prvním díle. Ten se mi líbil o dost víc.

ArwenAragorn
27.07.2023 4 z 5

80%

...Tehdy jsem pochopil, jak je smrt definitivní. Jak strašně kruté je, že nepřipouští smlouvání. Ne jako ve filmu. Smrt nechce hrát šachy. Je jako všichni ostatní - dělá jenom svou práci.
________________________________________________________________________________________________________________
Miovo blues se mi líbilo ještě o něco víc, než Lotosové blues. Tentokrát dostane Martin od Lucifera příkaz najít Mia, jinak mu unese dceru. Čtivé, napínavé. Takové rozuzlení jsem vůbec nečekala, bylo i docela nepravděpodobné, ale za to, jak víte, hvězdičky neubírám.
Doporučuji!

Lidka
17.01.2023 2 z 5

Tak Bouře, kterou jsem přečetla jako první mne nadchla, hledala jsem další knihy autorky, našla jsem dvě na sebe navazující knihy, obě byly v knihovně dokonce volné, tak jsem se do četby s vervou pustila. Lotosové blues se mi celkem líbilo a vzhledem k otevřenému konci této knihy jsem četla hned dál tohle Miovo blues, a to mne bohužel zklamalo. Sice se tam leccos objasnilo z první knihy, přibylo i další velké překvapení a odhalení, leč...Tolik náhod, neobjasněných věcí, překombinovaných obvinění, tak to teda nic moc . Jediné co mne jaksi potěšilo, že tam nebyl detailní popis těch smrtí končících činů .
Škoda, myslela jsem, že jsem objevila další autorku do oblíbených, ale zatím dám pauzu.

Teclaireddy
27.11.2022 2 z 5

Čtivé a napínavé, ale překombinované a těžko uvěřitelné.

m_martina
24.11.2022 5 z 5

Také toto pokračování se paní spisovatelce povedlo, četlo se opět jedním dechem. Martin Benner mi ale sympatický není už od prvního dílu, přesto si přečtu i závěrečnou knihu.

Awča
05.11.2022 4 z 5

Čteno hned po předchozím díle, takže jsem naštěstí měla vše v čerstvé paměti. Byla jsem hodně zvědavá, jak vše dopadne. Na můj vkus byl příběh překombinovaný a hůře uvěřitelný, trochu jsem i přeskakovala, což se mi v předchozím díle nestalo. Nebylo to špatné, ale s dalším pokračováním chvíli počkám.

85098211
17.05.2022 5 z 5

Pro mne byl tento díl stejně peckoidní jako předchozí případ s Martinem Bennerem! ;-) A opravdu jsem se od knihy, kterou jsem opět poslouchala jako audio v němčině, nedokázala odtrhnout skoro vůbec. Ano, já vím, že v komentářích přede mnou je zmiňována určitá překombinovanost, jenomže tohle já nikdy neřeším, pokud mne kniha doslova převálcuje, jako se mi to stalo zde :-).
Sařin případ stále ještě není uzavřený, ale tentokrát se do popředí dostává její zmizelý synek Mio. Lucifer si totiž na tuto práci najal právě Martina Bennera, který musí chlapce nutně najít, jinak se v nebezpečí ocitne jeho adoptivní dcerka Belle. Sám Benner se do této prekérní situace dostal víceméně bez vlastního přičinění a také policie se obrátila proti němu. A všichni lidé, kteří se ho snaží podpořit a nabídnou mu svou pomoc, jsou krátce nato zabiti. Kromě toho se poměrně brzy čtenář dozvídá Martinovo velké tajemství, o kterém se domníval, že nikdy nevyjde na světlo...
Autorka napětí stupňuje až na hranici snesitelnosti, kniha je doslova strhující - a přestože Benner není zrovna moc sympatický, i já jsem s ním později už soucítila a chápala jeho bezmoc. Případ je opravdu komplikovaný, o zvraty v něm není nouze a rozuzlení jedna velká jízda! ;-) Za to všechno si kniha plný počet zaslouží a autorku si přidávám do oblíbených :-).

josska
15.10.2021 4 z 5

Spisovatelka mě baví,,kniha začíná tam kde končí Lotosové blues,a pátrání pokračuje,,odkrývá se mnoho tajemství,,i ta Martinova,některá překvapivá,,a celé se to vysvětlí,,moc mě to bavilo,ale Lotosové blues trošku víc,,,a jdu na na třetí pokračování ,,Henryho tajemství,,

poiu
27.07.2021 3 z 5

Martin Benner a Lucy pokračují v pátrání po tajemstvích mrtvé Sary z Texasu a přitom odkrývají mnoho tajemství nejen z Martinova života.

Musím říct, že závěr mi přišel naprosto překombinovaný a zbytečně rozvětvený... Asi jsem čekala víc.

"Boris mi po návratu z Texasu prokázal neocenitelnou službu. Přes jeho kontakty u policie se mu podařilo sehnat jména a fotky lidí, se kterými se Sara stýkala před odjezdem do USA. Šlo o partu mladých výtržníků, kteří se bavili tím, že se potkloukali po Stockholmu a mlátili nevinné lidi. Díky těm fotkám jsem taky vypátral Eliase."

MMacicekk
24.05.2021 4 z 5

Kniha si držela a udržela své rychlé tempo z předchozího dílu, dozvěděli jsme se všechna tajemství (i ta Martinova) a odkryli celý příběh. První díl se mi přesto líbil více.

Kristulda
26.12.2020 5 z 5

Toto pokračování sem zhltla, konec jsem nečekala. Moc pěkné.

432830
25.11.2020 4 z 5

Napinave, to ano. Ale take trochu prekombinovane. Prvni dil byl uveritelnejsi.

Petraxxx
06.11.2020 2 z 5

Moc náhod, zbytečné zápletky. Více se mi líbil první díl.

000nugatovej
20.09.2020 3 z 5

Tohle blues je propletené stejně jako to předcházející. Pokud od literatury nečekáte nic více než relaxaci, tak vcelku zajímavé čtení.

soukroma
24.07.2020 2 z 5

Několik dní se chystám k napsání podrobného komentáře, ale ono to vlastně asi stačí shrnout následovně: po dvou pokusech u téhle autorky, které skončily nechutí a odložením, ba přímo znechuceným odhozením knihy už žádný další hokus nebude.

Anna27
28.06.2020 5 z 5

Na závěr opět přehršel informací a vysvětlení, ale na to jsem u autorky zvyklá. Napínavé, čtivé, zajímavé postavy. Určitě doporučuji vše od Kristiny přečíst.

ZuK1
01.06.2020 5 z 5

Souhlasím s komentáři, že závěr je dost překombinovaný, knížka se ale výborně četla a bavila mě.

Majdalenka
29.05.2020 4 z 5

Knihu jsem dostala zdarma k nákupu. Věděla jsem že se jedná o pokračování přesto jsem se rozhodla knihu číst. Byla to škoda. Knížka je ctiva napínavá a krásně navazuje na první díl, který si někdy určitě přečtu.

blackoutzuzi
11.05.2020 4 z 5

Kristina Ohlsson je má velmi, velmi oblíbená spisovatelka! Všechno, co doposud napsala, jsem měla přečteno na jeden zátah. A ani u Miova blues to nebylo jinak. Jedná se o druhý díl Lotosového blues, kdy se Martin Benner, právník, snaží přijít na to, co se stalo s malým zmizelým Miem. Nemá moc na výběr, jelikož selhání by pro něho znamenalo velké problémy. Vedle toho se pokouší přijít na kloub tomu, kdo se na něho mermomocí snaží hodit několik vražd, které nespáchal! Má v tom prsty policie?
Pokud jste nečetli první díl Lotosové blues - vlastně to ani moc nevadí, jelikož vám autorka na začátku Miova blues krásně osvětlí danou situaci i předešlé události. Opět dokonale čtivá, děsivou atmosférou plná detektivka, která vás nezklame.

tereza1198
06.12.2019 3 z 5

Bylo to čtivé a pořád jsem si říkala, jak se z něčeho takového může dostat. Nakonec mi to přišlo překombinované, moc náhod, hromada věcí, co se mohlo pokazit. To nemají ve Švédsku kamery na silnicích a ve městech? Že tam pořád můžete přejíždět lidi autem a nemít na to pořádné svědky? Tak jednoduché to asi nebude.