Muž na balkóně

Detektivka líčí práci policejního aparátu v případě bestiálních vražd dětí v stockholmských městských parcích.

Sociálně kritický záměr autorů je zvýrazněn dokonalým odromantizovaním zločinu i práce vyšetřovatelů a záměrně věcným stylem.

(zdroj: mlp.cz)

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/41567/martin-beck-romany-o-zlocinu-muz-na-kZJ-41567.jpg 4.2103

Martin Beck (Romány o zločinu) 3.

Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno, Svoboda

Mannen pa balkongen, 1967

Kniha Muž na balkóně

haki34
24.11.2020

další povedená detektivka. Navzdory drsnému tématu - jako matku dětí v podobném věku mě docela děsí pomyšlení na zmzení dítěte..a nález...
MS a PW ale podali i toto téma citlivě...a případ rozluštili, resp. pomohli vyřešit mí oblíbení Kristiansson a Kvant :)
dívejte se kolem sebe, lidi...nikdy nevíte, komu tím můžete pomoct...
Doporučuji !!!

kokrokr
21.10.2020

Velmi dobré. Tři a půl bodu.

pepa4081
29.05.2020

Deset románů o zločinu je jedna z mých nejoblíbenějších detektivních sérií, nevím pokolikáté už přečtená.
Tři – Muž na balkóně
Noční můra policistů - pátrání po vrahovi malých děvčátek. V tomto díle se již naplno představuje i Gunwald Larsson. Jeho a Kolbergův humor je kořením celé série. Srdečně doporučuji.
Vrcholně uspokojivé.

Eicherik
29.11.2019

Zatím nejlepší díl téhle série. Příběh je to velmi uvěřitelný a nemalou úlohu v něm sehrává i náhoda. V románu je poměrně silná také sociálně kritická linka, kterou je tahle série pověstná.

trudoš
02.07.2019

Potřetí se rozjíždí plnohodnotné vyšetřování hrůzného zločinu, jen s tím rozdílem, že tentokrát je policistům přáno i ze strany náhody. Ostatně, kdyby nebylo prvotního telefonátu, těžko by si s případem věděli rady. V rámci toho jsem ale trochu trpěl při čekání, až Martinu Beckovi konečně dojdou souvislosti a jako detektiv se někam pohne. Až si myslím, že tvůrci mohli dát hrdinům více prostoru a nedělat z nich pouze věčně tápající poplety.
Jinak ovšem standard, který autenticky popisuje dobové kriminalistické postupy ve Stockholmu, přičemž mě jako čtenáře nejvíc okouzlil motiv toho, jak policisté potřebují nejdříve chytit okresního zloděje, aby díky jeho výpovědi mohli dostihnout lidskou bestii. Tu kombinaci přirozeného humoru a lidské tragiky na téhle sérii prostě miluji. A na rozdíl od současné skandinávské tvorby, tady ještě tolik nehrají prim ztracené existence a vhledy do osobních traumat toho kterého podržtašky, takže těch sto sedmdesát stran příjemně uplyne za jeden - dva večery.

Klárai
14.11.2018

Mě se to líbilo.

MOu598
18.01.2018

Detektivka. Kruté.

konicekbily
17.07.2017

"Pradědeček nynějších severských vyšetřovatelů" to opět zvládl na jedničku.