Muž na balkóně

Muž na balkóně https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/41552/bmid_muz-na-balkone-DTa-41552.png 4 124 15

Detektivka líčí práci policejního aparátu v případě bestiálních vražd dětí v stockholmských městských parcích. Sociálně kritický záměr autorů je zvýrazněn dokonalým odromantizovaním zločinu i práce vyšetřovatelů a záměrně věcným stylem.

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Levné knihy

Mannen pa balkongen , 1967

ber-tram
03.05.2022 3 z 5

Konkurují si dvě řady: kompletní číslovaná s romány o zločinu a zelená 3x výběrová. Tu protežuji, protože přináší chronologicky první tři kauzy, což nakonec stačí. Dvojice švédských autorů, jejichž jména se nedají vyslovit, nazírají na policejní vyšetřování sice střízlivě a pokorně jako na úmornou všední nádeničinu, nezdráhají se kritického sociálního podtónu, jenže schází jim mocnější životní nadsázka, vtip, odlehčení. Působí seversky studeně. 14/22

haki34
24.11.2020 5 z 5

další povedená detektivka. Navzdory drsnému tématu - jako matku dětí v podobném věku mě docela děsí pomyšlení na zmzení dítěte..a nález...
MS a PW ale podali i toto téma citlivě...a případ rozluštili, resp. pomohli vyřešit mí oblíbení Kristiansson a Kvant :)
dívejte se kolem sebe, lidi...nikdy nevíte, komu tím můžete pomoct...
Doporučuji !!!

kokrokr
21.10.2020 3 z 5

Velmi dobré. Tři a půl bodu.

pepa4081
29.05.2020 5 z 5

Deset románů o zločinu je jedna z mých nejoblíbenějších detektivních sérií, nevím pokolikáté už přečtená.
Tři – Muž na balkóně
Noční můra policistů - pátrání po vrahovi malých děvčátek. V tomto díle se již naplno představuje i Gunwald Larsson. Jeho a Kolbergův humor je kořením celé série. Srdečně doporučuji.
Vrcholně uspokojivé.

Eicherik
29.11.2019 5 z 5

Zatím nejlepší díl téhle série. Příběh je to velmi uvěřitelný a nemalou úlohu v něm sehrává i náhoda. V románu je poměrně silná také sociálně kritická linka, kterou je tahle série pověstná.

trudoš
02.07.2019 3 z 5

Potřetí se rozjíždí plnohodnotné vyšetřování hrůzného zločinu, jen s tím rozdílem, že tentokrát je policistům přáno i ze strany náhody. Ostatně, kdyby nebylo prvotního telefonátu, těžko by si s případem věděli rady. V rámci toho jsem ale trochu trpěl při čekání, až Martinu Beckovi konečně dojdou souvislosti a jako detektiv se někam pohne. Až si myslím, že tvůrci mohli dát hrdinům více prostoru a nedělat z nich pouze věčně tápající poplety.
Jinak ovšem standard, který autenticky popisuje dobové kriminalistické postupy ve Stockholmu, přičemž mě jako čtenáře nejvíc okouzlil motiv toho, jak policisté potřebují nejdříve chytit okresního zloděje, aby díky jeho výpovědi mohli dostihnout lidskou bestii. Tu kombinaci přirozeného humoru a lidské tragiky na téhle sérii prostě miluji. A na rozdíl od současné skandinávské tvorby, tady ještě tolik nehrají prim ztracené existence a vhledy do osobních traumat toho kterého podržtašky, takže těch sto sedmdesát stran příjemně uplyne za jeden - dva večery.

Klárai
14.11.2018 5 z 5

Mě se to líbilo.

MOu598
18.01.2018 3 z 5

Detektivka. Kruté.

konicekbily
17.07.2017 5 z 5

"Pradědeček nynějších severských vyšetřovatelů" to opět zvládl na jedničku.

Pavelpi
09.05.2017 4 z 5

Komisař Martin Beck je můj oblíbenec,proto jsem se do knihy pustil a přečetl jsem jí jedním záběrem (přes noc).Doporučuji jí všem,kdo má tenhle typ detektivky rád.

Kubíííína
17.10.2016 4 z 5

Bylo to zajímavé, příjemné, oddechové.

kratochwilova
23.03.2016 4 z 5

Pěkné, ale ten konec.....

amigo17
11.10.2015 4 z 5

Po trochu rozpačitom začiatku v úvodných stranách ma to celkom chytilo a záver sa mi tiež páčil :)

Martin1974
01.10.2015 3 z 5

Tento príbeh mi pripadá dosť jednoduchý, vrah je známi už od začiatku, len jeho meno autori prezradia na konci príbehu, a aby dostal príbeh spád, použili hneď dve náhody na dopadnutie vraha. Predošlé prípady boli určite lepšie a dúfam, že také budú aj ostatné.

vitavita
17.03.2013

Martin Beck opět řeší náročný případ ....