3x Martin Beck

3x Martin Beck https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/232377/bmid_3x-martin-beck-232377.jpg 5 50 9

3x detektívka: Roseana, Muž na balkóne a Vražda v hoteli. Príbehy švédskej dvojice sú nielen napínavým čítaním, ale aj sondou do politiky, ideológie a morálky dnešnej švédskej apoločnosti. Všetky tri „romány o zločine" majú typické črty dobrej detektívky. Prípady vyšetruje trojica komisárov, ktorí sa najmä za pomoci svojej inteligencie tvrdo prebíjajú k výsledkom. Mŕtvolu našli ôsmeho júla krátko po tretej hodine popoludní. Voda ju ešte nepoznačila, takže v nej dlho ležať nemohla.To, že telo vôbec našli, bola náhoda. Ale že ho našli tak skoro, bolo šťastie a mohlo to pomôcť pri vyšetrovaní.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , Slovenský spisovateľ

Roseanna, Mannen som gick upp i rok, Mannenpa balkongen , 1965

Marianna496
Marianna496
06.05.2023 4 z 5

Vždy som sa čudovala keď za socíka vydávali niektorým západným spisovateľom u nás hromadne knihy.A týmto dvom Švédom sa u nás aj vtedy darilo.Keď som teraz čítala túto výbornú detektívku prišla som na to : opisovali uštvaných policajtov ktorým sa z množstva práce rozpadali rodiny,chudobu v bohatom Švédsku i skazenosť bohatých.To sa našim cenzorom páčilo...napriek tomu má kniha spád,napätie a dobre sa číta.Doporučujem,

ber-tram
ber-tram
03.05.2022 3 z 5

Okomentována vydání ze série románů o zločinu.

Vydra57
Vydra57
28.08.2021 4 z 5

Dobře vystavěné příběhy s realistickou psychologií postav, ještě tam není a severská zbytečná touha po krvi. Jednotlivé historie vyrůstají z všedního dne. Můžou se přihodit i dnes.

georginaa
georginaa
18.04.2021 5 z 5

Celé série 3x mám moc ráda. A není tomu jinak ani u této série o Martinu Beckovi.
1.Roseanna
Detektivní román o vyšetřování záhadné smrti mladé Američanky, jejíž tělo vyloví jednoho červencového dne z jezera Vattern. Martin Beck se ujímá případu…
2.Muž, který se vypařil
Detektivní román, v němž Martin Beck pátrá po zmizelém stockholmském novináři, který jel údajně dělat reportáž do Budapešti, a nakonec musí vyřešit jeho vraždu.
3.Muž na balkóně
Detektivka líčí práci policejního aparátu v případě bestiálních vražd dětí v stockholmských městských parcích. Sociálně kritický záměr autorů je zvýrazněn dokonalým zločinem i práce vyšetřovatelů a záměrně věcným stylem.

pepa4081
pepa4081
20.09.2020 5 z 5

Celá série patří kmým nejoblíbenějším knihám.

tartan
tartan
04.11.2018 5 z 5

Praotec všetkých severských detektívok, ktorému jeho moderní nasledovníci svojimi kvalitami nesiahajú ani po členky.

konicekbily
konicekbily
17.07.2017 5 z 5

Na tehdejší dobu jedinečný výběr, náklad 80 tisíc - jen se po knize zaprášilo!

Macek58
Macek58
10.09.2013 4 z 5

Krásné čtení, jednoduché, realistické...

Rafa-P
Rafa-P
17.08.2012 5 z 5

Tak Becka mám hodně rád. Příběhy se čtou moc pěkně a jsou napínavé a mají rychlý, nikdy nenudící, spád.

detektivky 3x severská krimi švédské detektivky

Část díla