Velitelovo děvče

Velitelovo děvče https://www.databazeknih.cz/img/books/56_/56775/bmid_velitelovo-devce-gO3-56775.jpg 4 324 102

Marta Nedermanová série

Krásnější život by si Emma nemohla představit - právě se vdala za svého milovaného Jacoba, žijí spolu v pohodlném domě v centru Krakova, čeká je nepochybně růžová budoucnost. Jenže se píše rok 1939 a sotva pár týdnů po svatbě vypukne válka. Emmě se během jediné noci změní celý život - její manžel se zapojí do odboje a ona se z pohodlného domu vrací ke svým rodičům do židovské čtvrti. Spolu s nimi se pak ocitne v ghettu, kde pro ni má odboj úkol, aby se postarala o malého chlapce, syna významného rabína, odvlečeného nacisty. A tak se život mladé ženy znovu mění, po útěku z ghetta na ni čeká nová identita, bude z ní katolička Anna, která se svým malým bratrem přijela žít ke své tetě. Ovšem čeká na ni další překvapení. Má pracovat jako asistentka významného německého důstojníka, muže, který ještě nedávno velel koncentračnímu táboru, kde zahynuly tisíce lidí. Zdá se, že pro ni velitel má slabost, ale i ona si musí přiznat, že se do něj zamilovala. Je to vůbec možné? Může milovat muže, kterého by měla nenávidět?... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Víkend

The Kommandant's Girl , 2007

Daenerys
Daenerys
18.08.2015 3 z 5

Body strhávám za jistou naivitu, se kterou je příběh psán a je z popisů cítit, nicméně uznávám, že je nutné ke knížce přistupovat jako k ryze "romantické četbě" a poté se to dá zkousnout. Naopak oceňuji čtivost a musím říct, že mě příběh nad očekávání "chytnul" a některé pasáže byly slušně napínavé.

VladkaBU
VladkaBU
13.08.2015 5 z 5

... přečetla jsem se zájmem. Sice o válce, jejích hrůzách, ale těm, kteří kteří se tématům o koncentračních táborech a nelidským zacházením, vyhýbají. V knize se o nich píše, ale jinak. Konec jsem čekala trochu jiný, ale i tak se mi příběh líbil

milamarus
milamarus
29.06.2015 5 z 5

Tenhle příběh se dá považovat za variaci na Verhoevenovu Černou knihu. Trochu se hraje na „podle skutečných událostí“, trochu na „steelovku“. A opět z toho vzniká přitažlivá kombinace vyvolávající (alespoň u mě) ambivalentní pocity. Líbilo se mi to a věřím, že někde v černém srdci Herr Kommandanta bylo místo, které tížil pocit viny. A co se týče jeho citů k Anně/Emmě - jsem přesvědčena, že ji miloval, a že ona milovala jeho.

Ewik
Ewik
01.06.2015 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Romantický příběh zasazený do nebezpečné a zlé doby. Moc jsem si přála, aby Velitel a Emma zůstali spolu, i když bylo jasné, že to nelze. Přečetla jsem na posezení a s každou kapitolou se tešila víc a víc na rozuzlení příběhu.

Moncza
Moncza
08.01.2015 4 z 5

Velmi poutavá a napínavá kniha. Až do konce jsem netušila, jak příběh dopadne

1v8na
1v8na
28.11.2014 5 z 5

příběh se mi velmi líbil. Byl moc pěkný. Už se těším až si přeštu druhý díl.

Eruvie
Eruvie
23.11.2014 3 z 5

Průměrná kniha, dočetla jsem ji jen proto, že mě zajímalo, jak to dopadne, ačkoliv příběh je dost předvídatelný. Hlavní hrdinka mi většinu času lezla na nervy, nicméně knize nelze upřít čtivost.

flycat
flycat
08.11.2014

Krásná knížka,místy ale pohádka.....proto ne historiká literatura ,ale román zasazen do historie.

DomArt
DomArt
24.10.2014 5 z 5

Nádherná kniha, posledních 50 stránek jsem měla přečtenou snad hned...
Doporučuji všem !

asam
asam
10.10.2014 3 z 5

Co k tomu dodat - " román pro ženy" Ovšem jen pro některé - Neurazí, ale taky nenadchne.

v.e.v.er.ka
v.e.v.er.ka
26.09.2014 5 z 5

Pro mě první knížka od autorky a jsem z ní naprosto nadšená.... nemám žádné výhrady četla se hodně dobře a byli okamžiky kdy šly ostatní veci stranou... o tomto období moc nečtu ale možná práve díky téhle knize změním názor.... :-)

Xterka
Xterka
20.08.2014 3 z 5

Pro mě tato kniha byla malým zklamáním. Nejprve jsem od autorky četla knihu Vše, co jsme milovali a ta se mi líbila o dost víc. Závěr knihy mi přišel přitažený - návrat do gheta atd.

martanci2
martanci2
08.08.2014 5 z 5

velmi dobře čtivá knížka

orinka3
orinka3
19.03.2014 2 z 5

Za čtivost by se patřilo udělit plný počet hvězdiček. Knihu jsem začla číst velmi dychtivě, psána je skutečně dobře. Jen si myslím, že spisovatelka nevyužila všeho, co z historie i praktických zkušeností načerpala, a sklouzla do nenáročné literatury pro ženy. Podívala jsem se do jejího životopisu a o to víc mě udivuje, že tolik ztrácí čas nitrem hrdinky. Méně je více, navíc si nemyslím, že ošemetné situace, ve kterých se Emma/Anna ocitá, jsou vůbec možné a autorka odpustí - hrabání se ve věcech v bytě velitele mi připadá hodně za vlasy přitažené. Taky mi chybí vysvětlení chování velitelova řidiče. No, tak dám hvězdičky dvě. Válečný román á la Remarque je skutečně těžké napsat, to možná dovedou jen chlapi.

čertina
čertina
22.10.2013 2 z 5

Milostný román z válečné doby,docela čtivé.

Malin
Malin
14.09.2013 4 z 5

Čtivé, lehké, poutavé.
Jenom s tím koncem jsem tak úplně spokojená nebyla.

rtesarova88
rtesarova88
23.08.2013 2 z 5

Nebyla to špatná kniha, ale než nějaká historie, tak je to průměrný milostný román. Rozhodně se k ní už nevrátím..

pavlinda
pavlinda
17.07.2013 4 z 5

Líbila se mi-až ten konec byl příliš vykonstruovaný.

simonabr
simonabr
05.07.2013 3 z 5

Bohužel jsem od knihy čekala více historie, psychologie postav, jejich pocity, napětí v nebezpečných situacích, těžký život v ghettu i samotném Krakově a činnost odboje a on se z toho vyklubal průměrný milostný román:-(

Marika Vanova
Marika Vanova
17.06.2013 4 z 5

No, četlo se to celkem dobře, ale přece jenom tomu na pět hvězdiček něco chybělo. Musí být hrozné být dva lidé v jednom - Ema a zároveň Anna, po delší době, si myslím, že se z toho může jedna zbláznit. Být v té době a vlastně moc nevědět, co se to kolem děje, musí být hrozné, protože, koho by napadlo, že se může dít to nejhorší. Člověk má většinou tendenci zavírat před realitou oči. Poučme se z toho, co se dělo a buďme lepší....