Marné levitace

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Ve své páté knize veršů, nazvané Marné levitace, stejně jako v již dříve vydaných sbírkách (např. Kameny nebo Siluety) Eva Kotarbová vytváří obraz Ostravy, svého rodného města, k němuž má specifický vztah. V Marných levitacích se objevují verše inspirované Hrabovou, Hrabůvkou, Porubou a znovu i centrem Ostravy. Nová knížka, stejně jako autorčiny dřívější, je ale především knihou milostné poezie odrážející hledání pozitivních vztahů mezi nejbližšími i lidmi, s nimiž se letmo setkala na své životní pouti. Je básnickou sbírkou naděje, v níž hluboký lidský cit i přes bolest nachází cestu ze samoty....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/288878/marne-levitace-XpD-288878.jpg 51
Žánr
Poezie
Vydáno, vlastním nákladem
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Marné levitace

Přidat komentář
gabriela4383
09.10.2016

Prostřednictvím veršů Evy Kotarbové se ráda vracím do Ostravy, do míst, které jsem znala. Vzpomínám a na dálku objevuji toto město, které i mně kdysi přirostlo k srdci. Gábina.

Aglája-1
04.10.2016

Verše z míst a o místech mně známých. O to intenzivněji a osobněji na mě verše působí. Marné levitace jsou trochu vážnější a "těžší" než sbírka Siluety. Básně dokreslují velmi zajímavé fotografie z tvůrčí dílny autorky.