Marné levitace

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Ve své páté knize veršů, nazvané Marné levitace, stejně jako v již dříve vydaných sbírkách (např. Kameny nebo Siluety) Eva Kotarbová vytváří obraz Ostravy, svého rodného města, k němuž má specifický vztah. V Marných levitacích se objevují verše inspirované Hrabovou, Hrabůvkou, Porubou a znovu i centrem Ostravy. Nová knížka, stejně jako autorčiny dřívější, je ale především knihou milostné poezie odrážející hledání pozitivních vztahů mezi nejbližšími i lidmi, s nimiž se letmo setkala na své životní pouti. Je básnickou sbírkou naděje, v níž hluboký lidský cit i přes bolest nachází cestu ze samoty....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/288878/marne-levitace-XpD-288878.jpg 51
Žánr
Poezie
Vydáno, vlastním nákladem / vlastným nákladom
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Marné levitace

Přidat komentář
gabriela4383
09.10.2016

Prostřednictvím veršů Evy Kotarbové se ráda vracím do Ostravy, do míst, které jsem znala. Vzpomínám a na dálku objevuji toto město, které i mně kdysi přirostlo k srdci. Gábina.

Aglája-1
04.10.2016

Verše z míst a o místech mně známých. O to intenzivněji a osobněji na mě verše působí. Marné levitace jsou trochu vážnější a "těžší" než sbírka Siluety. Básně dokreslují velmi zajímavé fotografie z tvůrčí dílny autorky.


Doporučujeme

Opilý koráb
Opilý koráb
Ilias
Ilias
Epos o Gilgamešovi
Epos o Gilgamešovi
Blues pro bláznivou holku
Blues pro bláznivou holku

Autor a jeho další knihy

Eva Kotarbová
česká, 1948

všech 6 knih autora

Kniha Marné levitace je v

Přečtených1x