Marley a já aneb Život s nejhorším psem na světě

Marley a já aneb Život s nejhorším psem na světě https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/19484/bmid_marley-a-ja-aneb-zivot-s-nejhorsim--65ba385ec6d2a.jpg 5 563 133

Co to je za rodinu bez věrného, dobře vychovaného klidného psa? Labrador Marley má však k takovému psímu hrdinovi daleko. Když si ho John s Jenny přivedou domů, nestačí se divit. Kde je ten mírný, inteligentní a přizpůsobivý pejsek, kterého slibovaly kynologické příručky? Už první jízda autem se promění v malé dobrodružství a překvapení pokračují: Kdo to roztahal po bytě celou roli toaletního papíru? Kam se poděly ubrousky, papírové kapesníky, účtenky, korkové zátky, svorky na papír a šachové figurky? Proč má židle najednou jen tři nohy? Marley kosí ocasem sklenice a zarámované fotografie, ohryzává nábytek, vyhrabává květiny na zahradě, leze do odpadkového koše, skáče na lidi a loudí u stolu, hraje si na potápěče v misce s vodou, škrtí se na vodítku, čmuchá, funí, slintá a očurává kdeco a kdekoho. A navíc roste jako z vody. Přesto na něj John s Jenny nedají dopustit a s velkou láskou i pochopením líčí Marleyho veselé kousky i dojemné chvíle z jeho stáří a nemoci. Život s „nejhorším psem na světě“ totiž není žádná nuda.... celý text

Literatura světová Romány Příroda, zvířata
Vydáno: , Ikar (ČR)

Marley & Me , 2005

Kao
12.11.2014 5 z 5

Fakt super knížka i pro pejskaře,protože alespoň já jsem moc dobře viděla v Marleym odraz naší psice a jejích dost podobných výstřelků. Zároveň tak moc dojímavá knížka.... Je to jedna z těch typů knih,která vás vtáhne do děje až vám přiroste k srdci a potom když je najednou smutný a zároveň správný konec,otáčíte listy a hledáte,kde je pokračování..:)

smejkalova.m
18.09.2014 5 z 5

Výborná kniha a i výborný film, Marley je prostě poděs :D Konec knihy i filmu mě hodně dojal :)

J.books
17.08.2014 4 z 5

První jsem viděla film a poté až četla knížku, kniha je jasně lepší, krásná, něžná a dojemná. Ideál pro všechny pejskaře :)

Iwetqaaa
01.06.2014

Jako první jsem viděla film a až poté sem zjistila, že je natočen podle knížky a ihned jsem si ji koupila... A jako u většiny zfilmovaných knížek - Kniha je 200x lepší než film! Film je sice taky dobrý, ale zkrátka - kniha je kniha. Dozvíte se tam plno informací a spojitostí, které ve filmu chybí a na příběh se pak díváte úplně jinýma očima... Pro mně úžasné dílo!

dubakm
05.05.2014 4 z 5

Úžasná knížka o cestě životem nejhoršího psa na světě, který byl zároveň i tím nejúžasnějším přítelem a společníkem pro Johna a Jenny. Viz kniha: Za to, co jsme za našeho psa a zničené věci utratili,bychom si mohli koupit malou jachtu.Ale na druhou stranu, kolik jacht vás bude čekat celý den za dveřmi, až se vrátite? Kolik z nich bude žít pro chvíli, kdy vám budou moci vylézt na klín nebo s vámi sjet kopec na sáňkach a lízat vám obličej?
Určitě si někdy najdu čas i na film.

Werun
06.03.2014 5 z 5

Vtipná i smutná kniha, která je o to víc vtipnější a smutnější, když podobného "nejhoršího" pesana máte doma. Na začátku knihy jsem se bavila nad všemi tak dobře známými úlety s výchovou, na konci jsem brečela nad tím, co všechny čeká. Tato kniha patří určitě k těm, co si ráda přečtu opakovaně :)

Mamie
24.02.2014 5 z 5

Jedna z těch knížek, které mě dokázaly rozesmát i rozbrečet.

Styblice
13.02.2014 5 z 5

Nádherný příběh o životě s nejhorším psem na světě, přesto o životě krásném a plném lásky. Pes je nejlepší přítel člověka a snad žádné jiné zvíře nám nedokáže oplatit svou lásku. Plakala jsem, smála se a knihu přečetla s nadšením během dvou dnů. Doporučuji všem čtenářům a letím se podívat na film!

jimbow
22.01.2014 5 z 5

Trochu jsem se téhle knížce bránil - nevěřil jsem, že bych se mohl nad více než 300 stránkami přinejmenším usmívat příhodám s "lehce" nezvladatelným psem - ale stalo se. Výborné čtení.

knížečka2002
22.12.2013 5 z 5

dlouho jsem u se u knihy nesmála a nebrečela zároven. skvele napsaná kniha. klobouk dolů

beruška09
19.12.2013 5 z 5

Super kniha nejen pro milovníky psů, laskavé vyprávění o tom, jak se mezi člověkem a jeho "domácím mazlíčkem" vytváří pevné pouto, a to i přes mnohé trampoty a nesnáze, které přináší každodenní soužití s pejskem, jež srší neutuchající energií. Čtení je okořeněno notnou dávkou humoru, ke konci pak jistě mnohému čtenáři ukápne nejedna slza... Vřele doporučuji přečíst.

Boogeyman
17.12.2013 4 z 5

Ze začátku mě to moc nebavilo, Grogan sám sebe popsal jako docela až přehnaně otravně uhlazeného oduševnělého romantického sympaťáka (naprosto dokonale do něj pasuje Owen Wilson ve filmu), až mi lezl na nervy. Ale kdo se prokouše zhruba dvěma třetinama veskrze průměrné, docela zábavné knihy, ten v poslední části dostane tak drtivou ránu emocí probíhajících ve vztahu pána a psa, že jsem měl co dělat, abych nemusel zamačkávat slzu. Marleyho stárnutí bylo popsáno fantasticky dojemně.

Tess.96
16.12.2013 5 z 5

Na začátku jsem se nemohla nějak začíst, pak to šlo samo. Obdivuji vypravěčský talent spisovatele. Kniha byla vtipná, chytlavá, čtivá a na konci dojemná. Jedna z mála knih, u které jsem brečela.

Daffodila
23.11.2013 5 z 5

Něco tak vtipného, dojemného, odstrašujícího, kouzelného, chlupatého a uslintaného jsem dlouho nečetla! Ke konci jsem brečela, jako nikdy. Nádherná kniha!

suri94
08.11.2013 5 z 5

Kdybych mohla dát 50 hvězdiček, udělám to. Mnohokrát jsem se přesvědčila, že bývá kniha lepší, než film. A jelikož filmové zpracování opravdu miluju, čekala jsem od knihy opravdu hodně. Ale nečekala jsem, že mé očekávání tolikanásobně předčí. Hned od prvních vět jsem byla vtažena do děje. Knihu jsem přímo hltala. Jako pejskařku mě příběh Marleyho a jeho rodiny o to víc dojal. Posledních asi 50 stránek jsem si připadala jako by byl Marley můj a já se s ním loučila. Čtení ale bylo nádherné a zanechalo ve mně neuvěřitelný zážitek a pocity. Tato kniha bude patřit k mým pokladům, kterých se nikdy nevzdám.

monz
19.10.2013 4 z 5

Myslím, že pro každého, kdo ve svém životě prožil alespoň jeden život se psem od štěněte po jeho stáří, je to taková nostalgická upomínka. Je to čtivé, zábavné, vážně i smutné a takový prostě život se psem je. Každého z nás to jistě ovlivnilo, protože ten kdo zná také ví, že nás lidské bytosti, často nevrlé a smutné a ukřičené a láskyplné, nebude nikdy milovat tak dlouho a tak oddaně téměř nikdo jiný, než ten náš neposedný chlupáč.

Carmichael
03.09.2013 5 z 5

Opravdu skvělé. Užívala jsem si každou stranu, větu a každé slovo knížky. Ani jsem nechápala, že dokážu brečet i u humorných částí.. Jedna z mých nejmilejších knížek:)

mika251
02.08.2013 4 z 5

Jedna z mála kníh, ktoré môžem čítať iba doma v súkromí, pretože niekde okolo strany 60 mi vyhŕknu slzy a slzím až do úplného konca. Možno preto, že mám sama doma zlatého retrievra, ktorý je povahovo Marleyho vernou kópiou a vedomie toho, že čas, ktorý nám je dopriaty sa nemilosrdne kráti, ma núti dej knižky prežívať viac, ako je zdravé... Ale je to veľmi pútavé a čtivé dielko, ktoré poteší a zahreje, rozosmeje, rozosmutní a končí tak, ako by sa každý príbeh o psovi a jeho pánovi mal končíť :)) Pretože keď jeden okúsi, aké je to mať po boku štyri labky, vrtiaci chvost a verné hnedé oči, už nikdy nemôže žiť bez toho :)

Kačuul
02.07.2013 5 z 5

Jak knihu, tak i film bych hodnotila velice kladně. U obou jsem brečela, ale u filmu jsem měla emoce možná větší, neb jsem ho viděla dřív než knihu
Autor má mimořádný vypravěčský talent, který musí snad každého zaujmout a navíc dokáže čtenáře vtáhnout do děje a vše popsat vtipným, zábavným způsobem. Řekla bych, že i jeho slovní zásoba by se dala hodnotit jako obrovská a velice pestrá...ale to je taky dáno skvělým překladem.
Autorovy názory o životě se mi velice zamlouvaly stejně jako Marley, jehož povaha, jakkoli je nedokonalá a drzá si musí získat snad každého. Psi a zvířata celkově jsou prostě úžasná, nádherná stvoření bez kterých by svět nebyl ono...
Celkově se jedná o nádhernou, poutavou knihu ze života, kterou určitě všem doporučuju.

Tiana
21.06.2013 5 z 5

Marley mi svoji náturou připomínal moji fenku. Stejně střelený podivín. :) Prvně jsem viděla film, který se mi velice zamlouval, tudíž k četbě této knížky jsem se vrhla s vysokým nasazením. Přehledně detailní popis života psa a jeho vlivy na okolí. V průběhu čtení se mi prostřídaly snad všechny emoce. Začínaje smíchem, konče pláčem.
Asi nejvíce se mi do paměti vryla tato část "Pes nepotřebuje drahá auta, velké domy ani módní oblečení. Symboly společenského postavení mu nic neříkají. Naprosto si vystačí s vyplaveným klackem. Pes soudí každého podle toho, jaký je uvnitř, a ne podle barvy hejo pleti, podle vyznání nebo společenského původu. Je mu jedno, jste-li bohatý či chudý, vzdělaný či ne, chytrý či hloupý. Dejte mu své srdce a on vám dá svoje. Je to tak prosté, a přitom nám lidem, kteří jsme o tolik chytřejší a sofistikovanější, vždy dělá takové problémy rozeznat, na čem záleží, a na čem ne."

psi humor zfilmováno příběhy o psech podle skutečných událostí

John Grogan
americká, 1957
2007  92%Marley a já aneb Život s nejhorším psem na světě
2007  83%Únos / Odvaha uvěřit / Jacquot a anděl / Marley
2009  78%Zlobiví psi si užijí víc legrace

Kniha Marley a já aneb Život s nejhorším psem na světě je v