Marley a já aneb Život s nejhorším psem na světě

Marley a já aneb Život s nejhorším psem na světě https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/19484/bmid_marley-a-ja-aneb-zivot-s-nejhorsim--65ba385ec6d2a.jpg 5 563 133

Co to je za rodinu bez věrného, dobře vychovaného klidného psa? Labrador Marley má však k takovému psímu hrdinovi daleko. Když si ho John s Jenny přivedou domů, nestačí se divit. Kde je ten mírný, inteligentní a přizpůsobivý pejsek, kterého slibovaly kynologické příručky? Už první jízda autem se promění v malé dobrodružství a překvapení pokračují: Kdo to roztahal po bytě celou roli toaletního papíru? Kam se poděly ubrousky, papírové kapesníky, účtenky, korkové zátky, svorky na papír a šachové figurky? Proč má židle najednou jen tři nohy? Marley kosí ocasem sklenice a zarámované fotografie, ohryzává nábytek, vyhrabává květiny na zahradě, leze do odpadkového koše, skáče na lidi a loudí u stolu, hraje si na potápěče v misce s vodou, škrtí se na vodítku, čmuchá, funí, slintá a očurává kdeco a kdekoho. A navíc roste jako z vody. Přesto na něj John s Jenny nedají dopustit a s velkou láskou i pochopením líčí Marleyho veselé kousky i dojemné chvíle z jeho stáří a nemoci. Život s „nejhorším psem na světě“ totiž není žádná nuda.... celý text

Literatura světová , Romány , Příroda, zvířata

Vydáno: , Ikar (ČR)

Marley & Me , 2005

Elulilinka1
25.02.2018 5 z 5

Skvělá kniha s dějem, který neomrzí ani po 344 stránkách. Velmi poutavý příběh a myslím, že patří k NEJ špičce co jsem kdy četla.

Babsy
30.01.2018 5 z 5

Kniha, která ve mně vzbudila během čtení spoustu emocí!! Shodnu se s ostatními.. budete se nahlas smát a možná i brečet. Pro mně se jedná o jednu z nejlepších knih, které jsem četla! Pokud jste pejskaři, je to MUST, ale i pro ostatní doporučuji kudy chodím!

Fanda321
08.01.2018 5 z 5

Skvělá kniha, dvě třetiny jsem se smál a třetinu brečel..

mirkoczentovic
18.12.2017 4 z 5

Psa som nikdy nemal. A po prečítaní knihy sa ani nedokážem rozhodnúť, či by som si v budúcnosti nejakého chcel zaobstarať. Stálo by mi to množstvo radosti a smiechu za chvíle beznádeje, keď viem, že sa bytosť, ktorá mi prirástla k srdcu, neskutočne trápi a jej nedokážem pomôcť?

Napriek veľkej sile a obrovskej dávke emócií má kniha aj niekoľko slabších miest:

1. Neviem si pomôcť, ale názov knihy mi evokuje parafrázu na nemenej známe dielo s podobnou tematikou Ema a ja (https://www.databazeknih.cz/knihy/ema-a-ja-93301), čo je trochu škoda. Jednak s Hockenovou toho zase až toľko spoločného nemá, jednak Grogan dobrovoľne ide s kožou na trh a riskuje porovnávanie.

2. Chvíľami som si nebol celkom istý, akej cieľovej skupine je dielo určené. Deti zrejme nezvládnu koniec, dospelým-nepsíčkarom môže pár scén prísť mierne infantilných.

3. Občas (asi na 3-4 krátkych úsekoch) som sa ani nebavil, ani nesmútil, ani nezamyslel, ani mi neprišli dôležité pre dej.

SpeeDeeX
25.09.2017 5 z 5

Úžasná knížka, sem tam jsem se i nahlas zasmála. Film je taky úžasný ale knížka je prostě knížka:) U konce jsem se i rozbrečela, stejně jako u každého dalšího zhlédnutí filmu. Rozhodně doporučuji:)

Charmedka
13.08.2017 5 z 5

Kniha je povinností pro všechny pejskaře a milovníky psů. V některých situacích možná svého psa poznáte, v těch dalších budete děkovat Bohu za to, jaké zlatíčko doma máte. Ale i když Vám zničí několik drahých bot a všechno poslintá, milovat ho nepřestanete.

TamaraKrejčí
16.07.2017 5 z 5

Viděla jsem film i četla knihu. Obojí vzalo za srdce..děkuji za vzpomínku na našeho "pana psa" Knížka se četla jedním dechem, pobavila, poučila, rozpláče a takový je sám život. Děkuji za takové čtení.

Denčaa
06.07.2017 5 z 5

Naprosto dokonalá kniha. Nebylo pasáže, která by byla navíc, či která by nudila. Je to příběh ze života, který je vyprávěn od srdce. Jako byste se dívali oknem do toho domu a viděli všechy Marleyho kousky na vlastní oči. Tato kniha rozesměje, pobaví, rozbrečí, ale dá vám i něco do života. Jedna z top knížek, které jsem měla možnost přečíst.

Eorin
04.06.2017 5 z 5

Viděn i film.. Pro pejskaře, jako jsem já, to bylo skoro povinností. Zasmála jsem se, pobrečela jsem si. Krásný příběh - ale o to více jsem ráda, že ten můj pejsek je mnohem vychovanější, byť někdy "Marlyovatí" až běda. Ale to by pak nebylo na co vzpomínat a nebyla by žádná legrace :)

ThrisaManx
24.04.2017 3 z 5

Film byl pro mě jedna obrovská nuda, proto jsem se maličko obávala i knihy. Ta už naštěstí dopadla lépe, byla čtivá zpočátku vypadala slibně. Potom už to bylo horší, přestávalo mě to bavit, pořád se to ale drželo na vyšší úrovni než filmový snímek. Na jedno přečtení to bylo fajn oddechové, ale vracet se k tomu nebudu.

Katchiii
22.03.2017 5 z 5

Tohle je naprosto dokonalá knížka !! Vůbec bych nečekala, že to pro mě bude jedna z Top knížek. Ráda se k ní zase vrátím a vřele ji všem kolem sebe doporučuji. Tolik jsem se dlouho nenasmála a konec tak ten jsem obrečela, to je jasné.

Ivka2
07.01.2017 4 z 5

Co k tomu dodat.. první kniha, která mě rozbrečela.. čtení bylo oddechové a mnohokrát mě zážitky s Marlym rozesmaly.. krásná kniha ukazující lásku člověka ke zvířeti, oddanost zvířete.. a samozřejmě také to, že ikdyz vám pes zničí vaše nejoblíbenější boty nepřestane tě ho milovat..

Půca4
19.12.2016 5 z 5

Moc ráda čtu takové příběhy. Připomínala mi knížku Štěně k Vánocům, proto doporučuji také přečíst. Podobné se ještě mohou zdát Psí poslání (v lednu 2017 premiéra v kině!) a Psí cesta! Pro milovníky psů nezbytná četba (film) :D ! Za mě úžasných 5 hvězd.

pecka02
04.10.2016 5 z 5

Milá a vtipná knížka. Jako milovnice psů nemůžu dát jiné hodnocení než plný počet. Marley si mě hned získal a celá jeho rodinka vlastně taky. Viděla jsem první film, takže jsem dočtení oddalovala a oddalovala, a i když autor ztrátu Marleyho dávkoval postupně, stejně jsem se neubránila slzám. V současné době máme v pořadí již třetího psa a je to se všemi stejné, jak se uvádí na konci: žádný takový pes už nebude.

honza1685
25.07.2016

Film super,ale kniha.... nepopsatelná dávka emocí. Na konci knihy sem bulel jako želva nepřetržite asi 2 hodiny,lidi okolo se mě ptali ,jestli mi neco není =D doporučuju milovníkům psů,ale konec si opravdu probrečíte....

verden
19.07.2016

Ťažko sa mi hodnotí kniha, keď som príbeh po 5-tich, či 6-tich zhliadnutiach filmového spracovania poznala takmer naspamäť ešte predtým, než som ju prvýkrát chytila do ruky. Musím sa priznať, že Groganov štýl písania sa mi príliš nepáčil, čo ale nič neuberá na milom, vtipnom a s pribúdajúcimi stranami aj trochu smutnom príbehu. Poplakala som si, presne ako pri každom sledovaní filmu :)) Mám doma len slabý odvar Marleyho, moje vlastné 6-ročné šteňa a toho "Najšibnutejšieho Psa Na Svete". Nevymenila by som ho za nič :)

majík1
06.07.2016 5 z 5

Krásná kniha a ještě hezčí film

Lusien
03.06.2016

úžasná kniha, čtená jedním dechem. Skvěle popsané kousky nezvladatelného psa, kdo má psa, tak pochopí, ale i kdo nemá. Autorovy trefné popisy skvělě představí psa, co konkrétně dělá. Hodně jsem se nasmála a doporučuju všem. I když nemám ráda konce, kdy pejsek odejde, ale to k tomu patří a rozhodně bych se ke knize opět vrátila:-) Krásné dílo

evis_ka
05.02.2016 5 z 5

Skvělá kniha, skvělý film...jenom ten konec :'( myslím, že slzy se udržet nedají.

Zuzu23
27.01.2016 4 z 5

...smutný konec...

psi humor zfilmováno příběhy o psech podle skutečných událostí

John Grogan
americká, 1957
2007  92%Marley a já aneb Život s nejhorším psem na světě
2007  83%Únos / Odvaha uvěřit / Jacquot a anděl / Marley
2009  78%Zlobiví psi si užijí víc legrace

Kniha Marley a já aneb Život s nejhorším psem na světě je v