Marley a já aneb Život s nejhorším psem na světě

Marley a já aneb Život s nejhorším psem na světě https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/19484/bmid_marley-a-ja-aneb-zivot-s-nejhorsim--65ba385ec6d2a.jpg 5 563 133

Co to je za rodinu bez věrného, dobře vychovaného klidného psa? Labrador Marley má však k takovému psímu hrdinovi daleko. Když si ho John s Jenny přivedou domů, nestačí se divit. Kde je ten mírný, inteligentní a přizpůsobivý pejsek, kterého slibovaly kynologické příručky? Už první jízda autem se promění v malé dobrodružství a překvapení pokračují: Kdo to roztahal po bytě celou roli toaletního papíru? Kam se poděly ubrousky, papírové kapesníky, účtenky, korkové zátky, svorky na papír a šachové figurky? Proč má židle najednou jen tři nohy? Marley kosí ocasem sklenice a zarámované fotografie, ohryzává nábytek, vyhrabává květiny na zahradě, leze do odpadkového koše, skáče na lidi a loudí u stolu, hraje si na potápěče v misce s vodou, škrtí se na vodítku, čmuchá, funí, slintá a očurává kdeco a kdekoho. A navíc roste jako z vody. Přesto na něj John s Jenny nedají dopustit a s velkou láskou i pochopením líčí Marleyho veselé kousky i dojemné chvíle z jeho stáří a nemoci. Život s „nejhorším psem na světě“ totiž není žádná nuda.... celý text

Literatura světová , Romány , Příroda, zvířata

Vydáno: , Ikar (ČR)

Marley & Me , 2005

Alexxxka
23.09.2020 5 z 5

Tak pro mě jedna z nejlepších knih co jsem četla. Neskutečné, kolik emocí v člověku vyvolá. Konec jsem hodně obrečela... DOPORUČUJI!!!!

hanakk
30.08.2020 5 z 5

Tuto knihu jsem četla před několika lety. Ale i přes to si jí pamatuju dodnes. Zanechala ve mně velkou stopu. Kniha pro mě byla tak moc emotivní, že už bych si jí určitě znovu nepřečetla. I proto musím hodnotit všemi hvězdičkami, protože ve mně rozpoutala opravdu velkou škálu pocitů a nikdy na ní nezapomenu.

Ticiana
30.07.2020 5 z 5

Miluju takovehle knihy. Hodne pasazi mi predem vytanulo na mysli z filmu, ktery mam taky moc rada.
Kniha neni jen o vylomeninach a zivote psa. Je o lasce, kteru Vam da pes, kdyz Vy mu date tu svou. Taky je kniha pribehem mlady rodiny, ktera se rozhodne starat se o psa, jeste predtim, nez zacnou resit deti. No proste uzasna kniha, kde Vam urcite nejaka ta slzicka ukapne.

MAVIS66
27.07.2020 5 z 5

Když jsem četla knihu poprvé, tak jsem málem nedočetla. Na konci jsem brečela, tak moc, že jsem neviděla písmenka :o)
Je to krásně napsané a hlavně opravdu prožité, v tom je to kouzlo.
Nedovedu si představit život bez dětí a bez zvířat, byl by tak smutný...

dominika8192
26.07.2020 5 z 5

Tato knížka byla super ... jedním slovem skvělá. Marley byl ztělesněním všech těch nevychovaných, nezvladatelných čoklů, co lidem skáčou na kolena a boří jim čumáky do rozkroků. Těch psů, co se za ně venku na procházce strašně stydíte, protože se jak debilové dusí na napnutém vodítku, lížou nechutnosti ze země, vrčí na pochcanej keř, protože z něj cítí jinýho psa, a pak na kilometr daleko zavětří nějakého způsobného pudlíčka jako vystřiženého ze žurnálu a ženou se za ním hlava nehlava i kolmo přes silnici, kde zrovna přijíždí auto. A proč? Jednoduše - chtějí se kamarádit. Vám je hanbou stydno a jen polohlasně procedíte skrz zaťaté zuby "Počkej doma!" A jakmile dorazíte domů, samozřejmě mu neřeknete ani popel, protože on je tak děsně šťastný, že mu to jeho radost nemůžete zkazit. Díky, Marley, jsi psí hrdina a lídr všech "Hrozných psů, které milujeme!"

Štixa
29.06.2020 5 z 5

Knížka super...moc mě bavila. Zasmála jsem se i poplakala (hlavně na konci). Psi mám moc ráda, ale tohohle bych doma neuživila :-D Klobouk dolů vám všem lidi, kdo takového psa máte nebo jste měli ;-)
A film byl moc zkrácený... Chápu, že film má mít určitou délku, ale tohle by bylo hezčí zfilmovat celé. Když už :-D

Marcela52
05.06.2020 5 z 5

Krásný a dojemný příběh, který vás určitě pobaví, ale také přiměje k zamyšlení, co pro nás naši čtyřnozí přátelé znamenají. Měla jsem také psa a také jsem se s ním, vlastně s ní, musela rozloučit, když jí bylo třináct let. Na ty společně strávené roky budu stejně jako autor knihy vzpomínat celý život, jako na nádherně naplněný čas. Moje Barča sice nebyla takový ničitel jako Marley, ale také mi přinesla spoustu radosti a nezapomenutelných zážitků. Tak čtěte, pobavte se a nestyďte se za slzy, které na konci příběhu nevyhnutelně přijdou...

_Michelle_
18.04.2020 4 z 5

Téma, které každého milovníka psů a především všechny hrdé majitele nezbedných i perfektně vycvičených čtyřnohých parťáků chytne za srdce. Rozjezd byl za mě pomalejší, ale druhá polovina knihy měla spád a v závěru mi stékaly slzy po tváři a myslela jsem na chlupáče, kteří obohatili a obohacují můj život. Pěkné čtení, ve kterém snad každý najde momenty, které sám prožil.

saman001
17.04.2020 5 z 5

Krása, bomba nádhera. Přiznám se: plakala jsem.

hana1105
02.04.2020 5 z 5

Kniha je dobře napsaná, čte se rychle, chvílema smutná, chvílema veselá ????

majík1
28.03.2020 5 z 5

Není to kniha jen pro pejskaře.Já pejska nemám a přesto kniha chytla za srdíčko.Je v ní humor i dojemné vyprávění.Pěkný je i film.

Jája92
27.03.2020 5 z 5

Knížka, která mě pohladila po duši vyprávěním o nezbedném pejskovi jménem Marley. Často jsem se musela při čtení smát, zároveň však soucítit při smutnějších událostech. Zároveň jsem se dozvěděla i zajímavé informace o této rase. Přiznám se, že čím více se přibližoval konec knihy, tím těžší bylo pokračovat ve čtení dál, protože bylo zřejmé, jak celá kniha skončí, ale přesto na tuto knihu budu ještě dlouho vzpomínat s úsměvem.

Ester71
22.03.2020 5 z 5

Super knížka, která mě občas rozchechtala a ke konci rozplakala. Kdo nikdy neměl psa, nepochopí.

Elkiss
20.02.2020 5 z 5

Krasny pribeh. Ctenar se ani chvili nenudi, dej odsejpa a zasmejete se a i si poplacete. Je krasny, jak autor popisuje kazdodenni rezim a zvraty v zivote ve kterem byl Marley od zacatku do konce. Hned mi to v jistych okazimzicich pripomnelo naseho Bernskeho salasnickeho, ktery ma taky energie na rozdavani a hravost a blaznivost ho neopousti. Doporucuji kazdemu at psa ma a nebo ne, u tehle knihy si odpocinete, zasmejete a vtahne Vas do deje od prvni kapitoly.

knihovniceS
30.10.2019 5 z 5

Dočetla jsem moc milé vyprávění - chvílemi jsem se smála, párkrát jsem měla sevřený krk a slzy v krku a konec jsem obrečela, i když jsem věděla co mě čeká. Není to kniha jen pro pejskaře, doporučuji! Teď si nechám pár týdnů odstup a potom se podívám na film.

JointlieKat94
29.01.2019 5 z 5

Já ani nevím, co napsat. Film jsem neviděla, je to tak.. začla jsem knihou.

Kniha vypráví skvělý příběh o Marleym, pojmenovaným po Bobovi. O jeho neřestech, energii, radostech.. a o jeho skvělé a milující rodině. Tenhle pes byl vyjímečný, s velkým srdcem.. asi jako každý pes, pro svého páníčka. Marleyho jsem si zamilovala, i přes to, jaký byl. Kniha je to výborná a smutná. Hodně jsem se u ní nasmála.

Kouskovala jsem si jí několik dní. Když jsem měla přečtenou kapitolu dvacátou první, řekla jsem si, že se bojím konce knihy a tak jsem o pár dní prodloužila Marleymu život.. a dnes jsem to dočetla. Asi od dvacáté druhé kapitoly jsem brečela.. neskutečně.. a moc.

Měly jsme pejska, Nelu, byl to voříšek, taková pouliční směska, ale byla úžasná. Milovaly jsme jí. Po 16 letech jsme jí musely dát uspat, neviděla, neslyšela, chodit pořádně nemohla.. dnes jsem si tím prošla znovu. A musím říct, že je to už několik let, ale stále ji milujeme a navštěvujeme.

Moc děkuji za tuto knihu.

Kitty
07.10.2018 4 z 5

Kniha pro pejskaře a pro ty, kteří si chtějí psíka pořídit. Humorným stylem popsáno, co všechno vás, jako majitele čoklíka může potkat.

lee5747
05.08.2018 5 z 5

Úžasná, emotivní knížka. Rozhodně doporučuji, čte se sama a je nejen pro pejskaře.

verunecek
11.05.2018 5 z 5

kniha nejlepe vystihuje heslo "smích skrz slzy" vyprávění je vtipné, cetla jsem ji na dovolené a často jsem se smála na cele kolo, nebo celou vtipnou pasáž četla manželovi. Zivot nas vsech je krátký a konec je velmi smutny posledni kapitoly jsem prorvala a nestacili mi ani kapesniky, bylo mi lito Marleyho, Groganovych a myslela jsem na budoucnost az tehle konec postihne i nas (mam 12-ti leteho jezevcika)... i ja jsem si myslela ze mam nejhoršího psa na světě, znicil nespocet veci: nabytek, kabel k lednici, sluchatka....vyl kdyz byl sam i pet minut, jedl vykaly, vyvalel se ve vykuchane rybe... přes to vše jak je otravný štěkáním atd. moc ho miluju, protože je to muj Matýsek a jeho konec mi jednou zlomi srdce, dekuji za tuhle knihu budu o ni dlouho premyslet a rada si prectu dalsi od Grogana...

knizka i film super, ikdyz knizka je lepsi!

hvězdo.kupa
28.02.2018 5 z 5

Jo, nejenže roním slzy pokaždé u filmu, ale i u knížky se mi svíralo srdce. První milou zprávou bylo, že film má knižní předlohu, takže jsem do ní vložila své naděje a ona mi to oplatila vtipným, láskyplným vyprávěním o nelehkém soužití se čtyřnohým přítelem. Zvířecí bezmezná oddanost mě vlastně vždycky dostane do kolen.

psi humor zfilmováno příběhy o psech podle skutečných událostí

John Grogan
americká, 1957
2007  92%Marley a já aneb Život s nejhorším psem na světě
2007  83%Únos / Odvaha uvěřit / Jacquot a anděl / Marley
2009  78%Zlobiví psi si užijí víc legrace

Kniha Marley a já aneb Život s nejhorším psem na světě je v