Markýza z O… (8 novel)

Markýza z O… (8 novel) https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/162769/bmid_markyza-z-o-8-novel-Wdo-162769.jpg 3 15 2

Výběr Kleistových novel: Michael Kohlhaas, Markýza z O ..., Zemětřesení v Chile, Zásnuby na Santo Domingu, Žebračka z Locarna, Nalezenec, Svatá Cecílie aneb Síla hudby, Souboj. Součástí je závěrečná studie Jiřího Stromšíka Kleistův odkaz.

Literatura světová , Novely

Vydáno: , Odeon

Palivo
10.07.2016 3 z 5

Stravitelná jednohubka, která je o buchtě, kterou někdo znásilní a otěhotní a ona neví kdo a nakonec si uvědomí kdo to udělal a vezme si ho, LOL. V minulých stoletích asi skandální dílo, ale teď už se to u nás na vesnici děje běžně, Spacák takhle dokonce sbalil dvě holky, takže jsem z toho nebyl vůbec paf.

Atuin
05.01.2014 5 z 5

Uplaltňují se tu všechny atributy doby v níž autor psal, a právě ona síla dělá zejména z první povídky neocenitelný čtenářský zážitek. Vůdčí empatie autora, silné až nevstřebatelné situace, kdy co slovo to metr a zákon. První povídka mě natolik vysílila že jsem musela knihu na chvilku odložit a vrátit se k ní po pár dnech, je to neuvěřitelný boj, který hrdina vede.
Knihu mohu doporučit všem kteří mají zájem o dobře provedené literární dílo.