Vražedná atestace

Vražedná atestace https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31053/bmid_vrazedna-atestace-4rE-31053.png 4 46 7

Podle nového nařízení budou muset členové SDPP složit náročnou atestaci, pokud chtějí dál vykonávat svou funkci. Mark Stone, tentokrát bez věrného androida Raye, s dvěma dalšími adepty a s examinátory z univerzity Pozemské unie odlétá na primitivní planetu Marva, kde se mají zkoušky konat. Už během letu v astronefu však začíná mít podezření, že celá akce je past namířená proti němu a veliteli SDPP generálu Khovovi.... celý text

Literatura světová , Romány , Sci-fi

Vydáno: , Ivo Železný

Le recyclage , 1986

Terva
Terva
27.10.2022 5 z 5

„Stroj pouze plnil úkol,
na který byl naprogramován.
Bylo to tak prosté . . .
Elektrony, dráty, krystaly, obvody,
všechno fungovalo tak, jak mělo.“

Devátá kniha, respektive, devátý příběh, Marka Stonea je trochu z jiného šuplíku. Tentokrát ho nebezpečí vystaví byrokracie a mocichtivý lidé, kteří si brousí zuby na úřad Služby pro dohled nad primitivními planetami. Opět je to napínavé, a akční. Protivníci na navštívené planetě Marva mají zvláštní schopnost, která se vymstí všem angažovaným, kteří, opět díky vesmírným pirátům, zůstanou na planetě nedobrovolně. To je první kniha, při jejíž čtení mě napadlo, že tohle by bylo zajímavé zfilmovat.

Malá ochutnávka:
PEGGY - Už dva dny má mizernou náladu, není to s ním k vydržení.
MARK STONE – Pokud vím, tak to u něho není nic neobvyklého, ale zatím nikdy nikoho nepokousal.
KNOV – Stone, máme problém, tedy . . . přesněji řečeno vy máte problém.

Pokud chcete vědět víc, je potřeba si příběhy přečíst. Ale věřte, že základ povahy obyvatelů Marvy bych lehce zpodobnil s příběhem Anihilace. Ale opravdu jen trošičku, protože v tomto příběhu jsou mimozemšťané více vybavení proto, aby mohli zabíjet. Další z těch velmi povedených dobrodružství, který si rozhodně zaslouží plný počet hodnocení. Tedy deset jednobuněčných a naklonovaných Hetešáků.
( Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ )

Citát: Jinak si pamatujte, že na lodi je velitel prvním po Bohu.

0kozel
0kozel
23.10.2022 4 z 5

Zajímavý díl, ve kterém skoro není Ray. Ale zase se vrací Oliver. Mark se tentokrát pořádně nadře, navíc si výjimečně ani neužije s žádnou domorodkyní. A ty dva chytrolíni byli opravdu na pěst.

jan7113
jan7113
23.03.2022 4 z 5

Další z řady příjemných oddechovek s nepřekonatelným Markem Stonem. Pár momentů přesně popisuje fungování reálného světa (čerstvý absolvent školy s horou certifikátů a diplomů, který ovšem o praxi neví zhola nic, rozhoduje o dalším osudu zkušeného profesionála), jeden je v těchto dnech dokonce víc než aktuální (gauner přepadne civilní plavidlo a děsně se rozčiluje, že se oběť brání).
Celkově dobrý dojem z knihy sráží jen množství chyb - nejen obyčejné překlepy, ale hlavně spousta hrubek.

Meda77
Meda77
01.12.2021 3 z 5

Průměrná Stoneovka na cestu do vláčků.

cziss
cziss
21.10.2020 5 z 5

Samohyb
Samohyb
20.10.2020 4 z 5

Slušně napsané a zábavné. Čas od času se mi otvírala kudla v kapse, obzvlášť proto, že podobné přechytralé neumětely znám z práce taky. Za 80 minut přečteno.

kivera
kivera
05.04.2012 4 z 5

Tenhle díl se mi líbil asi nejvíc ze všech knížek o Markovi.

Jean-Pierre Garen (p)
francouzská, 1932 - 2004