Strážce krystalu

Strážce krystalu https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12159/bmid_strazce-krystalu-fiU-12159.png 4 52 6

Mark Stone a android Ray vyrážejí na Terranii XIX, kde je povolená kolonizace, jelikož zde neexistovala žádná civilizace. Na této planetě byli objeveny diamantové doly a Elza Swensonová dostala koncesi k těžbě, před týdnem se Elza rozhodla udělat nenadálou inspekci a už se neozvala, Mark s Rayem se ihned pouštějí po jejích stopách...

Literatura světová , Romány , Sci-fi

Vydáno: , Najáda

Le gardien du cristal , 1990

PastorMal13
02.12.2023 3 z 5

V tomto díle se Stone nevydává na žádnou primitivní planetu, ale vyráží zachránit svou milenku. Nebyl to vyloženě špatný díl, ale myslím, že z krystalů a hlavně z velmistrů by se dalo "vytáhnout" více.

Terva
24.09.2022 4 z 5

„Na primitivních planetách
je spousta bestií,
které se nenechají
přemluvit
pohlazením...“

Šestý příběh v sérii Mark Stone nám opět přináší klasiku. Podrobné vysvětlení, stejné situace, ohromující známá zápletka, nějaký ten sex, trochu zabíjení, ždibec humoru – bohužel opakovaného, tak že už to berete jako samozřejmost. Ale vesměs opět akční, dobrodružné a sem tam i napínavé. Ovšem, vědomí, že Mark Stone nezemře je jasné a máte ho v mozku. Pomalu vám vysílá signály – nezemře, nezemře.

Malá ochutnávka:
Newcomb se neznatelně usmál.
„To, co děláte, je nebezpečné. Můžete přijít o všechno.“
Mark pokrčil rameny a odvětil:
„Až do teď jsem žil jen ze svého platu agenta. Jestli se zruinuji, na mých zvycích se stejně nic nezmění. Nemějte obavy. A pak, vím, že vám můžu důvěřovat.
„Děkuji, kapitáne. Až budete na Terranii XIX, nezapomeňte mi posílat zprávy.“

Tohle jsou knižní jednohubky, u kterých nemusíte přemýšlet, trápit se, jak to dopadne, kdo zemře a přežije je dávno dané a tak si stačí jen v klidu někam sednout do koutečka a hodinku si číst. Ano, za hodinku je jedna knížečka přečtená. Vylezete pak ven s vědomím, že na světě i ve vesmíru je všechno tak, jak má být. Opět to není na plný počet, ale za osmdesát procent je do povedené.

Citát: Kdybyste byl o třicet let mladší, rozbil bych vám hubu.

Meda77
01.12.2021 4 z 5

Opět standardně nevybočující, opět standardně oddechové opět plní co má.

cziss
21.10.2020 5 z 5

Pasadenka
14.07.2017 3 z 5

Mark a Elza. To je skvělá kombinace. :) Když se k nim přidá ještě Ray, který si opět zalaškoval se ženou. Milovat Marka! Milovat Marka! Dejte si pozor na sílu psychických krystalů. :)

Kolombovka
26.01.2017 5 z 5