Piráti na Sylwě

Piráti na Sylwě https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/13890/bmid_pirati-na-sylwe-4UL-13890.png 4 64 9

Mark Stone a jeho android Ray se vydávají na planetu Sylwa, ihned po vstupu k planetě je napadnou piráti, Neptun je sice vyřadí z provozu, ale musí přistát na planetě, aby nedošlo k odhalení agentů S.D.P.P, přitom piráti nepřetržitě hlídají planetu… Mark a Ray se dostávají do města, kde chtějí pomoct místnímu králi porazit zlostného hraběte a znovu nastolit mír v celé zemi…... celý text

Literatura světová , Romány , Sci-fi

Vydáno: , Najáda

Les pirates de Sylva , 1991

Ingenír
06.04.2024 4 z 5

Klasický Mark Stone. Středověk na něj čeká. V tomhle si libuje. Brutální se špetkou sexu, a sem tam nějakým tím utrouseným vtipem. Já se prostě bavil.

PastorMal13
25.10.2023 4 z 5

Narozdíl od prvního dílu, se druhým jsem ještě neměl tu čest, je tato knížka opravdu o primitivní planetě a jejích obyvatelích. Samozřejmě nechybí zabíjení na všechny způsoby, jasný nepřítel a v neposlední řadě sex Pozemšťanů s domorodci. Libí se mi, jak je několikrát zmíněno, že existuje zákon o nevměšování a přitom se ve skutečnosti ani moc nedodržuje.

Adapa
30.09.2023 4 z 5

Klasický kýčovitý Mark Stone, dokonalý agent SDPP opět v akci spolu se svým věrným androidem. Tentokrát krom středověké planety, kde je opět obléhání hradu, vzbouřený hrabě, spousta znásilnění a do toho spousta krásných žen, které Markovi skáčou za odměnu do postele, se objevují i vesmírní piráti.

Část děje se odehrává i ve vesmíru, dochází k bitvám astronefů a vesmírných křižníků. Mark Stone zase nemá svůj dokonalý astronef Merkur, který získal v minulém díle. Takže číslování dílů řady nějak moc nesedí.

Vše probíhá rychle, akce střídá akci. Jednotlivé postavy jsou krásně šablonovité, ale i tak se to čte krásně. Jak já jsem to kdysi hltal začátkem 90. let.

Kdo si chce užít oddechu, klidu a zábavy na pár stránkách, měl by po tomto sáhnout a moc u toho nepřemýšlet.

Terva
04.09.2022 4 z 5

„Znáš rozkazy:
usadit se daleko od lidí,
abychom neriskovali,
že si nás domorodé
obyvatelstvo všimne“.

„Občas je třeba plnit rozkazy ještě dřív než je dostanete.“

Jednoduchost těchto dobrodružství totálně nabádá k dalšímu čtení. Když odpustíte panu spisovateli jeho neustálé opakování věcí, které jsou každému čtenáři, po přečtení dvou příběhů, úplně jasné, zjistíte, že vás to prostě baví. Surové, sexuální, akční, sem tam i nějaký ten vtip, děj běží někdy až závratným tempem vřed – prostě rychlečtoucí a pohodové.

Malá ochutnávka:
Ray podal Markovi kalhoty z hrubé hnědé látky, pár kožených bot, košili z umělého lnu a nakonec tuniku sahající do půli stehen. Byla vyrobena z koženky, vyztužené na několika místech kovovými destičkami. Toto vybavení bylo doplněno kulatým štítem, přilbou, mečem s dvojitým ostřím a dýkou. Nakonec se agent S.D.P.P. * opásal ochranným opaskem **, který vypadal jako silný pás kůže....

Piráti na Sylwě nejsou výjimkou. Navíc, po tom všem ději, bitvách a řešení problémů, zjistíte, že není vše dořešené a ke konci to ještě nabere dramatický spád. Mnozí si určitě všimnou, že primitivní planety maj jakýsi zadaný řád a děj se stále opakuje, ano, to je sice pravda, ale ten vnitřní „úkol“ vždycky nabere na obrátkách a směřuje do dramatického konce. Je to jednoduché, přímočaré a zábavné. Pravda, nikdy nedám plný počet, ale vždycky to zatím bylo minimálně na 70%.

Citát: Je to druh piva s nízkým obsahem alkoholu. Nebezpečí poškození jater nehrozí.

* (S.D.P.P.) - Služba pro Dohled nad Primitivními Planetami.

** Ochranný opasek vytváří silové pole kolem celého těla. Chrání proti střelám, laserům a mnohým sečným zbraním proniknout až na (do) těla.

Kontryhelka
22.01.2022 5 z 5

Tyto knihy mají neuvěřitelné kouzlo a nelze si je nezamilovat. Náhodně objevené před 30 lety v knihovně a vytvořila jsem si s Markem a Rayem pouto. Příjemné čtení jak na dovolenou, tak na dlouhé zimní večery. Každý si najde to své.

Meda77
05.12.2021 4 z 5

Klasická Stoneovka, oddech a zábava.

cziss
21.10.2020 5 z 5

Pasadenka
10.07.2017 3 z 5

Ray si vychutnává své "lidské" tělo do posledního coulu. To mě dostalo. Jinak se příběh snažil trošičku zašmodrchat, ať to není tak přímočaré. Ale ze všeho byl nejlepší Ray. :D

Senza Jenka
01.07.2012 5 z 5

Mark a Ray jsou na Sylwu vysláni proto, že jeden mladý agent SDPP byl sestřelen piráty, právě když mířil na obvyklou padesátiletou kontrolu civilizace. Mark s Rayem pirátské lodě sestřelí a nepozorovaně přistanou na jednom z ostrovů, modulem se pak přesunou na pevninu. Král zdejší země je napadán hrabětem ze Zirkanu, města ležícího na úpatí vyhaslé sopky. A hrabě má najednou nezvyklé, pro středověkou civilizaci převratné, zbraně a bojové metody. Mark a Ray se stanou zajatci a následně otroky pirátů, kteří objevili opuštěnou základnu uvnitř hory. Markovi se podaří zjistit, že ji vybudovali Hirisové, mírumilovný národ z jiné planety, jehož příslušníci sice povětšinou hnípou doma, ale někteří se baví pobytem v primitivních společenstvích. Podaří se mu uvést do chodu vysílač a spojit se s jejich prezidentkou, kterou (jak jinak) dobře zná, protože jí (jak jinak) zachránil život, která je (jak jinak) krasavice a která si (jak jinak) na Marka moc potrpí :oD Zjistí, že Hirisové si šli hrát jinam, protože Sylwu má zasáhnout meteorit...

Jean-Pierre Garen (p)
francouzská, 1932 - 2004