Netvoři z hlubin Wrecku

Netvoři z hlubin Wrecku https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12212/bmid_netvori-z-hlubin-wrecku-c34-12212.png 4 29 3

Marka Stonea a jeho přítele androida Raye čeká nezvyklá mise: musí stáhnout z planety Wrecku dva bývalé agenty Služby, kteří se tam usadili navzdory zákonu o nevměšování. Záhy se ukáže, že všechno je poněkud jinak…

Literatura světová Romány Sci-fi

považuje mě za debila.
MARK STONE:
Jen klid
a hraj to dál.

Již 42 příběh z pera Jean-Pierre Garena. Kapitán Mark Stone pro dohled nad primitivními planetami tentokrát letí zachránit kolegy na planetu Wreck. Tak že taková klasika, dalo by se říci. Ale opak je pravdou. Je to zase trošku jiný příběh. Jsou tu například bytosti ne nepodobné narozením Vetřelce, jen je pan spisovatel moc nepropracoval, ale i tak, když „opouštějí“ lidské tělo, je to horor a krev. Dokonce i Ray, věrný přítel/robot Marka Stonea je tu brutálnější. A to dává jen facky. Jenže, když ten fackovanej drží v ruce zapnutý hořák – stát se může cokoliv.

Malá ochutnávka:
„Netvor,“ vydechl do vysílačky. „Hrůza. Zaútočil na nás zezadu. Tak střílejte, sakra, palte! Vyhýbá se světlu.“
Ozval se křik a střelba.
„A další,“ vydechl kapitán, „Ach ne!“
Někdo táhle zaúpěl a následoval dutý úder.
„To spadla vysílačka,“ konstatoval Ko-Ja.
Výstřely. Podivné praskání, dlouhé nádechy.
„Jako . . . jako když netvor požírá oběť . . .“

To, co by se zprvu mohlo zdát jako jednoduchý úkol, se totálně vymkne z rukou. Mark nejen že zabrání vymření milionů lidí, ale udělá ze své mise nebezpečné a kruté dobrodružství. A, protože se teď příběhy stabilizovaly a už jsou vydávány popořadě, opět se tu sejdeme se starou známou sekretářkou Peggy. Tak že další perfektní příběh. Jednoduché, přímočaré a akční i napínavé. A ti, jenž čtou tyto mise častěji, se úplně těší na známé situace a výroky, které se v knihách neustále opakují. Já se těšil snad víc, než když Arnold Schwarzenegger oznámí: Já se vrátím!

Citát: Není nic nudnějšího než stroj fungující bez problémů.

cziss
21.10.2020 5 z 5

gogo
30.11.-0001 4 z 5

další vydařená kniha ze Stonovy série bohužel však s možná až příliž uspěchaný závěrem...

Jean-Pierre Garen (p)
francouzská, 1932 - 2004