Mário, trestanec číslo 3317

Mário, trestanec číslo 3317 https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/258752/bmid_mario-trestanec-cislo-3317-258752.jpg 4 5 2

V tomto strhujícím románu, o který již projevila zájem nejedna filmová společnost, se setkáváme s opravdovým životním příběhem Mária Vittoria Derduľa. V dětství ho prodali cizím lidem. Jeho osud byl plný utrpení a těžkého boje o přežití, který jej zavedl mnohdy na cestu mimo zákon. Okusí život mnicha, námořníka, živí se vykrádáním hrobů, pašováním drog a nakonec končí v jednom z nejtěžších trestaneckých táborů, kde jako hrobař píše svůj příběh. Takový osud si není možné vymyslet, takový se musí prožít.... celý text

Literatura faktu Literatura slovenská
Vydáno: , Gabi

Spoveď hrobára

j.vitek
29.09.2022 5 z 5

Moc doporučuji všem, kdo se chtějí dozvědět více o dějinách první poloviny 20. století očima jejich účastníků. Jedinečný román.

NADEI
02.01.2018 3 z 5

Čekala jsem strhující román krutých osudů, ale jak stránky ubíhaly, začala jsem se ztrácet v souvislostech. Vyprávění o hrdinech přeskakovalo z jednoho do druhého a občas mi tam něco nesedělo, takže trošku zklamání.Ale i tak žasnu nad tím, co dokáže člověk vydržet.

Mario Vittorio Derduľ
slovenská, 1923 - 2013