Marie Terezie: Všichni věrní a nevěrní

Marie Terezie: Všichni věrní a nevěrní https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/480463/bmid_marie-terezie-vsichni-verni-a-never-cmA-480463.jpg 5 18 4

Marie Terezie série

Pokračování úspěšné série o nejvýznamnější panovnici na českém trůnu. Prohrává válku o habsburské dědictví. Prohraná se ale zdá i bitva o její manželství s Františkem Štěpánem. Říši ohrožuje nejen pruský král Fridrich II., ale i Francouzi a Bavorové, kteří se dostanou až do Prahy. Slíbená pomoc z Uher nepřichází, a tak se Marie i František uchýlí ke krajním řešením. Vypjatá situace spustí manželskou krizi provázenou žárlivostí a nevěrami. Dokážou se manželé přenést přes selhání toho druhého?... celý text

VendulaB
VendulaB
08.02.2023 5 z 5

Druhý díl skvělé série, opět výborný. Je to nejčtivější a nejpřirozenější pojednání o Marii Terezii, jaké jsem kdy četla. Čte se lehce, jedním dechem. Příjemný zážitek.

alnahu
alnahu
30.03.2022 5 z 5

I druhý díl triologie je velice čtivý.Tentokrát panovnice musí bojovat o habsburské dědictví ,ale i o své manželství.Celou triologiii o naší české panovnici doporučuji k přečtení i když není historicky úplně přesná ,tak přesto jsou všechny díly velmi čtivé.

Šebestová3
Šebestová3
17.03.2022 4 z 5

Fajn historická oddechovka.

Italkaaa
Italkaaa
14.02.2022 5 z 5

Miluju životopisné historické romány a tenhle se opravdu povedl! Krásně napsané a vykreslené postavy, nemám u čtení pocit strojenosti. Skvěle napsáno!

Marie Terezie, královna, 1717-1780 podle filmu/seriálu

2017  82%Marie Terezie: Miluj a panuj