Marie Stuartovna: Vášnivé srdce hrdé královny

Marie Stuartovna: Vášnivé srdce hrdé královny https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/11819/marie-stuartovna-vasnive-srdce-hrde-kralovny-11819.jpg 4 13 2

Život Marie Stuartovny představuje ojedinělé drama plné konfliktů. Královnou Skotska byla korunována už jako dítě, francouzskou královnou se stala v šestnácti letech. V osmnácti usedla na trůn, na který měla svým rodem právo, a začala vládnout jednomu z nejrozpolcenějších dvorů Evropy, zmítajícímu se náboženskými konflikty a spletitými intrikami. Zažila lásku i uznání, zradu i zničující věznění. Nikdy neváhala postavit se nepříteli přímo a odvážně mu čelit.... celý text

Literatura naučná , Historie

Vydáno: , Alpress

My heart is my own , 2004

VendulaB
03.07.2021 4 z 5

Velmi zajímavá kniha, jen je potřeba počítat s tím, že se nejedná o historický román, ale vyloženě o historickou knihu, která je trochu náročnější na čtení a u níž je lepší být předem alespoň trochu s osudem Marie Stuartovny seznámen. Každopádně kvalitní, naditá informacemi, zajímavá.

Opatov
13.11.2018 5 z 5

Marie Stuartovna byla opravdu predevsim vasniva. V zivote byla nejen nekolikanasobnou kralovnou, ale zazila vzestupy a pady jako malokdo. Jeji tragicky konec je vseobecne znam a zrejme za nej vdecila castecne sve povaze. Touhle knihou jsem si doplnila fakta, ktera v knize od Zweiga uvedena nebyla. Doporucuji.

zfilmováno Marie Stuartovna, královna, 1542-1587

Autorovy knížky