Marie Rozsypalová: Život sestry

Marie Rozsypalová: Život sestry https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/455385/bmid_marie-rozsypalova-xVg-455385.png 5 1 1

PhDr. Marie Rozsypalová si od dětství přála stát se učitelkou. To se jí nakonec splnilo ve spojitosti s ošetřovatelstvím, kterému se věnovala celý život. Patří k význačným reprezentantkám ve vzdělávání sester na středních zdravotnických školách minulého století a je významnou autorkou učebnic, ze kterých se učily celé generace sester při přípravě pro své budoucí povolání. Kniha vypráví životní cestu PhDr. Marie Rozsypalové v kontextu historie a vývoje českého ošetřovatelství. Pojednává o jejích předcích, dětství stráveném v hájovnách, o jejím vzdělávání od obecné školy až po vysokoškolské studium i o profesní kariéře zakončené ve funkci ředitelky na Střední zdravotnické škole v Ruské ulici. Text je doplněn o upřímné, obohacující a mnohdy i humorné vyprávění, postřehy, názory a vzpomínky paní doktorky. K celkovému obrazu přispívá i bohatá fotodokumentace. Mimo to přináší kniha i ucelené zpracování přehledu publikací PhDr. Marie Rozsypalové a vzpomínky jejích blízkých. Svou komplexností se stává kniha cenným studijním materiálem pro studenty ošetřovatelství a uchovává vzpomínky pro všechny generace sester, pro které byly učebnice stěžejním studijním materiálem. A zároveň může být inspirací pro laickou veřejnost, protože kniha nabízí zajímavý vhled do ošetřovatelství minulého století.... celý text

kopeceli
11.02.2024 5 z 5

Upřímné vzpomínky zestárlé zdravotní sestry, legendy. Podle jejích učebnic jsem se učila a velmi mi vyhovovaly pro svou přehlednost a použitelnost v praxi.
Moc se mi líbí, jak hezky mluví o svých rodičích, s jakým optimismem se dívá na minulost, jak nesoudí. Není to jen čtení pro zdravotní sestry, tuto útlou publikaci si může přečíst úplně každý. Doporučuji.

Autorovy knížky

2020  100%Marie Rozsypalová: Život sestry