Marie Kristýna, nejmilejší dcera Marie Terezie

Marie Kristýna, nejmilejší dcera Marie Terezie https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/298377/bmid_marie-kristyna-nejmilejsi-dcera-mar-8N7-298377.jpg 4 66 24

V novém historickém románu líčí oblíbený autor pohnuté, mnohdy dramatické osudy rakouské arcivévodkyně Marie Kristiny, dcery Marie Terezie a císaře Františka I. Štěpána. Přišla na svět v den pětadvacátých narozenin své matky; patrně už proto jí matka dávala přednost před svými ostatními dětmi. Půvabné dívce jako by od počátku přála šťastná hvězda. Později se provdala za muže, kterého si sama vyvolila – a s milovaným Albertem založila ve Vídni Albertinu, snad nejznámější galerii umění.... celý text

orinka3
orinka3
25.01.2018 3 z 5

Tak nevím. Podle mě si vzal autor příliš velké sousto. Román obsadil tolika postavami, že vlastně žádná z nich nebyla ta hlavní a pozornost čtenáře se tak logicky tříštila. Příliš mě to nezaujalo, přesto oceňuji píli, se kterou se spisovatel věnoval získání historických dat.

akrash
akrash
29.05.2017 4 z 5

Pěkné, ale asi jako každý román, je i tento třeba brát s rezervou.

rozvera
rozvera
23.02.2017 4 z 5

Kniha se mi líbila, vždy oceňuji, když autor v závěru uvádí historické prameny, ze kterých čerpal. To bývá u pana Hanibala pravidlem. Také se čtenář doví něco o životě dalších dětí císařovny Marie Terezie.

Pet007
Pet007
11.09.2016 3 z 5

Je to další kniha od Jiřího Hanibala, kterou jsem přečetla. Je o něco lepší než Polyxena, ale úplně odvázaná jsem z ní nebyla.