Vražda v lázních Skalka

Vražda v lázních Skalka https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/169606/vrazda-v-laznich-skalka-169606.jpg 4 87 35

Marie Kovandová série

Blíží se letní prázdniny a v nedaleké Skalce před několika týdny zahájili lázeňskou sezonu. Marie to má z Kapliček jen nějakých deset kilometrů, a když z novinového článku zjistí, co všechno lázně nabízejí, nechá se zlákat k návštěvě. Vyzkouší masáže lávovými kameny i koupele ve zdejší unikátní vodě. Zalíbí se jí jak procedury, tak i klid malých venkovských lázní. Komorní prostředí působí mírumilovně, proto jako šok všechny místní zasáhne nález mrtvé ženy poblíž jednoho z léčivých pramenů. Jde o mladou ženu, cyklistku, která leží poblíž svého kola, bez helmy, s rozbitou hlavou. V první chvíli to vypadá na smrtelný úraz pádem z kola, nic však není takové, jak se na první pohled zdá.... celý text

Lykke
12.05.2020 3 z 5

Celkem krátká a nikterak extra dramatická detektivka. Zpříjemní deštivé odpoledne, ale už jako bych tohle několikrát v různých obměnách četla a v lepší podobě. Přesto dalším dílům série dám šanci.

Kerberos
18.09.2019 3 z 5

Průměrná detektivka,ale dobře se čte a osudy Marie mě zajímají takže budu v čtení pokračovat.

knihomolka1197
18.06.2018 5 z 5

skvělé čtení pro odpočinek, přečteno jedním dechem

Jaruš7
02.11.2017 4 z 5

Po delší době něco z "Původní české detektivky".
Moje první od J.P. a docela dobrá, jaksi normální vztahy , ale s trpkou příchutí životních překážek dojdou u provokativní aktérky v horoskopu do bodu Omega.
Prostě rozehraná, ziskuchtivá partie na vícero frontách, je na mládí, příliš velkou výhrou, a tak má tím pádem protivníků schopných zločinu celkem dost.
Citát :"Člověk plácá a nepřemýšlí, jenomže slovo má sílu a myšlenka se může zhmotnit."
Dobře sestavený příběh, stačí dát výčitkám silný akcent a lavina je v sešupu.

Aleh
18.05.2017 4 z 5

Po dlouhé době a po severských thrillerech, které se mi mimochodem velmi líbí, jsem sáhla po klasické české detektivce. Jarmila Pospíšilová patří mezi mé oblíbené autory. Líbí se mi její styl psaní a to , jak se podrobně věnuje charakteristice postav, které jsou pro vývoj děje důležité. A tak jsem si užívala české reálie a nechala se unášet dějem, i když jsem už tušila, kdo je vrahem... Přesto můžu říct, že mě čtení bavilo až do konce.

sazamala
05.01.2017 4 z 5

Pěkné a pohodové čtení,sice se dá odhalit vrah,ale knížka je pěkná až do konce.

Pet007
05.08.2016 3 z 5

Celkem dobrá detektivka. Taková domácká. Možných pachatelů je více, ale odhalen je nakonec ten pravý.Třešničkou na dortu je sblížení hlavní hrdinky s vedlejším hrdinou.

RadkaKabát
26.05.2015 3 z 5

Vraha jsem vyřešila podle chování oběti při činu. Mile mě překvapilo, že i přesto autorka udržela můj zájem

IlonaIlona
12.05.2015 3 z 5

Vyřešila jsem to a odhadla i vývoj, čtení na dovolenou, ale nic napínavého

Evik30
14.08.2014

Jako oddechové čtení výborná kniha, jako detektivka horší průměr. Děj knihy je odhadnutelný, vraha jsem tipovala hned na začátku.

Kakho-Oto
25.05.2014 3 z 5

Čte se to celkem dobře a je to oddechovka, příběh asi dlouho v hlavě neutkví... S ostatními detektivkami nemohu moc porovnávat, tento žánr skoro nečtu. Proč jsem to tedy četl? Bydlím 7 km od obce Skalka (u Prostějova) a tamější prostředí dobře znám. Eva nemohla jet na kole z kopce k pramenům, ty se objíždí - leda že by to vzala okolo stromů dolů, ale tam by musela sesednout, protože prameny obklopuje zídka - viz. fotografie na obalu knihy. Toto autorce lehce odpouštím. Jen nechápu, proč si naprosto vymyslela místa v okolí - Jílová mohla být Prostějov a Újezd např. Vranovice-Kelčice, které leží u dálnice. I ostatní místa jsou vymyšlená, aspoň že i "knižní" Skalka leží na Hané a v Olomouckém kraji!

Marie F.
19.02.2014 3 z 5

Vraha jsem odhadla hned podle toho, jak se zatvářila oběť, když se s ním setkala :-( Autorka nepíše špatně, ale detektivka je to slabá a motivace vraha taky

orinka3
22.09.2013 1 z 5

Je to první kniha autorky Pospíšilové, kterou jsem si od ní přečetla. Byla jsem na ni moc zvědavá, půjčila jsem si ji kvůli názvu, protože Lázně Skalka dobře znám. Bohužel - jako detektivka je knížka hodně slabá s předvídatelným koncem, děj se navíc mohl odehrávat kdekoliv jinde, protože tam prostředí vůbec žádnou roli nehraje. Jsem zklamaná, detektivka nemá čtenáře uspat, což se této povedlo. Palec dolů.

Hřibče
08.09.2013 3 z 5

Oddechová detektivka, která potěší čtenáře především českým prostředím a sympatickou hlavní dvojicí - detektivem Klenským a překladatelkou Marií, kteří pomáhají vyšetřit vraždu mladé ženy. Kriminální příběh příjemně plyne a ani se nenadějete a máte přečtenou půlku knihy. I když je detektivka dobře a poctivě napsaná, tak po přečtení mi dlouho v paměti nezůstala, každopádně mi několikahodinovou cestu vlakem zpříjemnila a urychlila. :)

Keddie
06.09.2013 4 z 5

První čtvrtinu knihy autorka představovala podezřelé, pak už jsem střídavě odhadoval, kdo by mohl být vrahem. Nebyla to zas tak složitá zápletka. Ale kniha se četla celkem lehce. Možná to bylo i tím, že Skalku jsem navštívil a tak jsem se vrátil na známé místo.

detektivní a krimi romány lázně české krimi české detektivky

2020  78%...a naposled konvalinky
2014  83%Kočka na plotě