Marie Curie: Neviditelné záření

Marie Curie: Neviditelné záření https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/480670/bmid_marie-curie-neviditelne-zareni-bNZ-480670.jpg 5 12 4

Marie Sklodowska Curie je držitelkou dvou Nobelových cen, objevitelkou prvků Polonia a Radia, radioaktivity a jednou z nevýznamnějších světových vědkyň. V komiksovém životopise zachycená už v raném věku jako nejmladší z pěti dětí. Příběh pak sleduje její vzdělávání ve Francii až k jejím převratným objevům. Soubor komiksově zpracovaných biografií zaměřující se na známá jména ve světě vědy (Luis Pasteur, Isaac Newton, Marie Curie, Albert Einstein) líčí určitou etapu života každé osobnosti i s podrobnostmi o jejích vědeckých objevech a životní práci. Autor předkládá nejen základní informace každé z postav, ale dotkne se také konceptů jejího výzkumu, jako je např. teorie relativity či objev záření. Tyto jednoduché formy seznámení se slavnými osobnostmi vědy mohou děti dovést k dalšímu zájmu o vědce i vědu.... celý text

Literatura světová Komiksy Pro děti a mládež
Vydáno: , Bambook

Marie Curie: La actividad del radio , 2014

Awča
04.04.2024 5 z 5

Celá série je moc povedená, ani tento díl není výjimkou.
Navíc o mé oblíbené vědkyni!
Je to sice takové letem světem, ale jsou zde všechny důležité věci ze soukromého i vědeckého života, taková ochutnávka k životopisu, který bych si ráda přečetla.
Oceňuji přehled osobností závěrem.

Renike
09.11.2023 5 z 5

Parádní nauční životopisní komiks. Určitě si přečtu i další díly i když jsou určené pro děti.

Booky84
17.03.2023 5 z 5

Velmi povedené komiksové zpracování. Lehce čtivé, zajímavé a poučné. Sice je kniha určena dětem, ale já bych řekla, že se bude líbit i dospělým.

666Jitka
25.02.2022 5 z 5

Stala jsem se fanouškem edice Slavné osobnosti vědy, i když je určena hlavě dětem a mládeži. Komiksové zpracování základních informací o životě a objevech velikánů na poli vědy člověku zábavnou formou sděluje hlavní body ze života osobního i profesního jednotlivých vědeckých veličin, v tomto případě obdivuhodné dvojnásobné držitelky Nobelovy ceny Marie Curie Sklodowské.

Marie Curie-Skłodowska, 1867-1934

Jordi Bayarri