Mariáš a jiné živnosti / 36 sloupků / Čtrnáct dní na vojně / Život ve filmu / Okolo nás / Žurnalistický slovník https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/124247/marias-a-jine-zivnosti-124247.jpg 5 9 1

Dvacátá léta představují v Poláčkově tvůrčím vývoji etapu drobné novinářské prózy - až na sklonku desetiletí ji vystřídala etapa "románová". Ze zhruba tisícovky svých novinových příspěvků z let 1921 - 26 autor vybral několik desítek textů pro knižní vydání. Vznikly tak čtyři sbírky povídek a pět svazečků sloupků a fejetonů: Mariáš a jiné žvnosti (1924), 35 sloupků (1925), Čtrnáct dní na vojně (1925), Život ve filmu (1927), Okolo nás (1927). V našem vydání k nim na závěr připojujeme žánrově sice odlišný Žurnalistický slovník (s předmluvou Karla Čapka, 1924), jehož parodická hesla se nicméně přímo vztahují k tematice i textu některých fejetonů.... celý text

Kabuky
13.12.2022 5 z 5

Zajímavý literární soubor.

Kniha Mariáš a jiné živnosti / 36 sloupků / Čtrnáct dní na vojně / Život ve filmu / Okolo nás / Žurnalistický slovník je v