Mariannin návrat

Mariannin návrat https://www.databazeknih.cz/img/books/86_/86524/mariannin-navrat-86524.jpg 4 9 2

Marianna / Marianne série

< 7. díl

Nemohla tušiť, že v tomto prímorskom meste bude Marianne stáť pred vážnym problémom, s ktorého riešením jej nik nepomôže, takže si s ním bude musieť poradiť sama. Onedlho sa ocitne na križovatke ciest a jednu z nich si vyberie: cestu, z ktorej niet viac návratu. Čochvíľa sa definitívne rozhodne, a od toho bude závisieť celý zvyšok jej života.... celý text

Literatura světová

Vydáno: , Logos

Marianne Les lauriers de flammes , 1974

miriama
miriama
08.12.2019 4 z 5

Celkem čtivá série knih o hrdince Marianně v době vlády císaře Napoleona. Spoiler:
Celou dobu jsem fandila jejímu tajemnému manželovi a Jason se mi víc a víc protivil. Zmoudření Marianně na konci posledního dílů jsem uvítala. Jenom je škoda, že to autorka tak usekla. Líbilo by se mi i pokračování o jejich společném životě.

modranka
modranka
25.10.2012 4 z 5

Tak toto je poslaná časť. Ak by som mala zhrnúť celú sériu, charakteristiky postáv a tak, jednoznačne mi z toho vyplýva, že séria sa hodne podobá Angelike od Golonovej. Marianna sa má javiť ako čestná, poctivá a spravodlivá žena, no vyšlo mi z toho, že je to ešte veľké decko, rozmaznaná "kurtizána". Bolo zvláštne sledovať, že muži v tejto sérii sa správajú ako poctivci, kým ženy vystupujú ako povoľné radodajky.

Ak nechcete vedieť záver, ďalej nečítajte.

Čo ma však mrzelo bol záver knihy. Nie preto, že Jason sa otočil o 180 stupňov a Mariannu tak povediac hodil cez palubu, ale nakoniec Marianna skončila u svojho tajomného manželku, ktorému sa autorka venovala veľmi okrajovo, takže som si vôbec nemohla vychutnať romantiku. Takže nakoniec som mala pocit, že román som čítala úplne zbytočne. Napriek tomu dávam 4 hviezdičky a to najmä preto, že predsa len Marianna skončila pri svojom synovi a v náručí manžela.

Juliette Benzoni
francouzská, 1920 - 2016