Mariana

Mariana https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/138502/bmid_mariana-8LC-138502.jpg 4 253 92

Příběh soudobé mladé ženy, která se odstěhuje z Londýna do starého selského domu, který jí v dětství učaroval. Prostřednictvím dívky Mariany, která v domě kdysi žila, se vrací do dávné minulosti a prožívá její strádání, ale i lásku na pozadí událostí v Anglii 17. století.

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , VIK

Mariana , 1994

raty
01.10.2018 3 z 5

Určitě čtivý romantický příběh. Ale duchové prostě nejsou můj šálek kávy.

Efča0082
21.09.2018 2 z 5

Spisovatelka měla dobrý nápad... ale neuměla rozepsat víc postavy a to jich tam neměla tolik.... Za mě slaby osekaný děj... Ze začátku děsně utahaný v půce knihy jsem se plácala pořád jak na začátku ke konci šup šup ani to nemělo logiku .... za mě zklamání.... Když už se nevyznala v historii neuměla to poskládat..

pip11
30.07.2018 5 z 5

Nádhera, úžasný příběh. Kniha o moci reinkarnace, ztracené a nalezené lásce, krásném starém domě a o klidném anglickém venkově. Okouzlující příběh, který mě vtáhnul na cesty časem. Fantastické čtení, kniha se stala jedním z mých favoritů.

BaNaMa
25.07.2018 5 z 5

Moc se mi líbila. Odpočinkové, nenáročné počteníčko, které se četlo velmi pěkně. Překvapující konec :-)

Nikei
18.07.2018 5 z 5

Čtivá, poutavá, nenáročná. Kniha se krásně četla, ale konec jsem si představovala trochu jinak.

alexis818
25.06.2018 5 z 5

Hezká,odpočinková četba.Autorka krásně a přehledně vede čtenáře příběhem tak,žes se v ději neztrácí.Mám moc ráda tyto knihy ,kde se propojují dvě časové linie.MOHU DOPORUČIT.

Ceeca
20.06.2018 5 z 5

Mám ráda tento typ knih, kde se prolíná minulost s přítomností, kniha se mi líbila. Byla jsem max.spokojená, oddechová četba. Těším se na další knihy

Amitiel76
19.06.2018 5 z 5

Krásný, poutavý příběh, který je velice dobře napsaný. Autorka mě vtáhla do děje hned od prvních stránek. Neměla jsem absolutně problém se začíst, jako u jiných knížek. Dokonale popsaná místa a prostředí. A zrovna tak i samotné postavy. Vše vám běží před očima jako film....
A pak to téma.... Přesouvání v čase. Cesty do minulosti a zase zpátky. Dva životy, prožívající jednou osobou. Dávná tragédie, která si nyní žádá nový konec....
Dvě duše, které se musejí znovu schledat.
V tomto příběhu nešlo o žádnou pomstu, nebo potrestání viníka. Žádná zatracená duše nehledala odpuštění ani rozhřešení. Tohle byl příběh velké a hluboké lásky, kterou nezničil ani čas. Ani smrt... Protože duše se znovu vrací.
Kniha mi hodně připomínala romány Barbary Erskinové, která si také libuje v cestování v čase.
Určitě zkusím i další díla paní Kearsleyové , a tuto knihu určitě doporučuji :-)

Citát: "Z minulosti můžeme čerpat, můžeme se z ní učit, ale nemůžeme z ní žít. Podstatou života je změna a my musíme jít stále dopředu, jinak duše chřadne a zahyne."

haki34
24.04.2018 3 z 5

romantikaaaa, hezký příběh, četl se dobře...až na malá zaškobrtnutí - třeba chvíli kastelánka Freda Julii vyká, chvíli tyká..(to je asi ale překladem, za to autorka nmůže..)...a pak některá slovní spojení typu "otlučené hrnky" - to hlavní hrdinka nikdy nemá v kredenci nic jiného ???
také mě překvailo, jak v zapadlé vesnici potkala hned 3 velice milé, hezké mladé lidi, ktří byli přátelští, nápomocní, a hlavně jistě i součástí tajemných vzpomínek... a místy to bylo trochu psycho, hlavně když se Julie toulala nekorigovaně všude možně vzpomínkami...
četla jsem i Zimní moře a přijde mi, že autorka se postupem času od Mariany více vypsala...asi pochopila, jak na nás, ženské....zamáčknout slzu, hezkou 3,5ku si to za čtivost a oddechovost zaslouží !

keiko33
18.04.2018 4 z 5

Taka oddychovka. Podla hodnotenia som cakala viac. Neslo ani tak o pribeh, ten bol zaujimavy, skor o rozpravanie, chvilami ma dost nudilo. Posledne napinave rozuzlenie to celkom vynahradilo. Nakoniec to dopadlo tak, ako som cakala, hoci ma autorka dost zmiatla. A ten koniec romantika, len bol taky rychly. Vela veci zostalo nedoriesenych.

yvett239
06.04.2018 5 z 5

Jsem okouzlená. Nádherná knížka, krásný námět a příběh, měla spád a kladné postavy jsem si zamilovala. Ani nevím proč, ale "přišli mi tak skuteční" (~Julie). Byla strašně moc čtivá a posledních asi čtyři pět kapitol jsem už musela přečíst najednou. Sice mě strašně zajímalo rozuzlení, ale nechtěla jsem ten příběh opustit, ožíval mi před očima. Když jsem musela čtení v průběhu děje odložit, přemýšlela jsem skoro neustále, co bude dál a jak to dopadne. Někdy (zvlášť ke konci) se mi chtělo brečet, ale protože jsem četla převážně v MHD, musela jsem se udržet. (I když můj vyjevený výraz po dozvědění se nějakého překvapivého tajemství mi nejspíš uniknul a musela jsem působit asi vcelku vtipně :D) Po dočtení jsem si záplavu slziček vynahradila asi třikrát.
!!!!!!!!!!!!!!!!POZOR, MOŽNÝ SPOILER!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Hrozně mě překvapil konec, že jsem si ho musela přečíst podruhé, abych moje neuvěřitelné překvapení vstřebala. Do předpředposlední stránky jsem byla přesvědčená, kdo je v současnosti Richard (i když se mi nelíbilo a přišlo mi divné a nezapadající do příběhu, že si na Richardův život nevzpomíná, a bylo by strašně podezřelé, že by mu byl vizuálně tak podobný, ze stejného rodu a ve stejném společenském postavení). Po prvním přečtení konce jsem trochu přemýšlela, jestli to není přehnané překvapení, ale po opětovném přečtení posledních stránek a druhém zamyšlení jsem to přehodnotila, je to kouzelné. Vědomí, že čekal na ni několik stovek let a pak ještě několik let v dnešní době a celé léto musel být jak na trní nedat na sobě nic znát a čekat, mě také okouzlilo a rozplakalo. Ta věta, kterou se dnešní Richard konečně prozradil, byla krásná. Také mě mrzelo, že to najednou tak rychle skončilo, dala bych tomu ještě třeba kapitolku...nebo dvě. :) Též by mě zajímalo, jak to dopadlo s Geoffem, a třeba jestli svoje dávné tajemství prozradili i Vivien, když už patřila i do rodiny. Tetičku Fredu stejně jako mnoho jiných postav bych chtěla poznat osobně. Hrozně mě bavilo u postav, že jsem pořád tipovala, kdo to dnes je. Ráda bych se třeba dozvěděla, kdo byl v minulosti třeba Tom a Geoff a kdo byl dnes Evan.
PS: Docela ráda bych viděla, jak postavy vypadají, protože jsem se do Richarda možná trošku zakoukala. :)

Vlcice72
09.03.2018 5 z 5

Čtivá kniha se zajímavým tématem - prolínání historie se současností - nabízející milostný příběh vzdorující času. Po delší době kniha, od které jsem se nemohla odtrhnout a přečetla ji jedním dechem. Ani se mi s Marianou nechtělo rozloučit. Kromě příběhu samotného se mi líbil i autorčin styl - lehký, vtipný. .. Za mě doporučuji k přečtení.

matula1977
11.01.2018 4 z 5

Hezké počtení, nečekané překvapení na konci (alespoň pro mě)

PavlínaAlžběta
27.12.2017 5 z 5

První seznámení s autorkou a knihou mě čekalo hned na štědrý večer. Důvod proč zrovna tato kniha je jasná. Proplétání minulosti s přítomností s nádech duchařiny, napínavosti, romance a lásky...ideální kniha pro mě. Kniha s více jak 350 stránek byla přečtena tak rychle, až mi to zamrzelo. Poutavý příběh, velmi čtivý, kde nechybí zápletka a přesto jednoduché čtivo na dovolenu nebo zimní večery. Ano přikláním se k tomu, že je to jakási pohádka pro dospělé, ale i dospělí občas potřebují nějakou takovou pohádku si přečíst. Kniha je samozřejmě pro ženy. Mohu doporučit

Danago
20.08.2017 2 z 5

Julia věří na šťastná znamení.A jedno takové ji přivede do starobylého domu ve Wiltshiru. Velice rychle se zpřátelí s místními obyvateli. Ale pod povrchem obyčejného života ve starém domě Julia cítí přítomnost dávné, zapomenuté tragédie. Časem se dovzvídá , že před tři sta lety v domě žila dívka Mariana. Je Marianin osud je spjatý s Juliiným?
Knížka je trochu duchařská, kdo má tento žánr rád bude spokojený. Mě právě toto duchovno úplně nevyhovuje. Ale knížka je čtivá , pro mě taková romantická pohádka pro dospělé.

ApolenkaS
14.08.2017 5 z 5

Srovnávala jsem s knihou Žila jsem již před staletími a bála jsem se, co mě čeká, protože zmíněná kniha mě absolutně otrávila. Mariana byla krásná. Příběh přirozeně plynul, nic přitaženého za vlasy. Já jsem plačka, takže konec jsem probrečela. Nic náročného, prostě pohodová, trošinku tajemná, romantika.

Micheline
25.07.2017 4 z 5

Pěkná oddychovka. Zajímavý příběh, pěkně napsané, jen ten konec mohl být trošičku romantičtější :o))

hlina
24.07.2017 4 z 5

Čtivá pohádka na dovolenou.

Jane100
22.07.2017 2 z 5

Bohužel, pro mě zklamaní. Nudné, nic neříkající.

Jana77
20.07.2017 5 z 5

Já ji prostě miluju! Když vyšla loni, s novým přebalem, každý si myslel, že je to novinka. A já mám vydání z roku 1996 a od její koupě jsem ji právě dnes dočetla už po dvanácté! Asi trochu úchylka, ale Mariana je moje záchranné lano, když mám čtecí krizi, nebo nějaký splín. je to nádherná knížka, kdy minulost jemně vplouvá do přítomnosti a láska je silnější než čas.