Dívka, která spadla z nebe

Dívka, která spadla z nebe https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/213841/bmid_divka-ktera-spadla-z-nebe-QBs-213841.png 4 895 187

Marian Sutrová série

Marian Sutro je napůl Angličanka, napůl Francouzka. Ve třetím roce druhé světové války ji mimo jiné právě pro její perfektní znalost francouzštiny naverbuje francouzská sekce britských zvláštních jednotek a Marian se začne připravovat na výsadek v okupované Francii.

Literatura světová , Romány

Vydáno: ekniha , Kniha Zlín

The Girl Who Fell From the Sky , 2012

greetchen
17.01.2019 5 z 5

Krásně vystavěný příběh, kterému nechybí napětí, s příjemně vygradovaným závěrem, poslední stránky jsem hltala s napětím a děsem staženým žaludkem. Příběh si přitom zachovává krásně ženskou, možná až dívčí jemnost a transformující se naivitu.

Jamira
27.12.2018 4 z 5

Tento dil je lepsi nez jeho pokracovani. Asi by mi ani nevadilo, kdyby Provazochodkyne nenasledovala.

xxiixxi
01.12.2018 5 z 5

Hezký pohled do válečné Francie a praktik tajných služeb, některé situace byly velmi napínavé a dechberoucí.

ddkk
23.11.2018 4 z 5

Skvělý příběh. Bez zbytečného patosu a sentimentu. Příběh, který reálně ukazuje "podzemní" boj s nacisty během 2.světové války ve Francii, částečně i ve Velké Británii. Moc se mi líbil. Autor píše o ženské hrdince s velkou znalostí ženského myšlení a psychiky. Píše o jejím nenápadném hrdinství a nebojácnosti. Příběh, i když není příliš dlouhý a ani nepokrývá příliš dlouhé údobí života Marian, je výstižný a dokonce poučný, ať už tohle slovo zní trochu školometsky. Doporučuji.

anna0480
22.11.2018 4 z 5

Od Simona jsem četla už jednu knihu a to Skleněný pokoj, z kterého jsem mimochodem byla opravdu nadšená. Knížka Dívka, která spadla z nebe na mě zapůsobila podobným dojmem. Zajímavá zápletka a konec, který jsem tedy opravdu nečekala.
Za mě určitě jedno velké ANO!

Vojslava
04.11.2018 4 z 5

Čtyři hvězdičky si velmi těsně sahají na pátou kolegyni - román válečný a přitom i do jisté míry psychologický a milostný. Jak autor ukazuje, vnitřní svět špióna, zvláště ženy, může být napínavější než všechny vnější akce. A ráda bych se dozvěděla, zdali je hrdinka mezi těmi padesáti přeživšími procenty a jak to bylo dál...

SweetCake
03.11.2018 4 z 5

Druhá světová válka očima mladé anglické špionky, která má za úkol splnit důležité poslání na území okupované Francie. Žije tak v neustálé nejistotě a strachu. Konec byl naprosto úžasný...

L.Helena
16.10.2018 5 z 5

Knížku jsem nečetla, ale poslouchala. Je možné, že pokud bych ji četla, některé pasáže by asi byly zdlouhavé, avšak v audio podání je celá kniha naprosto skvělá, zajímavá a napínavá. Lepší než sledovat 007 v TV!

Aimee1
25.09.2018 4 z 5

Čekala jsem objemnější příběh, ale i na těch několika stránkách se autor docela vyřádil. Příběh se mi velmi líbil, konec byl velmi překvapivý. Jen škoda, že nebyl v závěru nějaký slovníček francouzských idiomů pro nás "nefrancouze" :) jinak mohu vřele doporučit.

porcelainswan
13.08.2018 4 z 5

Čtivý jazyk, ale táák zdlouhavé. Příběh hned tak rychle nevtáhne, ale pokud člověk vydrží, tak posledních cca 100 stran ho pohltí a napětím se zatajuje až dech. Mawer vše dávkoval pomalu a konec krásně vygradoval. Oproti Skleněnému pokoje ale spíše zklamání.

MaKolar
07.08.2018 4 z 5

Věrně vykreslená atmosféra okupované Paříže včetně hlavní hrdinky, která měla velkou víru a odhodlanost ve splnění náročného úkolu, který pro ni neměl šťastný konec.

Efča59
08.07.2018 4 z 5

Napínavé a zajímavé téma. Posledních 150 stran přečteno jedním dechem,i když v závěru chyběl happy end

Marcik7
27.06.2018 4 z 5

Zajímavý příběh, vykresluje hrdiny jako obyčejné lidi, kteří se také bojí, ale přesto dokážou splnit svůj úkol, poslání. Hrdinka mi tak docela nesedla, tak trochu nevěděla co a koho vlastně chce...

Jaruš7
15.05.2018 5 z 5

Líbila se mi, dívčí odhodlanost mladé Angličanky převzít nelehký úkol rozvědčice v Paříži okupované fašisty.
Atmosféra jako v seriálu Sedmnáct zastavení jara, ale zde jsou vztahy mládí a lásky dány napospas válečným skutečnostem.
Konec příběhu této kruté doby není razantně jednoznačný, a tak naděje má svou moc a snad i pokračování.
Audiočetba, velmi působivá.

Damato
06.04.2018 3 z 5

Tak trochu jsem se po tomhle čtení probudila do reálného světa. Ve všech hrdinech války, jsem doposud viděla statečné, nebojácné nechybující a všemi ctnostmi ověnčené osoby. A ejhle, jak moje naivita zas dostala na frak. Čtení bylo napínavé, zajímavé, přesto se mi knihy o této době třeba od pana Šulce četly nějak lehčeji, víc jsem v jeho knihách byla "doma".

TomK
17.03.2018 3 z 5

Nemohu popřít, že kniha byla skvěle napsaná a četla se opravdu dobře. Akorát musím říci, že jako chlap jsem nepochopil pár věcí v chování hlavní hrdinky a taky, že chvílemi mi byla opravdu nesympatická a nějak jsme si nesedli i tak nějak s ukončením knihy, ale to nemění nic na tom, že budu chtít vědět, jaké bude pokračování :)

Lusien
01.03.2018 4 z 5

Tato kniha byla vynikajici. Čtena jednim dechem. Zaujala statecnost i odvaha divky, ktera se vrhla do nebezpecne akce. Prijemne prekvapili i odborne terminy o popisu atomove bomby. Skvela kniha. Zklamal me trochu konec knihy, trochu jine ocekavani.Jinak super

JitkaSatavova
06.02.2018 5 z 5

Výborná knížka, silný příběh, silné postavy a reálné ..Provazochodkyně v tom jen pokračuje ...moc se mi to líbilo

Amazonka72
03.02.2018 4 z 5

Mawer psát umí. Příběh Marian mě zaujal, je zasazen do doby druhé světové války a konečně se to v něm nehemží pouze zabíjením, koncentračním tábory a holocaustem. Tím ovšem nechci snižovat potřebu se k těmto těžkým tématům vracet. Zavede nás do prostředí špionáže. Pohled mladičké dívky, která teprve “vstupuje do života” a již se musí potýkat s velmi složitými úkoly, sílu příběhu ještě umocňuje. Zvláště pak posledních cca 100 stran, kdy se kniha čte doslova jedním dechem. To, že se Marian rozhodne Francii neopustit, a to, že je na konci příběhu dostižena, nechává ve čtenáři pocit, že je potřeba vše zakončit... otázkou je, zda někdy není lepší nechat nejistotu z dokončení příběhu právě na čtenáři, na jeho fantazii a životních zkušenostech - domyslet si, jak se život Marian vyvíjel dále. Nevím, mám již připravenou Provazochodkyni, tak se snad po jejím přečtení dočkám odpovědi.

ivulka15
21.11.2017 5 z 5

Mám pro knihy z tohoto období prostě slabost. A tato patří mezi ty povedené.