Dívka, která spadla z nebe

Dívka, která spadla z nebe https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/134320/bmid_divka-ktera-spadla-z-nebe-EYs-134320.png 4 895 187

Marian Sutrová série

Marian Sutro je napůl Angličanka, napůl Francouzka. Ve třetím roce druhé světové války ji mimo jiné právě pro její perfektní znalost francouzštiny naverbuje francouzská sekce britských zvláštních jednotek a Marian se začne připravovat na výsadek v okupované Francii. Během náročného výcviku se naučí zacházet se zbraněmi, výbušninami a vysílačkami, snášet fyzickou zátěž i drsné metody výslechu, skákat padákem a pohybovat se v utajení v zemi, kde stejně nebezpeční jako okupanti mohou být kolaboranti nebo zdánliví spojenci. Její mise ve Francii má ale kromě podpory domácího odporu ještě jedno, velmi speciální poslání: přesvědčit mladého fyzika Clémenta, jehož výzkum by spojenci rádi využili v nevypsaném závodu o zkonstruování atomové bomby, aby opustil svou zemi a odletěl do Anglie. Skutečnost, že ji s Clémentem pojí citové pouto z dob společného dospívání, může Marian pomoci - anebo jí úkol hodně zkomplikovat.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Kniha Zlín

The Girl Who Fell From the Sky , 2012

Arev122
30.10.2019 4 z 5

Románové zpracování vysadku padákem mladé a životem nezkušené ženy co by špiónky ve fašistické Francii.

Kyri
25.10.2019 3 z 5

Knížku jsem poslouchala. Myslím, že přednes knížce hodně pomohl. Protože jsem poslouchala příležitostně, zážitek byl trochu jiný. Měla jsem dobu, kdy jsem byla do poslechu naprosto ponořená a zvědavá, co bude dá. Někdy mě to bavilo jen trochu a pozornost mi utíkala k něčemu jinému. Co se mi moc nelíbilo, byl závěr. Rozhodnutí hlavní hrdinky na konci bylo nesmyslné a hloupé, autor děj bez dalšího vysvětlení ukončil. Tak jsem chvíli hledala, proč mi to neskočilo na další kus nahrávky ... Pak mi teprve došlo, že to byl konec. Škoda.

PetK
22.09.2019 3 z 5

V létě jsem četla Slavíka, teď jsem poslouchala Dívku. Oboje má podobný námět a hlavní hrdinku, a Slavík mě dokázal vtáhnout víc. Nevím, možná je to jen tím srovnáním, ale nijak zvlášť se mě to nedotklo, i když tomu v zásadě nemám co vytknout. Občas trochu melodramatičnosti možná.

Lemurka
18.09.2019 2 z 5

Zajímavé téma, prostředí. Ale většina knihy mě spíš nudila, dočetla jsem spíše ze zvědavosti, jak to skončí. Styl psaní autora mi příliš nesedí.

Petruš999
07.09.2019 5 z 5

Sice jsem četla Dívku až po Provazochodkyni, takže jsem osud Marian už znala předem, to ale nic neubralo na mém čtenářském zážitku.

MarceD.
10.08.2019 5 z 5

Opět naprosto strhující děj. Od první až po poslední stránku. Opět autor nechá čtenáře vývoje děje jakoby ukonejšit, aby to zakončil tvrdou ránou.
Fascinuje mě, jak Mawer dokáže pracovat s historií, nořit se do ní a zpracovávat témata tak, aby je čtenáři maximálně přiblížil.

Estrela
11.07.2019 4 z 5

Nudný začátek byl vystřídán poutavým a zajímavým příběhem dívky, ze které se stala špionka a během druhé světové války operovala ve Francii. Velmi zajímavé je vnímat, jak se myšlenky a pocity mladé dívky postupem času vyvíjejí a mění, jak se z mladé dívky stává chladnokrevně smýšlející žena. Úrovní nemá na skleněný pokoj, ale za přečtení stojí.

Wewrka
11.06.2019 5 z 5

Výborně napsaný příběh, konfrontace ideálů a naivity hrdinky s realitou, pohled na dění WW II z jiného pohledu než jsme většinou zvyklí. Jednoznačně mohu doporučit i jako audioknihu.

Manifest blech
23.05.2019 4 z 5

Brilantně a vlastně jednoduše lidsky napsané. Těším se na další autorova dílka.

Eliškam
05.05.2019 4 z 5

Začátek trochu rozvláčný, pak se děj rozjede a knížka je plná napětí.
POZOR MALÝ SPOILER
Myšlenkové pochody hlavní hrdinky jsem často nechápala, ale i přes to mě zajímalo, jak vše dopadne, zda autor zvolí happy end nebo půjde na dřeň. Nakonec se happy end nekonal, ale i přes to na mě nezpůsobil úplně reálně. (Aneb jak si po... život blbým rozhodnutím.)

katka.oo
13.04.2019 3 z 5

Na knihu jsem se těšila, ale moc mě neoslovila, není špatná, je dobrá, ale Pražské jaro je za mě rozhodně lepší, asi je to i tím, že je z naší země. Člověk ví a zná a dokáže si vše lépe představit.

Pavlína79
13.04.2019 3 z 5

Těžká doba, těžké osudy, ne každý chtěl válku jen nějak přežít, někdo chtěl být i nápomocný, ale ne vždy jsou naše rozhodnutí správná. Kniha moc hezká, ale Skleněný pokoj to nebyl.

levac
21.03.2019 4 z 5

Kniha mě zaujala tématem a psychologickým propracovanim hrdinky. Člověk neměl pocit, že o někom čte, ale že to sám prožívá. Postava je vykreslena velice věrně svému věku, jednou nohou v dětství, druhou v dospělosti, s celou tou naivitou i odvahou.
Důvod proč nemohu dát plný počet hvězdiček je jen to, že se to těžko četlo, možná kvůli prekladu, nevím. Většinou knihy jsem se musela prostě prokousat, ale bylo to tak zajímavé téma, že mi to stálo za to.

Gallaxy
17.03.2019

Zvláštní kniha, některé pasáže jsem přeskakovala aa občas mě vtahla do děje, tak že jsem četla dlouho do noci. Trochu mi vadil otevřený konec, ale bylo zajímavé podívat se na válku z jiného uhlu.

Marika Vanova
09.03.2019 5 z 5

Příběh o Marian Sutrové se četl moc dobře, děj mi plynul před očima jako film. Doporučuji.

jfialova
05.03.2019 4 z 5

Ač nejsem milovnicí knih z tematikou tajných služeb a špionáže, tato kniha se mi líbila. Pojatá byla totiž trochu jinak, a to z pohledu mladé ženy, která se ke špionáži dostane trochu jako slepý k houslím. Celou dobu mě to nutilo představovat si sebe samu na jejím místě, jak bych se zachovala, jestli bych to vydržela atd. Děj má spád a je napínavý, konec se sice dal tušit, ale stejně dobré :-)

Vakalik
05.03.2019 3 z 5

Dívka, která spadla z nebe je pro mě první kniha, kterou od Simona Mawera čtu. V první polovině knihy jsem hodně bojovala s hlavní postavou. Alice – vybrala jsem si pro recenzi z těch mnoha jmen toto – je mi od začátku nesympatická. Pro mě je to malý, nevycválaný rozmazlený fracek, který výcvikem dostane akorát sebevědomí a podle toho se chová. Dle dialogů, které v knize vede s ostatníma lidma lidma nechápu, že by si opravdu organizace pro takový úkol někoho takového vybrala. Ale je to vážně jen kniha. Alice je mi nesympatická celou dobu, ale ke konci děj aspoň nabírá grády. Posledních asi 50 strany hodně napínavých a ty jsem přečetla jedním dechem. Jestli se pustím do druhého dílu ještě nevím. Konec první knihy k tomu zve, ale recenze jsou ještě horší než u této knihy.

Burák
13.02.2019 4 z 5

Od Simona Mawera jsem ještě nic nečetla, ale je pravda, že očekávání jsem měla docela velká. Ani nevím proč, asi kvůli pověsti jeho Skleněného pokoje.

Anotace téhle knihy se mi líbila, ráda čtu knihy s tématikou 2. světové války. Myslím, že se v tomhle tématu docela orientuju (alespoň jako poučený laik), ale o britsko- francouzkém odboji jsem toho věděla jen málo. Nejsem proto schopná říct na kolik je příběh věrohodný, ale mně uvěřitelný přišel a čtení jsem si užívala.

Je to vyprávěné z pohledu mladé nezkušené dívky a až mě samotnou překvapilo, jak je možné že autorem je starší muž, když je to ta postava tak autenticky psychologicky rozpracovaná.

Velké plus má kniha i za to, že čtenářovi srozumitelně vysvětluje některé fyzikální děje, včetně principu fungování atomové bomby.

Hned navazuju druhým dílem, protože tohle se mi vážně líbilo.

Dimas
25.01.2019 5 z 5

Ano, moc se mi to líbilo... škoda, že pokračování už tak dobře nevyšlo.

Sauerkraut
21.01.2019

Pěkná a napínavá story o mladé holce, která lehkovážně kývla na skoro sebevražednou misi. Život v ilegalitě je nepředstavitelný, ale ona se zde tak nějak naučí fungovat. Naučí se žít na hraně života a smrti s kapslí kyanidu v kapse. Nakonec, vždyť je válka a život nemá velkou hodnotu. Začátek je trochu pomalejší, konec překvapivý. Oceňuju spisovatelovy znalosti francouzských reálií.