Dívka, která spadla z nebe

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Marian Sutro je napůl Angličanka, napůl Francouzka. Ve třetím roce druhé světové války ji mimo jiné právě pro její perfektní znalost francouzštiny naverbuje francouzská sekce britských zvláštních jednotek a Marian se začne připravovat na výsadek v okupované Francii. Během náročného výcviku se naučí zacházet se zbraněmi, výbušninami a vysílačkami, snášet fyzickou zátěž i drsné metody výslechu, skákat padákem a pohybovat se v utajení v zemi, kde stejně nebezpeční jako okupanti mohou být kolaboranti nebo zdánliví spojenci. Její mise ve Francii má ale kromě podpory domácího odporu ještě jedno, velmi speciální poslání: přesvědčit mladého fyzika Clémenta, jehož výzkum by spojenci rádi využili v nevypsaném závodu o zkonstruování atomové bomby, aby opustil svou zemi a odletěl do Anglie. Skutečnost, že ji s Clémentem pojí citové pouto z dob společného dospívání, může Marian pomoci - anebo jí úkol hodně zkomplikovat....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/134320/divka-ktera-spadla-z-nebe-maJ-134320.jpg 4.1561
Série:

Marian Sutrová (1.)

Žánr:
Literatura světová, Romány
Vydáno:, Kniha Zlín
Orig. název:

The Girl Who Fell From the Sky (2012)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (121)

Kniha Dívka, která spadla z nebe

Přidat komentář
Estrela
11. července

Nudný začátek byl vystřídán poutavým a zajímavým příběhem dívky, ze které se stala špionka a během druhé světové války operovala ve Francii. Velmi zajímavé je vnímat, jak se myšlenky a pocity mladé dívky postupem času vyvíjejí a mění, jak se z mladé dívky stává chladnokrevně smýšlející žena. Úrovní nemá na skleněný pokoj, ale za přečtení stojí.

Wewrka
11. června

Výborně napsaný příběh, konfrontace ideálů a naivity hrdinky s realitou, pohled na dění WW II z jiného pohledu než jsme většinou zvyklí. Jednoznačně mohu doporučit i jako audioknihu.

Manifest blech
23. května

Brilantně a vlastně jednoduše lidsky napsané. Těším se na další autorova dílka.

Eliškam
05. května

Začátek trochu rozvláčný, pak se děj rozjede a knížka je plná napětí.
POZOR MALÝ SPOILER
Myšlenkové pochody hlavní hrdinky jsem často nechápala, ale i přes to mě zajímalo, jak vše dopadne, zda autor zvolí happy end nebo půjde na dřeň. Nakonec se happy end nekonal, ale i přes to na mě nezpůsobil úplně reálně. (Aneb jak si po... život blbým rozhodnutím.)

katka.oo
13. dubna

Na knihu jsem se těšila, ale moc mě neoslovila, není špatná, je dobrá, ale Pražské jaro je za mě rozhodně lepší, asi je to i tím, že je z naší země. Člověk ví a zná a dokáže si vše lépe představit.

Pavlína79
13. dubna

Těžká doba, těžké osudy, ne každý chtěl válku jen nějak přežít, někdo chtěl být i nápomocný, ale ne vždy jsou naše rozhodnutí správná. Kniha moc hezká, ale Skleněný pokoj to nebyl.

levac
21. března

Kniha mě zaujala tématem a psychologickým propracovanim hrdinky. Člověk neměl pocit, že o někom čte, ale že to sám prožívá. Postava je vykreslena velice věrně svému věku, jednou nohou v dětství, druhou v dospělosti, s celou tou naivitou i odvahou.
Důvod proč nemohu dát plný počet hvězdiček je jen to, že se to těžko četlo, možná kvůli prekladu, nevím. Většinou knihy jsem se musela prostě prokousat, ale bylo to tak zajímavé téma, že mi to stálo za to.

Gallaxy
17. března

Zvláštní kniha, některé pasáže jsem přeskakovala aa občas mě vtahla do děje, tak že jsem četla dlouho do noci. Trochu mi vadil otevřený konec, ale bylo zajímavé podívat se na válku z jiného uhlu.