Dívka, která spadla z nebe

Marian Sutro je napůl Angličanka, napůl Francouzka. Ve třetím roce druhé světové války ji mimo jiné právě pro její perfektní znalost francouzštiny naverbuje francouzská sekce britských zvláštních jednotek a Marian se začne připravovat na výsadek v okupované Francii. Během náročného výcviku se naučí zacházet se zbraněmi, výbušninami a vysílačkami, snášet fyzickou zátěž i drsné metody výslechu, skákat padákem a pohybovat se v utajení v zemi, kde stejně nebezpeční jako okupanti mohou být kolaboranti nebo zdánliví spojenci. Její mise ve Francii má ale kromě podpory domácího odporu ještě jedno, velmi speciální poslání: přesvědčit mladého fyzika Clémenta, jehož výzkum by spojenci rádi využili v nevypsaném závodu o zkonstruování atomové bomby, aby opustil svou zemi a odletěl do Anglie. Skutečnost, že ji s Clémentem pojí citové pouto z dob společného dospívání, může Marian pomoci - anebo jí úkol hodně zkomplikovat....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/134320/divka-ktera-spadla-z-nebe-maJ-134320.jpg 4.1543

Marian Sutrová (1.)

The Girl Who Fell From the Sky (2012)

Vydáno:, Kniha Zlín

Kniha Dívka, která spadla z nebe

Eliškam

Začátek trochu rozvláčný, pak se děj rozjede a knížka je plná napětí.
POZOR MALÝ SPOILER
Myšlenkové pochody hlavní hrdinky jsem často nechápala, ale i přes to mě zajímalo, jak vše dopadne, zda autor zvolí happy end nebo půjde na dřeň. Nakonec se happy end nekonal, ale i přes to na mě nezpůsobil úplně reálně. (Aneb jak si po... život blbým rozhodnutím.)

katka.oo

Na knihu jsem se těšila, ale moc mě neoslovila, není špatná, je dobrá, ale Pražské jaro je za mě rozhodně lepší, asi je to i tím, že je z naší země. Člověk ví a zná a dokáže si vše lépe představit.

Pavlína79

Těžká doba, těžké osudy, ne každý chtěl válku jen nějak přežít, někdo chtěl být i nápomocný, ale ne vždy jsou naše rozhodnutí správná. Kniha moc hezká, ale Skleněný pokoj to nebyl.

levac

Kniha mě zaujala tématem a psychologickým propracovanim hrdinky. Člověk neměl pocit, že o někom čte, ale že to sám prožívá. Postava je vykreslena velice věrně svému věku, jednou nohou v dětství, druhou v dospělosti, s celou tou naivitou i odvahou.
Důvod proč nemohu dát plný počet hvězdiček je jen to, že se to těžko četlo, možná kvůli prekladu, nevím. Většinou knihy jsem se musela prostě prokousat, ale bylo to tak zajímavé téma, že mi to stálo za to.

Gallaxy

Zvláštní kniha, některé pasáže jsem přeskakovala aa občas mě vtahla do děje, tak že jsem četla dlouho do noci. Trochu mi vadil otevřený konec, ale bylo zajímavé podívat se na válku z jiného uhlu.

Marika Vanova

Příběh o Marian Sutrové se četl moc dobře, děj mi plynul před očima jako film. Doporučuji.

jfialova

Ač nejsem milovnicí knih z tematikou tajných služeb a špionáže, tato kniha se mi líbila. Pojatá byla totiž trochu jinak, a to z pohledu mladé ženy, která se ke špionáži dostane trochu jako slepý k houslím. Celou dobu mě to nutilo představovat si sebe samu na jejím místě, jak bych se zachovala, jestli bych to vydržela atd. Děj má spád a je napínavý, konec se sice dal tušit, ale stejně dobré :-)

Vakalik

Dívka, která spadla z nebe je pro mě první kniha, kterou od Simona Mawera čtu. V první polovině knihy jsem hodně bojovala s hlavní postavou. Alice – vybrala jsem si pro recenzi z těch mnoha jmen toto – je mi od začátku nesympatická. Pro mě je to malý, nevycválaný rozmazlený fracek, který výcvikem dostane akorát sebevědomí a podle toho se chová. Dle dialogů, které v knize vede s ostatníma lidma lidma nechápu, že by si opravdu organizace pro takový úkol někoho takového vybrala. Ale je to vážně jen kniha. Alice je mi nesympatická celou dobu, ale ke konci děj aspoň nabírá grády. Posledních asi 50 strany hodně napínavých a ty jsem přečetla jedním dechem. Jestli se pustím do druhého dílu ještě nevím. Konec první knihy k tomu zve, ale recenze jsou ještě horší než u této knihy.