Maria Maria 1511/2011: Dürerovo zobrazení Panny Marie v dialogu se současným uměním https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/458362/bmid_maria-maria-1511-2011-durerovo-zobr-yIa-458362.jpg 4 1 1

U příležitosti výstavy Maria Maria 1511/2011 v pražském Muzeu Montanelli vychází také stejnojmenná trojjazyčná česko-německo-anglická publikace (Maria Maria 1511/2011 : Dürerovo zobrazení Panny Marie v dialogu se současným uměním = Albrecht Dürers Mariendarstellungen im Dialog mit zeitgenössischer Kunst = Dürer's portrayal of the Virgin Mary in a dialogue with contemporary art), která spojí mariánský cyklus a další grafiky Albrechta Dürera se současným uměním. V knize jsou zveřejněny díla umělkyně Teresy Diehl, narozené v Libanonu a v současnosti žijící v Miami v USA, dále práce Sigalit Landau, jež reprezentovaly stát Izrael na benátském bienále 2011, a jedné z nejdůležitějších německých umělkyň, Ulrike Rosenbach. Hlavní myšlenku knihy, zobrazení Panny Marie v roce 1511 a dnes, dále rozvedou tři odborné eseje.... celý text

Murphy722
16.11.2020 4 z 5

Dřevoryty jsou fantastické! Bohužel část s moderním uměním mne ponechává úplně chladným. Dříve umění mluvilo k lidem, dnes si svůj paskvil musí každý autor náležitě okecat, aby to lidi náležitě pochopili. A to nepíši jako nezasvěcenec.

Panna Marie biblické postavy Albrecht Dürer, 1471–1528 katalogy výstav umělecké náměty moderní umění

Autoři knihy

Eva Berger
německá, 1951
Jürgen Kaumkötter
německá, 1969

Kniha Maria Maria 1511/2011: Dürerovo zobrazení Panny Marie v dialogu se současným uměním je v