Krev v jezeře

Krev v jezeře je nejlepší kriminální román oblíbené finské autorky. V chladném listopadovém odpoledni je v jezeře nedaleko Helsinek zastřelena mladá žena, novinářka Annukka Hackmanová. Hackmanová chystala k vydání neautorizovaný životopis slavného automobilového závodníka Saši Smedse a motiv k vraždě je nasnadě - Annukka zjistila něco, co by ohrozilo až příliš mnoho lidí, a vrchní komisařku Kalliovou čeká zdánlivě snadný úkol - vybrat z několika podezřelých toho, kdo má nejsilnější motiv a nejslabší alibi. Možná je ale všechno úplně jinak...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/42163/krev-v-jezere-42163.jpg 446

Maria Kallio 8.

Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno, Hejkal

Veren vimma, 2001

Kniha Krev v jezeře

kopeceli

Mám ráda Marii Kallio. Líbí se mi, že není Supermanka, ale obyčejná žena, pak i manželka a matka. Ani v této knize neřeší jen vraždu a mě baví všechny ty postavy a příběhy kolem. I historické souvislosti, které mě přiměly doplnit si znalosti. Rozhodně jsem se nenudila.

mol378
21.01.2020

Jedna z průměrných detektivek, stejně jako ostatní přečtené knihy série. Baví mě prostředí - sever, zima, tma.

soukroma
24.10.2018

Mám ráda tuhle finskou krimi sérii (ehm, sérii? vyšly čtyři díly, a to 3-5-6-8, proč???), je taková všeobjímající: autorka líčí každý krok a myšlenku hlavní hrdinky, od snídaně, buzení a krmení dětí, cesty do práce, porad, jednání s podřízenými i nadřízenými, vyplňování formulářů a dotazníků, vyzvedávání dětí ze školky, občas nákupů, někdy úklidu, průběžného hledání nového bydlení, samozřejmě manžela a jeho pracovních záležitostí, a tu a tam :-) přijde ke slovu i nějaké to vyšetřování, ba i výslech podezřelých či návštěva místa činu.
Zní to trochu ironicky, ale tak to prostě ve skutečném životě je (zejména ženských představitelek zákona): 90% jednání a přemýšlení se týká něčeho jiného než popisovaného krimi případu. Tento zabrousil do vícero témat, ale rozuzlení bylo tak nějak mimo veškeré předpoklady a v podstatě náhodné.
Suma sumárum: i když nejsem osobně moc na vatu, tady ta vata má své neodmyslitelné místo a celkově se čte dobře. Ještě zmíním bonus v místě děje, oblasti historicky střídavě přehazované/usurpované Ruskem a Finskem.

kečup60
28.05.2018

Napínavé čtení trošku z jiného prostředí. Jenom ta jména, na ta nejsme asi tak úplně zvyklí.

konicekbily
25.06.2017

Příjemné počtení pro chvíle oddechu.

marion111
16.03.2017

Pěkně plynoucí severská krimi. Oblíbila jsem si Marii Kallio a celou její rodinu.

zazvorka
19.02.2017

Příjemné počtení. Není to strhující, ale s dobrou čokoládou a silným čajem jsem si na knížce docela pochutnala :-)

jasmína
29.08.2016

Vraha jsem sice neodhadla, zivoty lidi me zaujaly, ale jinak znám napínavější severské detektivky .