Maria a církev

Maria a církev https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/115899/maria-a-cirkev-115899.jpg 5 5 1

V deseti kapitolách o duchovním životě čerpá autor z moudrosti církevních Otců. Tak jako prvotní církev si zřetelně uvědomovala důležité biblické tajemství, že nám Písmo zobrazilo podobu Matky Marie jako vzor a předobraz Matky církev, tak i pro nás se stává celý život Matky Boží útočištěm ("refugium peccatorum") na našich cestách.... celý text

Duchovní literatura , Náboženství

Vydáno: , Refugium Velehrad-Roma , Velehrad

Maria und die Kirche , 1962

Čtivous
Čtivous
04.03.2024 5 z 5

Jedna z nejkrásnějších a nejhodnotnějších mariánských knih v češtině. V podstatě přináší svědectví církevních otců, tj. autorů prvních staletí křesťanství, o Panně Marii, zejména ve vztahu k Církvi, neboť tito autoři Pannu Marii považovali za ikonu Církve. Kniha je bohatá na přímé citace otců a vhodná jak k teologickému rozvažování, tak k osobnímu rozjímání nad postavou Matky Boží Panny Marie a její velkou důležitostí v křesťanství. Chtělo by to víc Huga Rahnera v českém jazyce!

teologie katolická církev duchovní život církev Panna Marie mariologie eklesiologie

Hugo Rahner
německá, 1900 - 1968
2004  92%Ignác z Loyoly
1996  96%Maria a církev
2012  100%Ignác z Loyoly a dějinné pozadí jeho spirituality

Kniha Maria a církev je v