Margaret Mitchellová & John Marsh: jejich love story na pozadí románu Jih proti Severu https://www.databazeknih.cz/img/books/71_/71787/bmid_margaret-mitchellova-a-john-marsh-j-G1T-71787.jpg 5 7 3

Životopis autorky románu Jih proti Severu a jejího manžela - redaktora knihy, příběh jejich pozoruhodného manželství

Literatura naučná , Biografie a memoáry

Vydáno: , Jota

Margaret Mitchell & John Marsh: The Love Story Behind Gone With The Wind , 1993

Pablo70
03.02.2021 4 z 5

Znáte přísloví: Když máš talent, tak se neubráníš?
Autorka začala "psát příběhy, jakmile jen byla schopna udržet tužku a spojit písmenka ve slova. Nečekala na to, až bude znát pravopis. Příběhy se v ní tvořily příliš rychle. Jakmile dokončila jeden, začala další." Takhle na ni vzpomínal její bratr.
Kdo to má podobně?
Čtení a psaní byly dvě činnosti, které v ní matka podporovala. Mitchellovi byli čtenáři a jejich domov byl plný knih a časopisů. Páni, jako bych přišel k nám domů (jen těch časopisů nebylo tolik, protože jich za režimu moc nevycházelo, alespoň takových, co se dají číst...)!
"Čtení probouzelo její představivost a inspirovalo ji k psaní her a povídek do malých školních bloků, které jí matka koupila. Její první povídky jsou psány tužkou širokými, zřetelnými písmeny, ty pozdější psala inkoustem. Obaly některých těchto knížeček, které nebyly větší než 10 x 12 centimetrů, jsou svázány tkanicí a ilustrovány autorčinými kouzelnými kresbami tužkou."
Moc krásné!
V knihovně mé maminky byly i dva svazky Jihu proti Severu a Severu proti Jihu zdobené vlajkami Unie a Konfederace. Velké lákadlo!
Samotná kniha The Love Story Behind Gone With The Wind vám přinese poutavou četbu, nikoli však úplné potěšení, protože je tištěna na špatném recyklovaném papíře a můj výtisk je už zcela rozpadlý (špatná vazba).
Odváti větrem se stalo opravdovým hitem a jeho autorka celebritou: "Přijetí, jehož se románu zatím dostalo, překonává nejen naše očekávání, ale i to, o čem se nám mohlo zdát v těch nejbláznivějších snech." (John Marsh své matce, 26.června 1936)
A ještě něco: přečtete si, jak velká byla pomoc nadané spisovatelce od jejího manžela, který s ní byl "celou svou duší, s chladným úsudkem a tichým obdivem".
Samotnou knihu pak drží pohromadě "jednoduchost, věrnost a láska".
Podporujte se navzájem!

Jája92
30.12.2020 5 z 5

Velmi obsáhlá publikace o jedné z nejznámějších spisovatelek a jejím obětavém manželovi, jenž popisuje podrobně život obou před napsáním Jihu proti Severu i po něm.

Venezia
30.05.2013 5 z 5

Povinné čítanie pre fanúšikov knihy Odviate vetrom / Jih proti severu. Pútavo napísaná biografia, číta sa ako román. Vo filme A Burning Passion: The Margaret Mitchell Story z roku 1994 hrá Shannen Doherty.

zfilmováno spisovatelé

Autorovy knížky

Marianne Walker
americká, 1933
1994  97%Margaret Mitchellová & John Marsh: jejich love story na pozadí románu Jih proti Severu

Kniha Margaret Mitchellová & John Marsh: jejich love story na pozadí románu Jih proti Severu je v