Přiznat vinu

Jedné deštivé červencové noci roku 1996 mizí v Praze beze stopy mladá žena. I přesto, že se okamžitě rozbíhá intenzívní pátrání, není nalezena jediná indicie, která by k ní policii přivedla. O dvaadvacet let později jiná žena podléhá zákeřné nemoci a její beznadějný stav vyprovokuje k činu muže, který ví, co se té dávné deštivé noci událo. Pravda, jež vyplouvá na povrch, s sebou však nepřináší úlevu a vykoupení, nýbrž jen další bolest a několik podob smrti....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/402127/priznat-vinu-idI-402127.jpg 4.3189

Novinář Marek Vráz 1.

Detektivky, krimi, Thrillery, Literatura česká
Vydáno, Kalibr

Kniha Přiznat vinu

brabofka

Je to stejné jako když jsem začínala se sérií Miko Syrový. Rozjezd se táhne, odskakuje a místy jsem měla pocit, že mě to nebaví a jdu od toho. Nicméně síla zvědavosti převládla. Po skoro 1/3 knihy se děj najednou zázrakem rozjede a už to frčí. Poslední třetina knihy se posune do současnosti a tam už to jede z kopce. Budu věřit, že i v dalších dílech se autor opět dostane na svojí vlnu. Že stejně jako u Mika se musí nejdřív naučit žít s hlavní postavou a úhlem pohledu. Přeci jen čerpá z osobních zkušeností, a těch asi moc jako novinář nenabral. Určitě půjdu na další díl. Autora MG mám ráda.

Harmonika_one

Po přečtení série s Mikem jsem se hned pustila do prvního dílu nové série s Markem Vrázem a to byla chyba. Je totiž těžké si hned oblíbit nového hrdinu. V první půlce knihy mě totiž víc zaujal detektiv Malík než novinář-elév Marek/Terence.
Přestože první půlka knihy byla zajímavá například co se týče pohledů do začátků novinařiny, návrat do 90. let mě moc neoslovil, přestože si Makarenu moc dobře pamatuju. :-) Druhá polovina knihy už byla mnohem zajímavější a odhalení překvapivé až děsivé.
S hodnocením si tentokrát nevím rady. První půlka knihy mě příliš nebavila, zatímco druhou jsem zhltla. První díl série se vždy obtížně hodnotí a tomu všemu pořád v hlavě Mika. Musím si dát od Goffy chvilku pauzu, abych měla pro nového hrdinu/novou sérii čistou hlavu. Protožeaktuálně jsem si z knihy na zadek teda nesedla. A není to tím, že by autor neuměl psát, chyba bude na mé straně z výše zmíněných důvodů.

markej

Autora jsem vůbec neznala a objevila ho na Databázi knih s tím, že jeho knihy jsou velmi dobře hodnocené a od roku 2013 vydal přes deset titulů. To mě zaujalo, a chtěla jsem tedy vyzkoušet, jaké tyhle detektivky jsou. Začala jsem novou sérií, s investigativním novinářem Markem Vrázem v hlavní roli, a zklamaná nejsem. Není to tedy nic, co vám v paměti zůstane extra dlouho, ale prostě dobře napsaná detektivka, tentokrát o zmizení jedné dívky. Protože mě baví série s jednou hlavní postavou, u níž můžu sledovat vývoj jejího osobního života, chystám se přečíst si i autorovy další knížky... :-)

akcive11

Příběh je suchý, nezáživný, až s jeho koncem přichází děsivé odhalení.
Jsem fanynkou série detektiva Mika Syrového. Bohužel ostatní příběhy mě nijak nenadchly.
Moje 13tá přečtená kniha od autora. Tentokrát 13 nebylo šťastné číslo.

orinka3

Průměrná, ale dobře čtivá detektivka. Taková jednohubka do čekárny, na jedno líné odpoledne doma. Nic převratného, je to i sonda do svědomí pachatelů a knížka se dotýká i nevyřešeného případu před lety, než se stal tento nový.

i.stefany

První příběh s novinářem Markem Vrázem. Bála jsem se, jaká bude nová řada, když ta s Mikem byla prostě dokonalá. Už se nebojím. Bude to stejná paráda nebo ještě lepší. Skoro jsem již zapomněla, jak moc dobře se čtou knihy Martina Goffy a jsem moc ráda, že jsem měla zase možnost si to připomenout. Moc se těším na další díly a doufám, že jich bude hodně!!!

Bee240

Další knihu tohoto roku mám přečtenou a tentokrát jsem četla českého autora... tento rok jsem se rozhodla číst i českou literaturu, protože ohledně našich knih jsem teda dost pozadu.
Kniha byla napsaná stylem starých detektivek, alespoň mě to tak přišlo. V této knize oproti jiným detektivkám nečekejte žádné zvrácenosti ani psychopatického vraha - hlavním tématem je zmizení mladé ženy která se ztratila v roce 1996 - a přesně v tomto roce se odehrává většina příběhu. Seznámíme se zde s mladým začínajícím novinářem Markem Vrázem kterému v práci nikdo neřekne jinak než Terence a dělá tam takovou holku pro všechno.
Jeho první novinářský příběh je právě o Sáře - dívce která se ztratila a kterou znal, i když jen povrchově.
Při čtení nás provede svým pátráním po pravdě a seznámením s detektivem Malíkem.
Samotné zmizení má kolem sebe dost nejasností a chvílemi to vypadá že se policie jen honí od čerta k ďáblu....po nějaké době se příběh přesune do roku 2019 a tady po x letech opět přichází na scénu teď už ostřílený novinář Vráz. Událost z roku 96 vezme nečekaný směr a pravda se ukáže najevo po hodně dlouhé době.
Popravdě jsem byla velmi překvapena jak to celé dopadlo a čekala jsem že budu číst o vyšetřování a nakonec se dostaneme k rozuzlení...tady to bylo ale jinak máme tu případ který pak najednou jakoby končí, ale dostaneme se o několik let dopředu a tam se stane to hlavní a celý případ může být konečně uzavřen.
Tři hvězdy dávám z důvodu že by určitě stálo za to dát případu více prostoru a kniha by mohla mít klidně více stran.

ivoiro

Úžasná kniha, která si zaslouží daleko víc hvězdiček, než pět. Vše je vyprávěno tak, že se člověk ponoří do příběhu a kniha ho nutí číst dál a dál až do konce.