Marcy a hádanka od sfingy

Marcy a hádanka od sfingy https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/401872/bmid_marcy-a-hadanka-od-sfingy-4a3-401872.jpg 4 37 5

Milá čtenářko, milý čtenáři, když zvedneš v noci hlavu, zjistíš, že obloha je plná zářících zvířat. Ale víš, kdo je na tmavém nebi pastýřem? Malá Marcy je dcerou věhlasného dobrodruha Artura z rodu Brownstonů, známého svou neohroženou povahou. Když ten však zmizí v Egyptě, místě plném kouzel a starodávných bohů, musí Marcy proniknout na sluneční bárku a odletět ke sfinze, která jí dá zapeklitou hádanku. Jenom tehdy, když ji rozluští, shledá se znovu se svým tatínkem. Vydej se na dobrodružnou cestu, setkej se s egyptskými božstvy a pronikni do podsvětí této tajemné země. Budeš mít tu nejlepší průvodkyni - malou holčičku, jež sama poznala, že statečnost není výsadou silných, ale těch nejmenších, kteří dokážou svůj strach překonat.... celý text

Romány , Pro děti a mládež

Vydáno: , Paseka

Marcy and the riddle of the Sphinx , 2017

Karcoolka2210
Karcoolka2210
10.11.2022 4 z 5

Aj táto kniha bola super. Krásne kresby, príbeh aj o prekonávani strachu aj starovekom Egypte. Mne sa teda táto séria páči :)

bea.mari
bea.mari
23.10.2022 5 z 5

Je to hodně zajímavé. Naučila jsem se třeba, kdo je bohyně noční oblohy nebo kdo to byl Bastet.

annes
annes
02.03.2020 4 z 5

Když už jsem znala Artura sáhla jsem po Marcy automaticky v knihovně a určitě to nebyla chyba. Krásná kresba i ponaučení o strachu. Možná ideální pohádka pro děti na tábor před hlídkou :-))

Isew
Isew
28.05.2019 3 z 5

Málo textu, hodně obrázků. Ideální k četbě menším dětem, kteří se příjemnou formou seznámí se starověkým Egyptem. Samozřejmě tato kniha nemůže být informačně nabytá, přesto mi chyběla nějaká opravdu základní informace, na které by mohl být příběh vystaven. Takto se vozí pouze po povrchu atraktivní Sfingy, ale dle mého názoru, nepřináší nic navíc. A že by se dalo. Pro menší děti - tak od tří let.

pista53
pista53
14.02.2019 4 z 5

Krásná kniha pro malé děti plná úžasných ilustrací, ve kterých je spousta detailů, vychytávek a skrytých maličkostí, které děti tak rády luští a prohlíží. Určitě se k ní budeme vracet, protože jsou tam i zajímavosti ze starého Egypta, které se dětem můžou s přibývajícím vysvětlovat. Zkrátka dobré čtení pro vnímavé děti.

2018  77%Artur a zlaté lano
2019  89%Myšák jménem Julian
2019  84%Marcy a hádanka od sfingy
2018  87%Tajemství černé skály

Kniha Marcy a hádanka od sfingy je v