Spící král

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Marcus Corvinus si opravdu nemyslí, že je jeho otčím vrah. Priscus by neublížil ani mouše. Ale byl přištižen u těla s vražednou zbraní v ruce, takže prokázání jeho nevinny bude velkou výzvou. Tak si Marcus prázdniny nepředstavoval.... Zavražděný měl hodně nepřátel, mezi nimi i podváděného manžela. Marcus se jako obvykle neobejde bez vědomostí své krásné ženy Perilly, ale i přesto se před odhalením vraha vydá po několika falešných stopách....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/98_/9840/big_spici-kral-bbG-9840.jpg 4.313
Série:

Marcus Corvinus 5.


Žánr:
Literatura světová, Detektivky, krimi, Historické romány

Vydáno: , Perseus
Originální název:

Old Bones, 2000


více info...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Spící král

soukroma
24.09.2020

Sarkastické, venkovské, komplikované: čtivá detektivka z vinařské zemědělské oblasti poblíž Říma, aneb jak to chodilo mezi sousedy vinaři (starý Řím se od dneška asi ani moc neliší). Žádná politika a prakticky skoro žádné Město.
Nesmírně komplikovaná zápletka, kterou Marcus Corvinus rozplétal na mnoho důkladně popsaných pokusů, až teprve ten poslední - konečně objasňující i volbu titulu v českém překladu (orig. Old Bones, nad čímž jsem se pozastavovala) - byl správný. Ovínění (Markovo) se mi líbilo, méně pak jeho neustálé kámo a dámo...

"S mrtvými si člověk nezahrává, to ví každý. Ti mizerové mají svoje způsoby, jak vám to vrátit, a nejednají v rukavičkách."

braunerova
20.05.2017

Klasická antická detektivka. Tento díl není založen na žádných historických hypotézách jako Seianus nebo Germanicus. Navíc jsem už alergický na to oslovení "kámo", musím si dát od Wisharta na chvíli oddych.