Nomád

Nomád https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/354140/bmid_nomad-cAK-354140.jpg 4 274 70

Nomád série

Výbušný špionážní bestseller Sundy Times pro všechny, kdo si oblíbili thriller Já, Poutník. Najdi pravdu dřív, než najdou tebe. Centrum Barcelony ochromil teroristický útok. Na severu Francie byla rozprášena elitní jednotka tajných agentů. Ve vyprahlé poušti stojí děsivý ústav pro sirotky. A uvnitř MI6 se skrývá zrádce… Jen jeden muž dokáže odhalit, co všechno je za tím – pokud zvládne zůstat tak dlouho naživu.... celý text

Literatura světová , Romány , Thrillery

Vydáno: , Knižní klub

Nomad , 2016

Dymond
26.06.2018 2 z 5

Čekala jsem víc...

hankapimi
14.06.2018 2 z 5

Knížku Já, Poutník, o které se zmiňuje upoutávka, jsem zhltla velmi rychle a byla z ní velmi nadšená. Na Nomáda, na ten "výbušný špionážní thriller" jsem byla natěšená a zpočátku i spokojená. Posléze rozpačitá neskutečným a neuvěřitelným štěstím hlavního hrdiny a postupem času jsem se přistihla, že se při čtení pobaveně usmívám v očekávání dalšího šťastného hrdinského kousku Marca .... Ovšem lidské bomby, ty mne budou pronásledovat v myšlenkách ještě hodně dlouho, tady přestává veškerá legrace !

hanap
24.05.2018 4 z 5

Kniha se mě líbila, má sice slabší mista a hlavni hrdina má vic životů než kočka, ale dobrý.

Mug
21.04.2018 3 z 5

Tato kniha pro mě byla zajímavá na začátku a to svým divokým tempem, které mě bavilo. Postupem času jsem se ale začala nudit a louskala stránky už jen z povinnosti. Nekritizuji nesmrtelnost hlavního hrdiny, je to přece jen smyšlený příběh a v takových se smí všelicos, ale v konečném důsledku mi kniha přišla jaksi prázdná. Nic nového, nic co bych už nečetla. S Já, poutník nesrovnávám, nedá se. Tři hvězdy.

lenka.g
31.03.2018 4 z 5

Tak jo, je to trošku pohádka pro dospělé, hlavní hrdina je superman křížený s Mirkem Dušínem, postav je v románu jak na orloji a Já, Poutník je o level dva výš, ale přesto je to čtivý román, který fanoušci akčních thrillerů ocení. Já rozhodně přečtení nelituji a jsem zvědavá na pokračování.

EricNor
25.03.2018 4 z 5

Autor priznava inspiraci Flemmingem, Ludlumem a Clancym. Roman je srovnavan s Poutnikem, jenze jeho kvalit nedosahuje. Napinave to je, zajimave jsou pasaze, kdy kdy muzeme nahlednout do dusi teroristu, ale skutecne tak přemýšlí? Hrdina knizky je vskutku superman, ktery ma spoustu stesti a preji mu veskere myslitelne nahody. Stretava se jak se svym byvalym zamestnavatelem, tak s obdobou Al kajdy, nechybi CIA a dve soukrome organizace s odlisnymi zajmy. Mark Dane se ocita nekde mezi nimi a musi se velmi snazit, aby se zachranil, ocistil a pomstil. Hromada klise, lec v dobre forme.

oleg
23.03.2018 5 z 5

Pro mě velice čtivé,napínavé a mohu říci,že určitě se to vyrovná Já,poutník.Taky jsem to měla bleskově přečteno.Nenechte se odradit zápornou recenzí.......

Zuziiik
13.03.2018 3 z 5

Může obsahovat SPOILER.No, co říci. Jako fanoušek Poutníka jsem trochu zklamaná........tento příběh je sice drsný a krutý, ale není uvěřitelný......tedy konkrétně neustálé Marcovo štěstí, díky kterému nezemřel už na prvních 30 stranách.......a na dalších 50 stranách....a tak dále.........tohle mne asi štvalo nejvic.......

Jamilily
05.03.2018 2 z 5

Zklamání, dlouhé popisy, pro mě naprosto nesympatičtí hlavní hrdinové, nedokázala jsem mít ráda nikoho z nich. Bavily mě snad jen scény z centrály MI6 (připomínalo mi to seriál Noční recepční) a ještě možná střední pasáž knihy. Čekala jsem tedy větší nářez.

kikies
23.02.2018 4 z 5

Slušné, lehký nadprůměr. Téma zajímavé a aktuální, akční děj, atraktivní postavy a prostředí, perfektní záporák a dostatečně pošahaný plán na teroristický útok. Jen ten hlavní hrdina je opravdu až moc dokonalý a nesedne to k němu...

Milonak
19.02.2018 3 z 5

Na to, že má kniha 560 stran, tak udržela moji pozornost až do konce, což u takto dlouhé knihy je v mém případě dost problém. Ale bylo to spíše ze zvědavosti, jak to celé dopadne. První čtvrtina skvělá, celkově první polovina velice zajímavá a čtivá. Čtivost se nevytrácí ani ve druhé polovině, ale hlavní hrdina se bohužel co chvíli mění v mix Jamese Bonda a Ramba, což absolutně devalvuje předchozí text a dost mně to pokazilo dojem z knihy. Těch náhod a "dokonalých kousků" nejen ústřední postavy je prostě na můj vkus až moc. Dávám 70%.

trudoš
15.02.2018 4 z 5

Poctivý a nekompromisní thriller v tradici Gradyho Šesti dnů Kondora, s notnou dávkou hi-tech udělátek. Nebo jinak - takový mladší Tom Clancy, jen irští teroristé byli nahrazeni arabskými. A přestože by to mohlo svádět k patosu a holedbání se vlastní spravedlností, James Swallow k celé problematice přistupuje poměrně střízlivě. Dost možná proto, že je Brit.
Každopádně zápletka je fajn, snad jen zbytečně nafouknutá. Nicméně autor příliš nevybočuje z kurzu, který nastavili Tom Cain či Andrew Britton. Přesto mi přišel daleko čtivější a uvěřitelnější. Teda opomenu-li fakt, že jeho hrdina prochází akčním vývojem jako pověstný nůž máslem, ačkoliv nejde o školeného operativce. Náhoda je blbec, ovšem zas tak velký ne. V zásadě mám ale vlastně pouze jedinou výtku, kterou bych směřoval na tvůrčí neochotu změnit pravidla hry a pokusit se čtenáře překvapit něčím novým. Protože i když má Swallow vymazlený způsob, jak spáchat teroristický čin, zbytek je obyčejný - dobří jdou po těch zlých a hotovo.

dan3091
06.02.2018 5 z 5

Právě jsem ho dočetl. Musím uznat, že Poutník byl vskutku lepší dílo, ale mnohokrát jsem se v něm ztratil a odložil jeho čtení o delší čas, trvalo asi rok než jsem ho dočetl. Oproti tomu Nomád mi zabral cca. tři týdny. Přijde mi mnohem svižnější a akčnější kdy se neustále něco děje. Terry Hayes při psaní Poutníka zacházel mnohdy do přílišných detailů a o postavě nebo okolí jste věděli pomali první a poslední. Což u Nomáda není zase tak podrobné. Například nikdy jsem se nedozvěděl co vlastně Lucy provedla. Každopádně kniha povedená a určitě doporučuji k přečtení.

Sigricka64
27.01.2018 1 z 5

Vydavatel se nam snazi namluvit, ze tahle knizka patri k dobrym az vynikajicim spionaznim romanum, ale to je lez. Chapu, ze se snazi pritahnout ke knize zajem, ale kdyz jsem po 20 nebo 30 strankach poznala, ze autor napsal slataninu a cesky vydavatel ji jeste "vylepsil" spoustou preklepu, totalne me to nastvalo! Tak moc se nema lhat ani v reklame!

Valdora
26.01.2018 4 z 5

Četla jsem knihu Já, Poutník, a tak jsem očekávala něco podobného. Svým způsobem kniha byla psána podobným stylem, ale Poutník mne tehdy uchvátil mnohem více...Ale což o to, bylo to akční, napínavé, čtivé. A jak už tu bylo ne jednou uvedeno, hlavní hrdina byl jak James Bond, měl devět životů jak kočka a dostal se z každé polízanice...Otevřený konec naznačuje možné pokračování, tak to bych si taky ráda přečetla.

holkamodrookata
19.01.2018 5 z 5

Kdy knihu Nomád rozhodně číst
-baví vás špionážní thrillery
-milujete Mission Imposible
-četli jste a líbila se vám kniha Já, poutník

Kdy knihu Nomád rozhodně nečíst
-máte panický strach z teroristických útoků
-myslíte si, že tajné služby pracují pro dobro všech a agenti jsou čestní lidé
-věříte tomu, že všichni uprchlíci jsou hodní a zaslouží si pomoct

Metroušek
19.01.2018 4 z 5

Velice slušný akční thriller, odehrávající se v současnosti a reflektující ohrožení západní civilizace islámským terorismem. Kniha sice nemá ten těžko definovatelný, ale přítomný přesah, jaký mívají knihy nejlepších autorů žánru v čele s Forsythem, a také hlavní hrdinové musí projít více akčními řezačkami než bylo nutné a přiměřené, ale s tím se musí v tomto žánru počítat, a autor jistě při psaní pošilhával ke zfilmování příběhu. Jinak je kniha zajímavě a svižně psaná, a má krásnou, přitažlivou obálku. Tak uvidíme, kam nás další dva díly zavedou. Nějak si to čekání na první podařený thriller o Islámském státu musíme krátit, že?! (:-)

pobijecmuch
18.01.2018 5 z 5

Tak tato kniha určitě nebude pro čtenářky intelektuálky, které večer chodí do postele se sebranými spisy Václava Klause, ani pro čtenářky romantičky, které bez své oblíbené Harlekýnky nejdou ani na rande. Čtení je spíše pro pořádné chlapy a ženy. Je to prostě perfektní čtení, s pořádnou akcí od začátku, až do konce. Jasně, možná místy trochu přitažené, ale to nikomu nebude vadit. V knize nechybí kladný sympatický hrdina, který bojuje proti všem, proti tajným službám, pašerákům zbraní, ale hlavně proti islámskému terorismu. Kniha patří do série - Marc Dane, která má k dnešním dni tři díly a doufám, že Knižní klub bude ve vydávání pokračovat. Knihu doporučuji a na srovnávání s nějakým Poutníkem kašlu. Tato kniha má prostě ty správné gule.

Hella
11.01.2018 4 z 5

Za mě dobrý! Dokonce bych se - narozdíl od jiných zdejších hodnocení - nebála přirovnávat ji kvalitou k Já, Poutník.
Jediná výhrada - takhle šíleně těžká kniha se opravdu vleže hodně špatně drží!

astra3
08.01.2018 4 z 5

Kniha je velmi čtivá. Občas jsem měla pocit, že čtu Jamese Bonda. Hlavní hrdina měl nejmíň 9 životů.