Hacker

Hacker https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/404508/bmid_hacker-2Sw-404508.jpg 4 100 39

Nomád série

Britský tajný agent Marc Dane, hrdina napínavých špionážních thrillerů, mezinárodních bestsellerů Nomád a Exil, se tentokrát pustí do své nejděsivější akce. Strašlivá hrozba z hlubin temné sítě digitálního zločinu. Zničující zrada v jádru skrytě operující úderné síly. Smrtelně nebezpečná honba na hackerském bojišti. Nemilosrdná teroristka dychtící po pomstě. Zničující útoky po celé planetě. Marc Dane musí nasadit veškeré své schopnosti a vynalézavost, aby vypátral záhadnou postavu – ženu známou jako Madrigal, jejíž tvář nikdo nezná. Dříve než uvrhne svět do války.... celý text

Literatura světová , Romány , Thrillery

Vydáno: , Kalibr

Ghost , 2018

kuky921
20.06.2023 3 z 5

První knížka od tohoto autora - děj má spád, ale po další knížce od stejného spisovatele asi nešahnu.

technik1965
05.06.2023 3 z 5

Celkom fajn pokračovanie série

TeaPeter
29.01.2023 4 z 5

Když jsem se otřepal z toho, že postava, podle které se kniha jmenuje, zemřela hned v první kapitole, tak jsem se celkem rychle začetl. Občas jsem se zadrhl na katastrofálních překladech technických pojmů, ale to naštěstí nevadilo, protože na nich děj nestál. Možná ani autor není v technice až tak zběhlý, takže do toho moc nezabředával. Konec byl už dost na hraně - bylo zřejmé, že kladní hrdinové mají nejméně o 3 litry krve více než ti záporní. A to nemluvím o pevnosti kůže a tvrdosti kostí... Je těžké je byť jen škrábnout. Hlavní záporačka pak zahynula tak náhle, že její motivy k celé té obrovské akci se ani nevysvětlily.

jakub2418
16.10.2022 5 z 5

Tohle já můžu…nenáročná jednohubka.

posvicmichal
19.08.2022 3 z 5

Navzdory tomu, nebo možná právě proto, že jako programátorovi je mi téma blízké, mě tenhle díl bavil nejméně. Nejspíš proto, že jsem očekával víc hackování a méně střílení, kterého tady bylo snad pocitově ještě víc, než v předchozích dílech už od samého začátku. Z mého pohledu, méně je někdy více a kdyby tam té bojové akce bylo o trochu méně, možná by tolik nevyplouvala na povrch podivná nesmrtelnost Marca Dana a jeho superschopnost v každé místnosti najít nějakou zbraň na blízko, kterou může praštit nepřítele. Ale hlavní zápletka jako taková podle mě nebyla špatná, čtvrtý díl si určitě příležitostně také pořídím.

bbara155
16.02.2022 3 z 5

To je tak šíleně akční... :-D

mybrave
29.01.2022 4 z 5

Odpočinková kniha. Chvíli mi trvalo než jsem se začetl, ale závěr měl příjemný spád a chtěl jsem číst dál a dál. Šlo o příběh dobra a zla v moderním kabátku. Hlavní hrdinové snaží zastavit zlou hackerku Madrigal. V průběhu se odhalí detaily motivace pro teroristické útoky. Postavy jsou věrohodně vykresleny, ani hlavní hrdinové nejsou úplní klaďáci.
Autor také poukazuje na možnost zneužití technologií v dnešní přetechnizované době, kdy je více a více komplexních systémů řízeno počítačem.

iceVS
26.12.2021 5 z 5

Nemůžu jinak než plný počet.
Dost často jdu proti proudu a tady se to potvrzuje. Mě osobně tenhle díl zatím bavil nejvíc z celé série. Jednoznačně proto, že tam není neustále řešen problém jiných náboženství, jiných pohledů na svět, nenávist z víry. Tady je to čirý zločin a mamon.
A kupodivu ano, potkala jsem se asi s šesti gramatickými prohřešky, což mě překvapilo, v předchozích dílech jsem si ničeho podobného nevšimla.
Jediný, co mě dost rozčiluje - napříč celou sérií - je fráze, že poté, co byl dotyčný zasažen kulkou, tak na jeho hrudi rozkvetl rudý květ. Tahle poetika tedy vážně ne.
Těším se na další díl.
Fakt že jo :-)

AlexandraBane
07.12.2021 2 z 5

Tak tenhle díl mě vůbec nebavil

berry1009
28.09.2021 3 z 5

Knihu jsem si vybral jako dovolnekové čtení, nicméně nakonec trvalo mnohem delší dobu, než jsem knihu dočetl. Nikdy se mi během čtení nepovedlo začíst pořádně, chybí nějaké strhující části. Jedná se o vcelku průměrnou knihu.

rm
29.06.2021 4 z 5

No, mám trochu rozporuplné pocity. Knihu jsem četl trochu déle, než je u mě zvykem. Možná je na vině hezké počasí :-)
Kdosi tu píše, že hrdinové mají všechny možné schopnosti - mě to naopak připadá, že jich mají hrozně málo, a přesto se jim to nakonec "nějak" podaří, tak trochu náhodou.
Tak jo, přečtu si i další díl ;-)

SoňaKábová
13.06.2021 2 z 5

Nedočetla jsem, absolutně se mi nešlo začíst, takže jsme po 150 stránkách odložila. Za mě nic moc bohužel

iveta3689
12.03.2021 3 z 5

Nějak jsem se nemohla začíst, styl byl trochu kostrbatý. Nijak věrohodný děj, ale to se asi u tohoto žánru čeká. Hrdinové jsou nesmrtelní, to už je trochu klišé. Celkově průměrná, zapomenutelná kniha.

Milonak
28.01.2021 1 z 5

Celkem čtivě napsané, ale ten obsah... Neuvěřitelně přeplácané, doslova hloupě vykonstruované a co mě absolutně štvalo - hlavní hrdinové Marc a Lucy jsou nesmrtelní a navíc geniální s neuvěřitelným množstvím znalostí a dovedností s přesahem prakticky do čehokoliv. A stejnými vlastnostmi disponují i jejich protivníci. Sečtěte si Ramba, Bonda, detektiva Klubíčka a několik dalších hrdinů, pak to vynásobte deseti a výsledkem jsou Marc + Lucy. Všeho moc škodí a tady je to dosažené do absurdna. Posledních cca 60 stran jsem četl celý týden, nebyl jsem prostě ochoten a schopen naráz překousat to obrovské množství absurdit a pitomostí. Četl jsem dříve i Nomáda a mělo mě to varovat - Swallowova četba nebude pro mě. Pane Swallow - sbohem, loučím se 1*.
Dost přesně knihu vystihuje recenze Metrouška: "Třeba je to jen "jakoby" vrcholný thriller, a uvnitř prázdno. Líbivé, avšak plytké a bez duše."

MichalM398
14.12.2020

Ze všech dílů tenhle nejslabší ale i tak mě to bavilo.Navnadilo mě pokračování na konci knihy snad se dočkáme překladu

veverrka11
30.10.2020 4 z 5

Knížka má stejně jako její předchozí díly spád, akci a nápad. Trošku mi vadily časté překlepy.

pobijecmuch
10.10.2020 5 z 5

Já jsem žádný problém s touto knihou neměl. Kniha má akci, a hlavně spád. To co jsem od ní očekával jsem dostal. V poslední době byly vydány daleko horší knihy, které si hrajou na nějaké thrillery, a zatím je to jen literární brak.
Někdo tady napsal, že název knihy je zavádějící, protože s hackerstvím to moc společného nemá. Nevím co čtenář od knihy očekával, ale celá pojednává pouze o hackerech. Pokud si myslí, že by tam mohlo být popsané více nějakých podrobných triků a způsobů prolamování internetové sítě, tak by potom už to nebyl thriller, ale odborná publikace literatury PC.
Takže za mně s knihou absolutní spokojenost a doufám, že se vydavatelství Kalibr brzo vydá další díl této série.
Protože se to dobře četlo, tak dávám plný počet.

CharlesWard
10.10.2020 2 z 5

Stejný problém jako u Exilu.

Jamra
23.07.2020 3 z 5

Asi jako zapadá do série, díky bohu, že už je to xx stránek kratší. Obsah je tento politicko-váležní styl čtení docela fuška.

mfanta
22.05.2020 1 z 5

Průměrná akčňárna. Nedostatečně propracované a věrohodné postavy.