Marakéš. Šicke me naše!

Marakéš. Šicke me naše! https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/436635/mid_marakes-sicke-me-nase-6dG-436635.jpg 4 10 4

Prvý zväzok súborného diela predčasne zosnulého talentovaného autora Václava Pankovčína obsahuje poviedky zo začiatku 90. rokov, ktoré mu vyšli v prvých dvoch knihách „Asi som neprišiel len tak“ a „Marakéš“. Sú doplnené o nové, doposiaľ nepublikované texty z pozostalosti.

Zuzulet15
20.12.2022 4 z 5

Magický realizmus po východoslovensku funguje! A aj vtipné to bolo. Napriek tomu, že nie som poviedkový typ, toto ma bavilo. Teda až na prostrednú časť. A myslím si, že kniha by mimo hraníc Slovenska nebola pochopená, je to dosť lokálna záležitosť.

netopýr088
06.05.2022 2 z 5

Niekto mi túto knihu vychválil, až som asi nadobudol prehnané očakávania, o to väčšie bolo moje sklamanie...magický realizmus by to mohol byť, ak by situácie autor nehnal až do absurdna...keby to len tak okorenil po troche, takto mi ostalo len záhy pálenie. Niektoré poviedky sú len také kvákanie, v zmysle: nič sa nedeje, poďme fajčiť do sena! Neuchvátilo.

lusila
29.12.2020 5 z 5

Tak od srdca som sa nezasmiala už dlho. Vtipné situácie, niektoré pretkané magickým realizmom , zvláštne, no uveriteľné postavy a tie mená... V každej dedine je nejaká"baba Peťova" , či "pan Salamaha". Ja si tiež spomínam na pár svojských ľudí z prázdnin u deda, neďaleko Marakéša.

MichalPuchovsky
28.06.2020 5 z 5

Hravé poviedky plné jemného humoru a fantázie. Ak si východniar, alebo máš odtiaľ aspoň rodinu, tak je Marakéš povinnosť. Jedna z top 5 slovenských kníh žánru "anasoftlitera", ktoré som doposiaľ čítal.