Prozření Mary Dyerové

Prozření Mary Dyerové https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/139553/bmid_mara-dyerova-prozreni-mary-dyerove-9a3-139553.jpeg 4 340 65

Mara Dyerová série

Když se Mara Dyerová probudí jednoho dne v nemocnici a vůbec netuší, jak se tam dostala, má pocit, že život už nemůže být podivnější. Může. Věří, že za nehodou, při které zemřeli její přátelé, musí být něco víc. Nemýlí se. A po tom všem, čím si prošla, nevěří, že by se mohla ještě někdy zamilovat. Plete se.

Romány , Fantasy , Dívčí romány

Vydáno: , Brio

The Unbecoming of Mara Dyer , 2011

Nicol González
27.10.2014 5 z 5

Když jsem začala číst knihu, tak jsem moc toho neočekávala. Prvníma kapitolama jsem se prokousávala, ale pak už jsem knihu hltala. Nevím co se mi na tom nejvíc líbilo, možná snad to, že Mara se chovala takovým přirozeným způsobem. Jinak i ostatní postavy byly celkem dobrý, no jo, a hlavně Noah :3
Jinak určitě knihu všem doporučuju!!

katerinad
15.10.2014 4 z 5

na začátku kniha byla hr hr, což tak nevadilo protože šlo o postupné odkrývání toho co se stalo, kniha se mi líbila, hodně dobře se četla, halucinace, které Mara měla byli skvěle napsané, jen konec a Noahovo odhalení mi trochu zkazilo dojem, ale druhý díl si určitě přečtu

tynkaiscrazy
23.09.2014 5 z 5

Pořád si všichni myslíte, že dokonalá kniha neexistuje? Pojďme si o tom povídat, až si přečtete Maru Dyerovou.

Já jsem tuto knihu dočetla někdy v únoru tohoto roku. Následovalo obrovské pátráni po druhém díle a nyní jsem ve fázi, kdy mě ubíjí myšlenka, že se závěrečného dílu dočkáme až v létě příštího roku. Nejlepší by však bylo, kdyby byla série nekonečná, jenže co si budem povídat, stejně nás všechny moc zajímá, jak to celé dopadne.

Vyjádřím se spíše jen k mým dojmům, o čem kniha je máme uvedeno výše.
Co mě jako první na knížce uchvátilo, je styl psaní. Opravdu, ta kniha se čte jedním dechem, snad možná je to ale způsobeno tím, jak moc mě bavila. Jak jsem četla v jiných komentářích, kniha je opravdu jiná. Je jiná problémy, je zajímavá, napínavá a neskutečně čtivá. Spíš by se asi měla jmenovat "Co všechno jde do háje v přítomnosti Mary Dyerové,"protože Mara má fakt neskutečnou smůlu.
Víte, přijde mi zajímavé psát knihu o holce - polocvokovi. Michelle Hodkinová perfektně popisuje jaké to je mít halucinace, prostřednictvím Mary se nám nabízí myšlení paranoika. Jediný problém je však v tom, že tohle z Mary udělala situace a její vystresovaná matka, jinak je to vcelku normální holka. Teď zpět k tématu, říkala jsem, že nebudu popisovat obsah :D

Takže: knihu naprosto doporučuji, pokud vás už nudí ty knihy na jedno brdo, tohle vás opravdu poznamená.

Pedruska01
14.09.2014 4 z 5

Hnedle na úvod musím říct, že se knížka rychle a dobře četla. :) Líbili se mi kratší kapitoly, nijak předlouhle rozvlečené. Dobrý byl i samotný styl psaní - určité fráze či sprosté výrazivo mi k tomu dokonale sedělo. :D Nemůžu tvdit, že by příběh sám o sobě byl nějak špatný, to ne. Byl dobrý, ale!... Ale kolik stovek dalších mají stejné rysy? :-/ Holka se kvůli něčemu (hrozivé tajemství) musí s rodinou odstěhovat, začít chodit do nové školy, kde je nová a každý na ní kouká jak na mimoně, najde si jednoho či dva kamarády a nečekaně se zamiluje do nejhezčího a nejžádanějšího kluka, plus - nesmíme zapomenout, je tam i "královna" školy, se kterou má jistý problém. ... Mám chuť připsat "...a žili šťastně až do smrti." Bohužel, takové to prostě je.
Jenže, i přes "nudnou klasiku" to v něčem bylo jiné. To okolo, co hlavní hrdinka zažila, jak se s tím vyrovnávala, jaké měla nehody apod., to bylo "milé překvapení". Některé situace byly úsměvné a nevadila mi její agrese a chování s tím spojené. Byla vlastně neuvěřitelná, jak se třeba uměla zachovat většinou ve společnosti Noaha - rozhodně žádné klišé v podobě "já ho miluju, on mě miluje - jupí!" Musím také podotknout, že některé části jsem prostě nějak nedokázala pochopit. První neštěstí s majitelem Mabel jsem přešla, u druhého jsem se pozastavila, ale mávla jsem nad tím a ti brouci? Ještě než se k nim došlo, padly tam informace, které jsem rozhodně nečekala. Myslela jsem, že to bude román na způsobu reality, ale opak je pravdou. Nějak mi ta "fantas věc" do toho neseděla. Neříkám, že by tomu něco ubralo, jen mě to zarazilo. Co si z toho mám vzít? Jeden je za pána boha, spásu a druhej za chodící smrtku? Černá a bílá strana? Proč se jim to děje a co mají společnýho? Rozhodně v prvním díle chyběla část, kde by padla jistá vysvětlení, ale to by pak nemusely být zbývající dva, že? :D
Každopádně mě dostal ten konec, opravdu? :O Autorka mě na plný čáře překvapila (už jen to, jak popisovala vztah Mary s Judem! - to bych fakticky nečekala!) Trochu mi chybělo, jak dopadl Jamie - snad se s ním setkáme v pokračování. :) Nemůžu, ale zapomenout na samotného Noaha, že jo! :D Ten kluk se mi ze začátku zdál přesně tak, jak ho drby líčily. Nafoukanej sobec, hajzl, lajdák a holkař. Jenomže... pak se z něho vyklubal naprosto někdo jiný. :) Ty dialogy Noaha a Mary byly prostě skvělý. :D
Rozhodně si přečtu druhý díl. :) Hrozně mě zajímá, co to vlastně všechno znamená.

Teraslík
04.08.2014 5 z 5

Tahle kniha je skvěle napsaná a napínavá. Moc se těším až si přečtu další díl.

Vendelína
26.06.2014 4 z 5

Seriál Hrdinové v knižní podobě! Akorát ten styl byl trochu podobný tomu, jak bylo napsáno Stmívání, což kazilo požitek z knihy.

Jak to nejlépe popsat...? Byly chvíle, kdy mi Mara neskutečně lezla na nervy stejně tak, jak její matka, bratr Daniel, ale nakonec jsem ji docela chápala. Co si počít, když neví, co se s ní vlastně děje?
Noah je nejlepší postava knihy - charismatický mladý muž, který se ničeho jen tak nezalekne.

Měla jsem trochu problém se zorientovat, co je pravda, co je halucinace.

Konec naprosto dokonalý! Otevřený a tak dobře napsaný, že jsem musela skočit po druhé dílu.

Vcelku na mě kniha působí průměrně, hlavně stylem psaní. Jinak je zábavná, romantická, má děj a spád. Takže za mě 4*

Jo, oceňuji krásné vydání!

*Táňa*
19.05.2014 5 z 5

Ten konec.... srsly? Kde mám druhý díl?! :D

Lenka.Vílka
20.04.2014 4 z 5

Knihu jsem docetla do konce. To znamena jedine-byla dobra, tak moc, ze mi stala za trochu toho venovaneho casu. Za skvelou obalkou se schovava krasny a ctivy pribeh, ktery me posadil na zadek. Tohle je jenom zacatek neceho velkeho a ja jsem rada soucasti tehle cesty.

bookshelf
09.04.2014 5 z 5

Mara je jiná. Na začátku jsem byla trochu zmatená. Nebyla jsem si jistá, co vlastně čtu. Jestli je záměrem knihy být tajemná nebo romantická. A potom to bylo divné. Ale tak pěkně divné. Některým by asi smrt jiných lidí (nejedná se o spoiler-můžete být v klidu) nepřišla hezky divná, ale to, co se kolem Mary dělo mě zajímalo a táhlo. Přemýšlela jsem o té knize celý den dokud jsem ji nedočetla.(Samozřejmě potom ještě víc.) A také o Noahovi. Jediné, co mi na něm vadí je, že není skutečný. Michelle Hodkin jsem po přečtení Prozření Mary Dyerové zařadila na 3. místo, co se týče mých nejoblíbenějších spisovatelů. A to je co říct.

pink_ivy
27.03.2014 4 z 5

"Thinking something does not make it true. Wanting something does not make it real.” Další knížka, která už byla na mém to-read listu pěknou dobu, tak jsem se k ní konečně dostala a začetla se. Netušila jsem co čekat, ale po pár kapitolách mě to nadchlo a vtáhlo do děje. Krátké kapitoly mi vyhovují víc, děj byl zajímavý a mě to popohánělo, abych četla rychle dál a zjistila, co se to vlastně děje. Některé postavy byly zajímavější než jiné (ano, Noah Shaw mě dostal). Ovšem když jsem se dostala nakonec a přečetla si celé vysvětlení, na které jsem vlastně celou dobu čekala, nemohla jsem si pomoct, ale být mírně otrávená. Z nějákého důvodu mi to do takovéhle knížky nesedlo a trošku mi to zkazilo celkový dojem z celé knížky. Avšak rozhodně plánuju si přečíst druhý díl, protože i přesto, jsem zvědavá jak to teda bude dál. Za ten konec prostě nedám plný počet, takže 4*

alwaysbelieve
14.03.2014 5 z 5

Knížka se strašně dobře četla a je opravdu skvělá. Neuvěřitelně jsem si zamilovala Noaha. No a ten konec. Těším se, až si přečtu další díl! :)

angelbooks
24.02.2014 5 z 5

Knihu jsem hltala jedním dechem. Občas jsem se zamotala jeslti to co Mara prožila bylo opravdové nebo to byl jen přelud, ale jinak to bylo skvělé... Až na ten konec pro mě byl moc otevřený. Jinak vřele doporučuju :).

Už aby knihovna do které chodím ten druhý díl objednala a koupila moc ráda bych si ji přečetla :D :D

Sapphire
31.01.2014 5 z 5

Velmi zajímavá kniha se zajímavou obálkou :) Líbí se mi autorčino psaní a ten příběh! Zamilovala jsem si Maru s Noahem :)

La Fiera
08.01.2014

Dneska jsem na tuhle knihu narazila v knihkupectví a zaujala mne. Přečetla jsem jsem si pár stránek a mám jasno, takhle kniha definitivně patří na můj wishlish a zdejší hodnocení tomu také přispívá.

lusinka.9
22.11.2013 5 z 5

Tahle kniha se mi moc libila

elisabetth
01.11.2013 3 z 5

Začátek Prozření mě trochu nudil, ale začetla jsem se. Čte se to samo. Líbí se mi, jak vlastně v půlce knihy nevíte co a jak. Jen halucinace a jisté zlé tušení. Konec byl takový dost ukňouraný. Trochu mi to kazilo dojem z knihy.
Mara jako hrdinka byla fajn. To její bláznovství bylo výborně popsané. Její psychologie byla dobře rozpracovaná. A Noah? Ten floutek? Ten byl sečtělý a vzdělaný. Ach. Více asi dodávat nemusím.
A celkový, úplný konec. Ta poslední stránka. Možná dvě. To má být co? To se mi asi nelíbí! :o) Doufám, že druhý díl bude ještě lepší.

gfdsa123
22.09.2013 4 z 5

Konečně je tu i hlavní hrdina s negativními schopnostmi, ikdyž je s jistotou, že jich nebude užívat se špatným úmyslem. Skoro až do konce jsem neměla tušení co se z Mary vyklube, ale byla jsem příjemě překvapená.
Těším se už na druhý díl, protože děj je napínavý a kniha se čte lehce.

Niki
17.09.2013 3 z 5

Kniha byla celkem dlouhá a četla se mi pomaleji. Začátek byl celkem dlouhý, ale pak už se to táhlo a nebavilo mě to. Další díly číst nebudu.

Posli
25.08.2013 2 z 5

Ze začátku jsem si říkala, že by to mohlo být celkem dobré. Sice se to četlo dobře a rychle, ale přišlo mi, že to vedlo od ničeho k ničemu. Bylo to takové roztahané a 360 stran bych tomuto dílu nevěnovala. Přijde mi, že kniha nemá stanoven žádný cíl a bylo to, jako když někomu vplujete do života a občas se stane něco zajímavého. Konec mě až tak nezaskočil, a proto ani neuvažuji, že bych si někdy přečetla druhý díl.

ciniminisek
04.08.2013 5 z 5

Moc pěkná kniha, moc hezký příběh, krásná obálka.. Je to něco nového, neobvyklého a zajímavého. Oblíbila jsem si hlavní postavy a k Patchovi, Dimitrimu, Bonesovi, jsem si našla novou "lásku". Noah je úžasný.

smrt ztráta paměti, amnézie pro dospívající mládež (young adult) nadpřirozené schopnosti

Michelle Hodkin
americká, 1982