Mapy. Atlas světa, jaký svět ještě neviděl

Mapy. Atlas světa, jaký svět ještě neviděl https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/297661/bmid_mapy-atlas-sveta-jaky-svet-jeste-ne-GmB-297661.jpg 5 115 28

Vydejte se s námi na nezapomenutelnou cestu kolem světa... Spatříte gejzíry na Islandu, karavany v egyptské poušti a mayská města v Mexiku. V Anglii si zahrajete kriket, v Indii zacvičíte jógu a v Číně ochutnáte stoletá vejce. V Austrálii vás udiví ptakopysk, ve Finsku polární noc a na Madagaskaru obrovský baobab. Města, řeky i hory, zvířata a rostliny, významné osobnosti, historické události, symboly i národní jídla — přes čtyři tisíce obrázků vám představí, co je pro danou zemi typické. Obrázkové putování po dvaačtyřiceti zemích a šesti kontinentech na jednapadesáti dvoustranách s nádherně zdobenými okraji, které připomínají mapy dávných objevitelů a mořeplavců. Ilustrovaný atlas plný fascinujících detailů je oslavou rozmanitosti světa, od obrovských hor po malinké broučky — a všeho mezi tím. Atlas světa, jaký svět ještě neviděl!... celý text

Mapy a atlasy , Pro děti a mládež , Encyklopedie

Vydáno: , Host

Mapy. Obrazkowa podróż po lądach, morzach i kulturach świata , 2012

Mrs.Depp
25.07.2023 5 z 5

Tuhle knihu jsem se chystala koupit několik let, ale říkala jsem si, že ji jednou objednám pro naše miminko. Minulý měsíc konečně nastala ta chvíle a ze smutné holky se stala nejvděčnější maminka na světě. Mapy jsou jedna z prvních knížek, které jsem pro naši vymodlenou holčičku koupila a i když ještě pár let uběhne, než si ji spolu budeme prohlížet, teď na ni ve volných chvílích budu koukat já.
Jak tady někdo psal v komentářích Mapy jsou ve stylu map mořeplavců a objevitelů a měl pravdu, pří prohlížení jako bych se přenesla mezi Piráty z Karibiku :-D Sice tam nejsou všechny státy, zato zpracování je nádherné.
Já osobně jsem hned hledala Dánsko, které mám na Travel listu a marně, přesto nebo právě proto mě zrovna tato knížka navede jaké informace si mám o této zemi zjistit. Věřím, že tahle velice poučná knížka pomůže jednou naší holčičce ve škole a i já si doplním své mezery ze zeměpisu. Všem moc doporučuji a budu se k ní často vracet.

gretl74
05.11.2021 3 z 5

Přidávám se do tábora "čtenářů", kteří zde našli nejen pozitiva, ale sem tam i nejakou tu mouchu. Celkovému nápadu, pojetí ani výtvarnému zpracování nemám co vytknout. Na druhou stranu mi dost vadí vynechané země i velmi individuální selektivní výběr toho, co je pro danou zemi to podstatné a charakteristické. Např. na té naší mapě postrádám Lipno i Pražský hrad, v Polsku solné jeskyně, v Japonsku Císařský palác...

Limonadovyjoe
08.11.2020 5 z 5

Atlas, který se oplatí mít doma. Představí vám nejen všechny světadíly ale i jednotlivé státy s typickou faunou, flórou, jídlem, lidmi a zvyky, průmyslem a vším co potřebujete o dané zemi vědět. Plný nádherných ilustrací a zajímavostí. Tenhle atlas určitě není jen pro děti a když už nemůžeme cestovat, tak alespoň prstem po Mapě ????️

1amu
25.09.2020 5 z 5

Nadšené komentáře níže potvrzují, že se polským přátelům cosi opravdu dobře podařilo. Protože zeměpis a dějepis byly od základní školy mými předměty z nejoblíbenějších (na rozdíl od matematiky) dělá mi radost tato povedená kniha.
Obrázkové putování po zajímavých zemích na všech kontinentech na jednapadesáti dvoustranách s nádherně zdobenými okraji, které připomínají mapy dávných objevitelů a mořeplavců.Plno fascinujících detailů je oslavou rozmanitosti světa, od obrovských hor až po malinké broučky — a všeho mezi tím.
Atlas světa, jaký hned tak nevidíme !
Koupíte-li svým dětem, vnučkám, pravnučkám, vnukům či pravnukům - neprohloupíte !

kacaabba
25.05.2020 5 z 5

Pro děti. Použito pro přípravu tábora.

namornice
29.07.2019 5 z 5

I cestování prstem po mapě je zábava zvlášť s touhle boží, krásně ilustrovanou nádherou!

ZuK1
03.03.2019 5 z 5

Moc povedená knížka, která svým obsahem a zpracováním zaujme děti i dospělé. Krásně ilustrovaná, úžasná grafická úprava, vůbec se nedivím, že se kniha stala světovým bestsellerem, byla přeložena do dvaceti tří jazyků a prodalo se přes dva a půl milionu výtisků.

lagina
21.02.2019 5 z 5

Krasa :)

kuchkuch
07.01.2019 5 z 5

Krásný atlas. Jako milovníka map mě zaujalo velkoformátové zpracování s bohatým kresleným obsahem, který je předurčen pro postupné objevování dle věku. Atlasem listuji s 3letým synem, kterého např. zatím zaujaly vlajky, jména místních a oblíbená jídla. V jediné mapě časem pronikne do přírodopisných znalostí, produkce průmyslu nebo místní kultury a skončí v hledání podivuhodností, nepřesností, či objevování polského pohledu, které nacházím já.

Calinda
20.06.2018 5 z 5

Překrásná knížka!!! Škoda, že už mi není devět. V žánru naučné literatury by to byla jedna z mých TOPek.

Yaromil
13.04.2018 5 z 5

Nejsou to vyloženě mapy, podle kterých byste chtěli někam jet, letět nebo snad plout. Věřte mi ale, že hezčí mapy jste ještě neviděli! A těch doprovodných informací!

Lodestar
11.03.2018 5 z 5

Nejhezčí mapy, jaké jsem kdy viděla. Pro děti, školáky i dospělé. A vyčtete z nich všechno důležité. Na knihu navazují velkoformátové mapy z nakladatelství Pikola, které vydalo speciální atlas jídla, zvířat i velkých světových měst ve velmi podobném stylu. Krása.

lazenskaveverka
04.02.2018 5 z 5

Dokonalá kniha nejen pro malé geografy. Moc rádi v ní s dětmi cestujeme.

elenai
16.01.2018 5 z 5

Souhlasím s názorem, že mohly být v Atlasu všechny země, a to je jeho největší mínus. Škoda, velká škoda. Jinak je kniha naprosto úchvatná, člověk neodolá a každý den se musí kochat.

lushi
16.12.2017 5 z 5

"Četla" jsem ji pomaličku, maximálně jednu zemi denně, někdy kniha ležela ladem hodně dlouho, takže teprve po roce ji mám přečtenou. Ach, je krásná. Občas si ráda něco nakreslím a ty jednoduché obrázky jsou pro mě skvělou inspirací. I přes její neskladnost (musím ji mít položenou nahoře na knihovně) ji zbožňuji a jsem opravdu moc ráda, že jsem si Mapy pořídila.

M-arta
10.12.2017 5 z 5

Mezinárodně úspěšná velkoformátová knížka plná rozkošných a osvěžujících detailů a stručných, ale ucelených informací o každé zemi. Nádherné ilustrace!

ddkk
06.11.2017 5 z 5

Hned jak ji Host vydal, zakoupila jsem pro vnoučka. Sice ještě neumí číst, ale narodil se do geograficko-kartografické rodiny, tak už brzy začne studovat :-)

Michaela91
26.07.2017 5 z 5

Mě se atlas moc líbí. Neodolala jsem a taky jsem si ho pořídila a rozhodně nelituji. Je to spíše pro potěchu oka než ke vzdělávání podle mého názoru ale na kráse to nijak neubírá.

Candide
02.05.2017

+ Krásné ilustrace
+ Spousta zajímavostí
+ Osvěžení zapomenutých znalostí ze školních škamen (v případě dospělého čtenáře)
+ Zábava na dlouhé hodiny (večery)

- Neskladné
- Z přemíry informací se vám rychle zavaří mozek.
- Nejsou tam všechny země.
- Chybí jakákoli předmluva nebo doslov, kde by autoři vysvětlili, proč právě tuhle a právě takhle knihu vytvořili.

Verdikt: Nečíst, jen prohlížet.

janha
17.04.2017 5 z 5

Zpracování velmi pěkné. Jen bych raději Atlas Evropy se všemi státy. Ale i tak příjemné na prohlížení.

mapy

Autoři knihy