Manželská smlouva

Manželská smlouva https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/155959/bmid_manzelska-smlouva-IoC-155959.jpg 4 1384 259

Aby zachránila dům, pomůže Alexe už asi jen kouzlo. V životě by jí však nenapadlo, že jedno takové jí do cesty přičaruje staršího bratra její nejlepší kamarádky – a mocného muže, který jí zlomil srdce. Miliardář Nicholas Ryan sice v institut manželství nevěří, ale aby se mohl stát dědicem rodinné společnosti, potřebuje sehnat manželku. A to rychle. Když se dozví, že sestřina dávná kamarádka má finanční trable, dá Alexe odvážnou nabídku. Má to být manželství s jednoduchými pravidly: nezaplést se, nezamilovat se a jeden rok předstírat pár. Je to jen obchod. To přece nemůže být tak těžké zvládnout, ne?... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Ikar (ČR)

The Marriage Bargain , 2012

Gabux
19.01.2024 4 z 5

#rereading

Tuto knihu jsem již kdysi četla a když jsem na pláži hledala knihu u které si odpočinu, tak tahle kniha byla jasnou volbou. Trochu jsem se bála, že budu zklamaná. Ale naštěstí se mé obavy nenaplnily.

Tahle kniha je příjemná romantická oddechovka se sympatickou hlavní hrdinkou. Alex je dobrý člověk, což nenásilně dokazuje na každé stránce této knihy. A překvapivě tím neleze člověku na nervy. Nick je nedůvěřivý bručoun, kterého bych občas propleskla, ale nakonec se z něj stane poměrně v pohodě postava.

V knize najdete humor, romantiku, sex a ukázku komplikovaných mezilidských vztahů. A ano. Je to plné klišé. Naprostá pohádka pro dospělé, která je ale dobře napsaná a na léto nebo na zahnání chmurů ideální.

Pokud hledáte romantickou knihu, která není úplně pitomá, tak jste narazili na tu pravou knihu pro vás.

Jita160
03.12.2023 5 z 5

Velmi příjemný příběh o manželské smlouvě ,ale ze špatných důvodů.
Ona potřebuje peníze pro své rodiče aby nepřišli o dům a on chce získat firmu ,ale pod podmínkou, že bude ženatý.
Přestože se už o dětství znají tak je mezi nimi nevraživost a zahořklost.
Rozjíždí se vztah ... nejdříve předstíraný a postupem času se z nich stávají přátelé,milenci,partneři i soupeři .
Funguje chemie, vzájemná přitažlivost i jiskření. Hýřilo to vtipem,který u těchto příběhů vítám.
Moc se mě to líbilo.

Kristy.Seb
15.10.2023 4 z 5

Klasické romantické klišé. Příjemné čtení. A velmi se mi líbilo, že byl příběh psán z obou stran páru.

Senza Jenka
12.10.2023 3 z 5

Typická limonáda. Maličko klišé. Předvídatelný průběh. Slaďounký konec. Ale pokud máte náladu právě na tohle, slupnete to jako malinu.

Lucie.285
23.09.2023 4 z 5

Příjemná romantická oddechovka. Je zde úplně všechno, co mám ráda: romantika, vtip, žhavé erotické scény. Máme tady: hate to love, nečekané těhotenství a předstírané manželství. Hlavní hrdinka mě strašně moc bavila, měla srdce na pravém místě. K Nickovi jsem si hledala cestu postupně. Doporučuji.

Verika
13.07.2023 4 z 5

Oddechová romantická knížka na letní večery. Splnila mé očekávání.

Knihomol_ka
03.07.2023 5 z 5

Téhle knize jsem dala převážně vysoké hodnocení, protože mě dostala konečně ze čtecí krize. I tak si myslím, že příběh byl super.

Styl autorky mi krásně sedl a zamilovala jsem se do humoru, který nám autorka dává. Co se týče hlavních postav, tak se mi líbily jak jsou vyobrazené.

Za tímto příběhem nehledejte nic extra a náročného. Je to pěkně oddechové čtení, kde není nic originálního. Příběh se zaměřuje na dohodnutý sňatek za určitým účelem. Takových příběhů je spousta, ale i tak mě to stále baví. Tento příběh nebyl výjimkou.

Líbilo se mi, že se hlavní postavy znaly už od dětství, ale až po čase si k sobě našli cestu.

Další plus je, že na to hned neskočí a jejich vztah se vyvíjí pomalu a postupně.

Konec mi přišel rychlý a předvídatelný, také krapet přeslazený, ale víte co? Vůbec mi to nevadilo. Užila jsem si to. Autorky styl psaní se mi opravdu líbí a určitě si od ní opět něco pěkného přečtu.

romca4180
19.02.2023

Jako první je potřeba říct, že se jedná o oddechovku..
Jinak, příběh by se dal určitě víc rozepsat, takže by se dal tak o 30% vylepšit a nebylo by to takové šup šup..

Annabelka
13.12.2022 4 z 5

Měla jsem chuť na nějaké romantické čtení a tato kniha je taková typická červená knihovna. Je velmi předvídatelná, ale to mi nějak nevadilo a účel knihy to splnilo. Přečetla jsem za pár hodin. Co mi akorát vadilo, že jsem měla dost často pocit, zda jsem sáhla po knize pro dospělé ženy a né pro náctileté. Musela jsem se i utvrdit, že hlavním postavám je kolem 30 let. Vadila mi například několikrát scéna, kdy došlo malém k sexu, ale pak se stále utvrzovali o smlouvě. To mi přišlo jak z románu pro náctileté a ne dospělé ženy. Každopádně účel pro mě knížka splnila

MAU256
13.11.2022 4 z 5

Alexa potřebovala peníze, aby zachránila dům rodičů. Nick potřeboval manželku, aby získal z dědictví rodinou společnost. Znají se již od dětství, neboť je to bratr její nejlepší kamarádky Maggi a taky kluk, který jí v době dospívání zlomil srdce, ale tentokrát to bude jinak. Hezká oddechová romantika.

Dela90
24.05.2022 4 z 5

(SPOILER) Nick je bratr Alexiny nejlepší kamarádky Maggie. Už jako děti spolu trávili dost času, zažila s ním první polibek a on se ji jen vysmál do obličeje. Zlomil jí srdce. O 13 let později, Nickovi dědeček odkázal jejich rodinou společnost, ale jen za předpokladu, že se ožení a bude ženatý celý 1 rok. Nick začne vehementně shánět manželku, ale žádná mu není dost dobrá. Nakonec mu Maggie podstrčí Alex, která nutně potřebuje peníze, aby zachránila rodinný dům. Vezmou se a začnou spolu žít. Nastolí si pravidla, jde o jen obchod, nejde o city, ani o nic jiného. Jenže postupně se u nich začne probouzet chemie, která je nutí toho druhého chtít. A co víc, možná nakonec i milovat. Jak tohle asi dopadne?

Pokud berete tuhle knížku do rukou, už podle názvu Vám musí být jasné, co od knížky očekávat. Domluvené manželství. Mezi hlavními postavami to neskutečně jiskřilo. Ačkoliv byl Nick ze začátku trošku nafoukaný, zamilovala jsem si ho. Tou jeho snahou, vyburcovat svou manželku k hádce, aby dosáhl, čeho chtěl. Bylo boží. Alexa mi přišla strašně tvrdohlavá, ale taky silná žena, která se nenechá zlákat penězi, ale chce si cestičku vyšlapat hezky sama. Bylo hezké sledovat, jak mění svého manžela opět v citlivou osobu. Přiznám se, že ke konci mi šly slzy do očí. Bylo to nenáročné čtení, byť s ohraným příběhem, ale já si ho fakt moc užila. Pokud milujete tohle téma, tak tady jste na správné místě.

“A opět ho dokázala rozesmát. Jeho bývalé přítelkyně byly sice krásné, ale svou vybroušenou duchaplností pouze čeřily vlnky na hladině. Alexandria se dokázala ponořit do hloubky a přimět ho k upřímnému smíchu, jako když byl mladý.”

Market = )
12.04.2022 4 z 5

Jako oddechovka bezva, doporučuju. Oceňuju, že se v "závěrečném zvratu" moc nepatlali (nebyl na třetinu knihy), na druhou stranu na mě konec přeci jen byl trochu přehnaně melodramatický (nevěřím, že to píšu :-D). Ale fajn, vážně.

lucie.dc
12.11.2021 4 z 5

Na oddechove cteni hezky pribeh. Ac zacatek me nenadchl a chtela jsem to odlozit nedoctene. Nenarocne cteni, zadna velka zaplatka, ale ucel plni pro odpocinkovou lehkou cetbu. Nekdy jsem se i pobavila.

Maxeen
26.08.2021 2 z 5

Kniha je bohužel předvídatelná od prvního flashbacku do dětství hlavních hrdinů. Od tohoto žánru člověk moc neočekává, ale chybí tomu větší propracovanost…

Nattali.ka
29.05.2021 2 z 5

Kniha mě moc nenadchla, čekala jsem od ní víc, dle hodnocení zde. Prvoplánové, jasná zápletka hned od začátku.

dooky
03.05.2021 3 z 5

Klasika v tomto žánru, nepřekvapí, neurazi. Chvilemi to byla nuda.

Audrina
25.04.2021 3 z 5

Po čtení samých náročnějších knih jsem potřebovala sáhnout po nějaké oddechovce. Tento příběh svůj účel splnil na jedničku. Ano, je to šíleně jednoduché, zrychlené a romantické. Asi od toho ale nic jiného očekávat nelze. Pro odreagování nebo na dovolenou je to ideální čtení

katkaq
20.04.2021 3 z 5

Trošku mi chyběla hloubka, nejen v popisu postav a jejich charakterů, ale také ve vztahu mezi postavami.

Miliamka
08.03.2021 2 z 5

Tahle kniha je tak marná! Chápu, že je to starší knížka a proto jsem už nejspíš všechno četla líp a jinde, ale prostě mě mrzí, jak velký potenciál v tolika scénách byl a jak málo ho bylo využito.

veronika9761
04.01.2021 3 z 5

Začátek velmi slibnej, ale konec rychle zklouzl do červené knihovny a patosu.

sex pro ženy

Jennifer Probst